Polecane posty

lukbold    1054
Napisano (edytowany)

http://www.monagrosklep.pl/fly-buster-z-r-z-r.html stosował kto? cena za wiaderko z kosmosu i pewno samemu by zrobił tylko co to za wabik tam leją? http://www.monagrosklep.pl/flybuster-koncentrat-1-4l.html bo założe się że jego cena też nie jest adekwatna do faktycznego składu

 

http://rolmarket.pl/product-pol-6419-FLYBUSTER-skuteczna-i-wydajna-pulapka-wabi-i-zwalcza-wszystkie-gatunki-much-osy-pojemnik-10l-plynny-koncentrat-1-4l.html

 

czyli dożdze, cukier, soda oczyszczona, jakiś konserwant i barwnik :>

Co Wy na to?

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130
Napisano (edytowany)

Ciekawe, trzeba sprawdzić, tylko ciekawe jaka proporcja. Ja do tej pory muchy zachęcałem cukrem i piwem.
Wydaje mi się że wabik działa na dwutlenek węgla, wymieszane droższe z cukrem produkują bardzo dużo CO2, mucha podobnie jak komar wyczuwa go i leci do niego bo myśli że jakiś duży zwierz.
 

Ja od siebie mogę polecić Neporex - środek na larwy much
oraz  środki na muchy z substancją aktywną cypermetryną oraz deltametryną, stosując na zmianę aby muchy się nie przyzwyczaiły.
(polecam również czytać jaka substancja aktywna znajduję się oprysku na muchy bo często ta sam jest w środkach na warzywa czy rzepak, jednak dużo bardziej stężony a za to tańszy, wiadomo takich środków nie stosujemy w pomieszczeniach ze zwierzętami).

 

Na razie te 3 środki stosowane na zmianę czynią moje obejście wolne od much,

 

Edytowano przez lukaschels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zamiast tego wiaderka 2 lata temu kupiłem muchołapkę w postaci worka. Porażka totalna 60 zł +przesyłka w plecy. Wpadła może jedna mucha. Nie wiem jak oni na tych zdjęciach czy filmikach ich tam tyle złowili. Jako wabik to były chyba sproszkowane ryby, bo podobnie śmierdziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Co do  Muszaka  to  nie polecam  miałem  go  i  nie działa  zbyt  dobrze  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

heh może te filmy z tym workiem i wiaderkiem to jakiś fake :-/ też o tym worku myślałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
le3o    0

Panowie co sądzicie o Muchomox Turbo, Exit  plus do tego lepy ?

Jaki srodek najlepszy do pryskania chlewni w obecności zwierząt ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

20g Apacz, 2 szklanki cukru, ciemne piwo i smarować... obora czysta w pare godzin ;)

 

Wiaderko z cudowną miksturą FLYBUSTER to szmelc jakich mało: 3 tyg na murku płyty gnojowwej i efekt jego pracy to kilka przypadkowych utopionych muszek

Napisałem do sprzedawcy i jutro mam dostać inną przynęte... solidne firmy jednak się zdarzają. Zobaczymy czy tym razem braknie wiadra na martwe muchy

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Mógłbyś opisać dokładniej jakie proporcje piwa i czy normalne też może być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jedna porcja to tak jak pisałem: 20g Apacz,0,5kg cukru i 0,5l piwa... czy może być normalne piwo to nie wiem bo nie eksperymentowałem... piwo z cukrem to wabik. Przyznam szczerze że po 3 dniach znów muchy wróciły... pewno mi tego apacza wylizały bo jakby nie było na obore z 30szt to troche mało no ale z drugiej strony jest kilka miejsc w których siedza te muchy to po co wiecej smarować. Ważne że to nie śmierdzi

 

Innym środkiem obornik spryskałem bo tam roje muszek no ale to mi nie złapało i pewno one cisną sie do obory

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Ważne aby nie stosować apacha za często bo muchy łatwo się przyzwyczajają. Ja rok temu popełniłem ten błąd i 3 miesiące spokój a później znów walka. Na obornik kup larwicyd, ale efekt widać dopiero po 10-14 dniach, zauważalnie mniej much. Neporex jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jeśli płyta oboenikowa jest dość daleko dobrze działa dursban leje się bo na obornik A on tłucze rozwijające sie tam larwy.
Wiem ze niektórzy rolnicy podczas mieszania gnojowicy też go dolewają mi zabraklo odwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

zawiera acetamipryd czyli substancje znaną z mospilanu. Kiedys stosowałem inny środek na muchy z tą substancją i dawał rade. Powinno pomóc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Cielaki to polej spot on. U wet dostaniesz.

 

Hej czytałem kiedys ze stosowałeś em czy po tym wynalazku nie było ich mniej ?

Mój sposób na muchy to kilogram cukru do tego co tam  mam od robaka 4 litry wody i w opryskiwacz , pryskam ściany dokłanie  w jednym miejscu i oczywiscie płyte  spokój na 2 tyg

 

Edytowano przez ZUCH1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie super działa draker 10.2 3 tygodnie spokoju na alegro mozna go kupic 150zl litr u lokalnego sprzedawcy 38zl 100ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekMat    0

Polecam Muszak- wystarczy wpisać na Allegro- 29 zł za 140 ml z pędzlem. To bardzo skuteczny środek na muchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

witam a czy ma ktos sprawdzony srodek na gzy i muchy u konia zeby go popryskac czyms zeby go tak nie gryzly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SpotOn. Na muchy, gzy itp owady. Tectonic słabo działa raptem 2 tyg spokoju a potem znów atakują krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Ja stosuje taką metode :

 

-1kg cukru

- 0,5l piwa

- apacz ( środek na stonke w proszku )

 

Ładnie wymieszać niech się rozpuści i pryskac sciany, u mnie od 2 lat tak stosuje i moze jest 20 much w oborze ;) Padaja jak muchy :D

działało dwa tygodnie teraz jakby było ich jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

daj im jeść... trutki ;) w sumie sam musze kupić piwa i więcej apacza dosypac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez birke
      Mam wielki problem z komarami w oborze. Roi się od nich, nie można dać rady. W oborze jest kilka gniazd jaskółek, ale one nie są w stanie wyłapać takiej ilości robactwa. Czy znacie jakiś sposób na pozbycie się komarów, który nie zaszkodziłby krowom, jaskółkom i ich pisklętom?
    • Przez Artaban
      Witam!
      Czy można gdzieś kupić jakieś uspokajacze dla byków które podaje się im w paszę? Chodzi o to że bodą się miedzy sobą i niektóre są agresywne do ludzi. Jak w internecie oglądam zdjęcia i filmy innych hodowców to stoi po kilka nawet kilkadziesiąt byków razem w jednym kojcu i wyglądają na dość spokojne. Co mam zrobić żeby nie były agresywne?  
    • Przez Waldi7373
      Witam. Czy ma ktoś może jakiś sprawdzony tani sposób na zwalczanie larw Gnojki Wytrwałej.
      To takie robaki bytujące w gnojowicy w oborach i pełzające wszędzie. 

       

       
    • Przez RolnikFarm
      Macie sprawdzone sposoby na muchy? Bo u mnie to szarańcza w chlewni normalnie, w tym tygodniu chce wszystko wybielić, ale pewnie problem wróci. Znacie może jakieś dobre produkty lub może sprawdzone domowe sposoby? Druga sprawa jak poradzić sobie z końskimi muchami? Bo mam kuca i cały czas go tną. Zapraszam do dyskusji.
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Drodzy AgroFotowicze czy istnieje jakiś preparat do zwalczania much u bydla gdzie nie trzeba wyprowadzać zwierząt z pomieszczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj