Polecane posty

mora    15

Ja od lat stosuję Bayofly. Działa miesiąc, nie ma karencji na mleko, kleszcze też zwalcza (nawet jak się przyczepią, to usychają) Koszt to ok. 5 zł/szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ja stosuje apacz, niby to na stonke ale jak sie rozrobi z cukrem i popryska sciany i metalowe elementy to padaja az milo no i koszt 25zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega wyżej ma rację z tym Apaczem. Dołożyć jeszcze do tego piwo dla zwabienia i efekt natychmiastowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Witam, mam problem z bąkami bydlęcymi. Strasznie gryzą krowy i co gorsza wymiona. Jak się zabije takiego bąka to zostaje sama krew. Miał ktoś może taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spróbuj zastosować SPOTON. Jest lepszy od np Deltixa, bo zwalcza gza bydlęcego u działa odstraszająco na muchy. Jest tyle dobry,że nie ma karencji i u mnie jakoś działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Biologicznie to najlepsze są jaskółki :D jak pada deszcz to prawie wszystkie muchy wyłapią w oborze.

U mnie też jaskółki obsługują oborę :) 36 gniazd pełnych maluchów do wykarmienia na 400 metrach kwadratowych i po problemie. Dawniej jak kura mogła chodzić luzem po obejściu to obornik był na bieżąco oczyszczany z larw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jaskółek nie powinno byc w oborach że niby salmonella się szerzy. Ah te "mądre" wymogi unijne...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

W pierwszym roku certyfikatów dla obór gniazd nie dawałem założyć ale później odpuściłem w połowie lipca i był jeden lęg. W następnym weterynaria odpuściła też i chwała im za to. Jaskółka bytująca w oborach nie założy gniazda nigdzie indziej tylko tam gdzie przebywają zwierzęta, ten gatunek tak ma. Unijny nibyprzepis skazał by je na wyginięcie

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moje jaskółki są jakieś inne. W oborze przed deszczem jest pełno much, aż wszystko brzęczy jak w ulu a jaskółki łapią robactwo na zewnątrz. W tym roku ie pozwalam im założyć gniazd, bo s...ą w koryta i domyć do później ciężko. Jak krowa ma jeść po czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie podobnie-niby łapią wewnątrz ale chyba z musu :D -całe szczęście mam jeszcze nietoperze i te dają czadu aż miło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126
. W tym roku ie pozwalam im założyć gniazd, bo s...ą w koryta i domyć do później ciężko. Jak krowa ma jeść po czymś takim?

Moje robią kulturalnie do kanału gnojowego bo gniazda mają na belce a krowy mają korytarze paszowe pod ścianą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

U mnie podobnie-niby łapią wewnątrz ale chyba z musu :D -całe szczęście mam jeszcze nietoperze i te dają czadu aż miło :D

Haha :P U mnie tak samo :D W dzień jaskółki a wieczorem wkraczają do akcji 3 nietoperze :D

U mnie jaskółki zawsze robią gniazda w najmniej odpowiednich miejscach- nad korytarzem oraz nad poidłami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Witam, mam problem z bąkami bydlęcymi. Strasznie gryzą krowy i co gorsza wymiona. Jak się zabije takiego bąka to zostaje sama krew. Miał ktoś może taki przypadek ?

Pozbyłeś się tych bąków? Mam taki sam problem użyłem deltixa i nic bąki nadal atakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Próbowałem stosować tego apacza, ale wynik był strasznie mierny, nie wiem może zastosuję go jeszcze raz z tym cukrem tak, jak podał ktoś wyżej. I może też coś źle robiłem bo na opakowaniu było coś o tym, że jak za bardzo zamglone będzie pomieszczenie inwentarskie to trzeba otworzyć jedno wejście do obory, a u mnie tej mgły w ogóle nie było, więc chyba dlatego nie padały te muszydła :blink: Wczoraj kupiłem za 27 zł lepy i rozstawiłem je w kilku miejscach. Efekt na wieczór? Lepy całe czarne od much, istna rzeźnia... Tylko, że żebym miał się pozbyć wszystkich to musiałbym kupić tych lepów od cholery, a 27 zł za sztukę to nie mało. Nie wiem, chyba trzeba leczyć i unicestwiać to ścierwo w zarodku czyli na oborniku. Tylko czym to pryskać, cholera wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki87    5

Agita.

 

http://www.mojekurczaki.pl/agita

Środek do 100 zł. W formie oprysku go stosuje tylko i wyłącznie na oknach czy pleksie. Wtedy mamy najlepszy efekt a jeszcze lepiej jak jest to miejsce nasłonecznione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Pozbyłeś się tych bąków? Mam taki sam problem użyłem deltixa i nic bąki nadal atakują

Niestety nie, ciągle to samo szczególnie jak jest upalna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Dzięki za odpowiedź. Ja dziś apaczem wraz z cukrem zrobiłem i nic niestety nie zadziałało. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Niestety nie, ciągle to samo szczególnie jak jest upalna pogoda.

 

Kup sobie ten płyn http://zooapteka.pl/...-1-l-p-605.html

My go stosujemy od 3 lat i warty jest tej kasy, działa i polecam :)

Much tym z obory nie wygonisz, ale od kiedy my go stosujemy krowy nie tak oblatywane przez owady i nie ma śladu po gzach i bąkach na grzbietach krówek :)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolniczka23   
Gość rolniczka23

Czy ktos poleci jakis dobry srodek na owady? W szczegolnosci chodzi o upierdliwe muchy...

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez birke
      Mam wielki problem z komarami w oborze. Roi się od nich, nie można dać rady. W oborze jest kilka gniazd jaskółek, ale one nie są w stanie wyłapać takiej ilości robactwa. Czy znacie jakiś sposób na pozbycie się komarów, który nie zaszkodziłby krowom, jaskółkom i ich pisklętom?
    • Przez Artaban
      Witam!
      Czy można gdzieś kupić jakieś uspokajacze dla byków które podaje się im w paszę? Chodzi o to że bodą się miedzy sobą i niektóre są agresywne do ludzi. Jak w internecie oglądam zdjęcia i filmy innych hodowców to stoi po kilka nawet kilkadziesiąt byków razem w jednym kojcu i wyglądają na dość spokojne. Co mam zrobić żeby nie były agresywne?  
    • Przez Waldi7373
      Witam. Czy ma ktoś może jakiś sprawdzony tani sposób na zwalczanie larw Gnojki Wytrwałej.
      To takie robaki bytujące w gnojowicy w oborach i pełzające wszędzie. 

       

       
    • Przez RolnikFarm
      Macie sprawdzone sposoby na muchy? Bo u mnie to szarańcza w chlewni normalnie, w tym tygodniu chce wszystko wybielić, ale pewnie problem wróci. Znacie może jakieś dobre produkty lub może sprawdzone domowe sposoby? Druga sprawa jak poradzić sobie z końskimi muchami? Bo mam kuca i cały czas go tną. Zapraszam do dyskusji.
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Drodzy AgroFotowicze czy istnieje jakiś preparat do zwalczania much u bydla gdzie nie trzeba wyprowadzać zwierząt z pomieszczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj