Recker

Co zamiast kukurydzy na kiszonke

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Recker    4

Witam. Miałem zasianą kukurydzę po życie na kiszonkę niestety wrony robotę zrobiły i mało co zostało. Myślę żeby zasiać w to bez żadnej uprawy nutri honey i skosić to w pryzmę. Czy to dobry pomysł można to nutri honey w pryzmę robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Raczej trzeba albo w baloty. Bo wypasanie bydła poniżej wysokości 60cm rośliny    może zatruć. 

U mnie już zasiana. Zobaczymy co z tego będzie. Oczywiście może być problem ze zbiorem ale samozbierająca trochę potnie. 

Najlepiej sieczkarnia w rzędach zbierane. Ale wiadomo trzeba robić tym co się ma na gospodarstwie. 

Jak kupisz worek to dostaniesz instrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recker    4

 

3 minuty temu, leszek1000 napisał:

Raczej trzeba albo w baloty. Bo wypasanie bydła poniżej wysokości 60cm rośliny    może zatruć. 

U mnie już zasiana. Zobaczymy co z tego będzie. Oczywiście może być problem ze zbiorem ale samozbierająca trochę potnie. 

Ja myślałem o zbiorze sieczkarnią. Myślę że jeśli sorgo robią w pryzmę to też myślę że nutri honey się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

nutri honey to modyfikacja genetyczna połączenia sorgo i trawy sudańskiej. Jest tylko jedno ziarenko. Sorgo wpływa na plon a trawa w dobrych warunkach 3 pokosy. 

Sieczkarnia to najlepszy pomysł bo zrobisz sieczkę którą dobrze ubijesz. 

A ona potrafi do 2m rosnąć . 

A youtbue są filmy z koszenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recker    4
Napisano (edytowany)
13 minut temu, leszek1000 napisał:

nutri honey to modyfikacja genetyczna połączenia sorgo i trawy sudańskiej. Jest tylko jedno ziarenko. Sorgo wpływa na plon a trawa w dobrych warunkach 3 pokosy. 

Sieczkarnia to najlepszy pomysł bo zrobisz sieczkę którą dobrze ubijesz. 

A ona potrafi do 2m rosnąć . 

A youtbue są filmy z koszenia. 

Lepiej zaryzykować z tym nutri honey bo na qq to już trochę za późno najlepsze jest to że 2ha ułana zjadły bardzo dużo a mam 1 ha Hulka i ziarno nieruszone. A jak z pobieraniem nutri honey przez bydło?

Edytowano przez Recker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
Napisano (edytowany)

Ciekawe. Ja też za późno żyto skosiłem bo 14 maja . Rok temu po życie,  6 maja zasiałem kuku przyszła susza i miała 1m także porażka. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recker    4
57 minut temu, leszek1000 napisał:

Ciekawe. Ja też za późno żyto skosiłem bo 14 maja . Rok temu po życie,  6 maja zasiałem kuku przyszła susza i miała 1m także porażka. 

A ptaki tego nie wybierają? Jest na to jakaś zaprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

to sa bardzo drobne nasiona i może ich nie znajdą


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recker    4
5 godzin temu, robi57362 napisał:

to sa bardzo drobne nasiona i może ich nie znajdą

Powiem ci że lucernę też wyżerają bo zastanawiałem się gdzie ona ginie... W 15 min wrony wyrwały mi ok. 0.5ha Hulka. Jutro zamawiam kukurydzę o FAO 180 zaprawioną mesurolem albo koritem i mam nadzieję że coś uda się zebrać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

bez przesady z tym fao zrobisz na spokojnie druga pryzme w polowie wrzesnia


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recker    4

Mam taką nadzieję bo bez qq to krucho będzie z paszą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
15 godzin temu, Recker napisał:

Powiem ci że lucernę też wyżerają bo zastanawiałem się gdzie ona ginie... W 15 min wrony wyrwały mi ok. 0.5ha Hulka. Jutro zamawiam kukurydzę o FAO 180 zaprawioną mesurolem albo koritem i mam nadzieję że coś uda się zebrać

 

A sznur hukowy stosowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
Dnia 28.05.2020 o 09:14, Recker napisał:

Lepiej zaryzykować z tym nutri honey bo na qq to już trochę za późno najlepsze jest to że 2ha ułana zjadły bardzo dużo a mam 1 ha Hulka i ziarno nieruszone. A jak z pobieraniem nutri honey przez bydło?

Ja robiłem w baloty i pobieraly lepiej niz sianokiszonke z trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No też słyszałem że lepiej smakuję niż sianokiszonka. Pewnie dlatego, że zawiera więcej cukrów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recker    4
Dnia 29.05.2020 o 10:46, dsbh napisał:

A sznur hukowy stosowałeś ?

Na polę mam 100m więc jestem na nim co 30min. Strzelałem petardami ale efekt marny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj