rolnik_profil

Krone 125. Montaż automatu do siatki - zapytanie o brakujące części

Polecane posty

Montuje automat do podawania siatki

Może ktoś powiedzieć co przychodzi pod numerem 17 i 18? Jakaś tulejka i sprężynka ? Może ma ktoś wymiary ?albo poratuje zdjęciem?

 

ps. Jak zdjąć te zielone koło aby nie uszkodzić ?mocno siedzi, duży ściągacz jakiś ? Śruby dwie wykręcone 

1C0FC229-3F8A-4C0C-9D4F-1ACD721BB09C.jpeg

FB2A656F-E7B5-465C-BCAA-CE6EF4D44746.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

po co te zielone koło bedziesz ściągać ? Ja je ściągałem ale chyba łyżką łomikiem przy samej jakby piaście ale to do wymiany łożyska .

Co do części nr 17 i 18 tak to sprężynka i taka rurka jakby robi za zatrzask do sprzęgła jednokierunkowego , a koło nr 3 masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, sebe1033 napisał:

po co te zielone koło bedziesz ściągać ? Ja je ściągałem ale chyba łyżką łomikiem przy samej jakby piaście ale to do wymiany łożyska .

Co do części nr 17 i 18 tak to sprężynka i taka rurka jakby robi za zatrzask do sprzęgła jednokierunkowego , a koło nr 3 masz ?

Tak. Mam, nie ma na zdjęciu, te koło w środku ma taki dziwny frez. Myślałem, że ktoś nie usunął starego kamienia od łożyska

 

jakie to ma za zadanie ? To ma powiązanie z tym nr 17 i 18 załącza siatkę czy jak ?

20 minut temu, yaro_1 napisał:

to zielone na zdjęciu to koło nr 3 ze schematu

kilka zdjęć

20190608_182641.jpg

20190216_124413.jpg

20190216_122628.jpg

Dziękuje za zdjęcia, mógłbyś mi jeszcze podesłać właśnie z prawej strony co odpowiada za start siatki ? Tam jeszcze idzie chyba pręt i sprężyna i wajcha . Z bliska i z daleka 

Mam jeszcze problem z tymi blaszkami. Wiem, że żle założone. Teraz schowałem je pomiędzy te dwie rolki. Jedna blaszka ma łańcuszek czego tu brak? Za co to odpowiada ? Odcinanie siatki ?ktos może pomoc na whatsapp aby było szybciej ?

96A2C779-F29C-4358-83CF-E1BDDB84F2AF.jpeg

Edytowano przez rolnik_profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

kolega dał zdjęcia , koło nr 3 jest na sprzęgiełku jednokierunkowym z częsci 17 i 18 (pewnie żeby nie cofnęło obrotu) te koło napędza wałek podający siatkę .

Żeby siatkę puściło-poszła koła te zielone co masz musi się "styknąć " z kołem nr 3 , dźwignią się to do siebie zbliża . 

20190216_122628.jpg.1ff270e7562c672ad1053f26043d9896.jpg

tu przy tym kole masz dźwignię załączającą -dopychającą koło , przy niej idzie jeszcze cienki płaskownik jak widać na śrubce , 

Działa to tak że najpierw pociągając za dźwignię koła się stykają siatka jest podawana ale przez chwilę na max "pociągnięciu "dźwigni rolka nie nie jest hamowana (jest hamulec przy rolce) jak siatka już jest ciągnięta puszcza się dźwignię ona ma ten płaskownik który spada na pręt gwintowany który jest "licznikiem " obrotów owinięć siatką (ile wystaje tyle obrotów ) . Przy obrocie "idzie " tym gwintem ten płaskownik aż spada -wtedy koła się oddalają rolka nie kręci jednocześnie wysuwa ząbkowany nóż i ucina siatkę .

 

A na tym ostatnim zdjęciu nie wiem co jest bo nie rozbierałem ale ja tam mam wałek osłonięty to może tam po prostu osłonę się przykręca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Dzięki za podpowiedzi. A co sprawia że noże ucinają siatkę? Może te blaszki w jakiś sposób co zaznaczyłem na zdjęciu. 
mozesz wysłać jak wyglada ta osłona ? Może mógłbyś sprawdzić. Może akurat to służy do przykręcenia osłony 

Edytowano przez rolnik_profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie nie nóż niżej poniżej tego wałka gumowego a weź daj zdjęcie całego aparatu od siatki bo on jest razem w tym zestawie . 

A działa to tak że jak dźwignia jest opuszczona to nóż jest wysunięty  , po pociągnięciu dźwigni nóż się chowa a koło styka z tym drugim do napędu , opuszczasz dźwignię to koła się rozchodzą a nóż wyłazi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automat założony. Pierwsze próby wyszły średnio. Nie podawało siatki i nie cięło. Na koniec nawinęło się na czarny wałek 

9FB7B0A7-4C7F-4871-8F7A-5A0E9BE43A67.jpeg

Edytowano przez rolnik_profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

 mam kr 130 to już zminiona np nóż to całkim inny. A co do siatki jak zakładasz to nie rozścielaj po całości tylko hmm ściśnij w ręce jak sznur ale nie że mocno tylko żeby razem było i nawlekasz przez wałki . Wtedy nie postrzępi się i nie obwienie na wałku a w czasie owijania sama się nastawi najwyżej daj więcej siatki na pierwszego balota

20200605_110120.jpg

20200605_110127.jpg

A co załączania owijania to dźwignię ciągniesz do samego końca i dopiero jak pociągnie siatkę na oko pół obrotu balota puszczasz ją . Ona spada na ten gwint liczby owinięć i już dalej sama idzie . Bo ręcznie na linkę załączasz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sebe1033 napisał:

 mam kr 130 to już zminiona np nóż to całkim inny. A co do siatki jak zakładasz to nie rozścielaj po całości tylko hmm ściśnij w ręce jak sznur ale nie że mocno tylko żeby razem było i nawlekasz przez wałki . Wtedy nie postrzępi się i nie obwienie na wałku a w czasie owijania sama się nastawi najwyżej daj więcej siatki na pierwszego balota

20200605_110120.jpg

20200605_110127.jpg

A co załączania owijania to dźwignię ciągniesz do samego końca i dopiero jak pociągnie siatkę na oko pół obrotu balota puszczasz ją . Ona spada na ten gwint liczby owinięć i już dalej sama idzie . Bo ręcznie na linkę załączasz ? 

Daje ręcznie. Może u mnie czegoś jeszcze brakuje ? Albo ja źle montuje siatkę. Ja przepuszczam siatkę pomiędzy czarny i aluminiowy wałek opcja 2. A może powinienem najpierw owinąć ten metalowy pręt? Opcja 1 a dopiero później pomiędzy te dwa walki. To chyba będzie rozwiązanie problemu. 
 

siatka ma również chyba hamulec. Powinna iść z lekkim oporem. Niż swobodnie się kręcić ?

1C0296DD-33DA-4258-8A26-497E5F0EA1AE.jpeg

C- to ten czarny wałek z gąbką

EFC359D7-11F2-4515-8A7E-1EB894A15719.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

20200605_110231.jpg

20200605_110153.jpg

przy nalepce jest hamulec siatki , a rolke siatki nakłada się na pręta i ma duże metalowe koło właśnie pod ten hamulec .

A działa to tak jak pisałem napinasz sznurek do końca dźwignia zaciągnięta do końca -hamulec nie działa , rolka sieatki luźno zaczyna pobierać -balot zaciąga robi z pół obrotu w prasie i puszczasz sznurek dźwignia spada nożem na gwint liczby obrotów hamulec hamuje trochę siatkę , w każdym razie w kr 130 

Edytowano przez sebe1033
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

problem z aparatem do siatki w prasach kr 125 jest taki, że siatka z beli wpada prosto między te dwie rolki gumową i aluminiową, nie ma tych dwóch pierwszych widocznych z prawej strony beli na tym rysunku niebieskim, które w prasie kr130 rozprowadzą siatkę równo na całą belę. za miast hamulca siatki regulujesz ścisk papierowej rolki, z lewej strony siatki jest regulacja, u nas były dwa otwory, przerobiliśmy na 4, jak za bardzo ściśniesz rolkę papierową, to mechanizm nie da rady pociągnąć siatki, jak będzie za luźno, to nuż nie odetnie siatki. wnerwiające jest to że trzeba kilka razy na rolce siatki zmieniać te ustawienie. czasami trzeba było coś podkładać z prawej strony siatki, bo rolka papierowa była za krótka i nie dało jej się dostatecznie ścisnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, yaro_1 napisał:

problem z aparatem do siatki w prasach kr 125 jest taki, że siatka z beli wpada prosto między te dwie rolki gumową i aluminiową, nie ma tych dwóch pierwszych widocznych z prawej strony beli na tym rysunku niebieskim, które w prasie kr130 rozprowadzą siatkę równo na całą belę. za miast hamulca siatki regulujesz ścisk papierowej rolki, z lewej strony siatki jest regulacja, u nas były dwa otwory, przerobiliśmy na 4, jak za bardzo ściśniesz rolkę papierową, to mechanizm nie da rady pociągnąć siatki, jak będzie za luźno, to nuż nie odetnie siatki. wnerwiające jest to że trzeba kilka razy na rolce siatki zmieniać te ustawienie. czasami trzeba było coś podkładać z prawej strony siatki, bo rolka papierowa była za krótka i nie dało jej się dostatecznie ścisnąć

Czyli która opcja prawidłowa ? Niestety u mnie dziś lał deszcz i nie miałem możliwości przetestować. 
Do czego jest ten metalowy pręt A?

5691E1F0-13C4-4A6A-92FA-C0042B9171E5.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

na pręcie A są te blaszki zaczepiane, na końcu tych blaszek powinne być jeszcze łańcuszki, są jeszcze drugie blaszki montowane na stałe

20190216_122533.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, yaro_1 napisał:

na pręcie A są te blaszki zaczepiane, na końcu tych blaszek powinne być jeszcze łańcuszki, są jeszcze drugie blaszki montowane na stałe

20190216_122533.jpg

Czyli muszę je spowrotem zamontować ? Ja je wyciąłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj