Vril

Nowa 4 obrotowa do JD6820

Polecane posty

Vril    1

Witam

Mam zamiar kupić nowy pług 4 skibowy obrotowy do ciągnika JD 6820 135km.

Bylem na wystawie w Grubnie tam odwiedziłem stoiska dilerów pooglądałem pługi i mam dylemat:)

Był Kverneleand,Overum ,Vogel&noot ,Khun oraz Unia .

Najdroższy Kwerneland cena 49.000 prawie dwa razy droższy niż Unia po upustach :) i na prawdę nie zachwycił mnie .Wykączenie słabiutkie o lakierze nie wspomnę nawet w porównaniu z Unią .

Do wyboru mam albo Vogel&nooot-a za 29000 netto w promocji albo Unię po upustach za 27000 netto z odkładnią ZX.

Tu do Was mam prośbę.Jak się sprawują pługi Uni na odkładnią ZX który jest kopią Kvernelanda :)

Czy poprawiono sposób hartowania w szczególności ścinaczy bo do tej pory miały one taką chropowatą fakture po hartowaniu i non stop się obklejały.

I powiedźcie czy naprawdę jest sens przepłacania prawie 100% ceny tylko dla tego że to Kverneland czy GB. One też pękają na spawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

pękają na spawach? ja mam KV EM100 od 5 lat, dla mnie pług idealny na ciężkie i zakamieniałe gleby, znajomi którzy mieli UNIE sprzedali i kupili KV i pamiętaj że kopia nigdy nie jest idealna, przede wszystkim jakość stali jest różna i na pewno poznasz dobrze serwisantów UNI, poczytaj inne posty i komentarze pod zdj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

a dlaczego odrzuciłeś Kuhna?

 

ja mam MultiMastera 112 4+ ET z 2007r na odkładnicach skandynawskich z przedpłużkami o zwiększonej powierzchni i siłownikiem wspomagającym obrót, pracuje z JD 4055 (128KM)... gleby mam w połowie ciężkie gliny, w połowie luźne piaski - pług sprawuje się niesamowicie, doskonale kryje, i dosyć wolno wg. mnie się zużywa - po 150ha wymieniłem lemieszki przedpłużków i odwróciłem dłuta - reszta póki co jak nowa :) a cudów nie kosztował, bo 44 tys. brutto (zwróć uwagę na wyposażenie).

 

gdybym miał kupować raz jeszcze - wybrał bym Kuhna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

pękają na spawach? ja mam KV EM100 od 5 lat, dla mnie pług idealny na ciężkie i zakamieniałe gleby, znajomi którzy mieli UNIE sprzedali i kupili KV i pamiętaj że kopia nigdy nie jest idealna, przede wszystkim jakość stali jest różna i na pewno poznasz dobrze serwisantów UNI, poczytaj inne posty i komentarze pod zdj...

 

 

No a widzisz a jednak pękają :)U nas nie trzeba zabezpieczeń ponieważ nie ma kamieni i kołki wystarczą.Takiego KV na kołkach to załatwił mój sąsiad i to nie jakiś rakarz i nie wiem czy to wina konkretnej sztuki czy może konstrukcji na zabezpieczeniu kołkowym bo diler stanowczo odradzał mi zakup KV na kołkach a nie powiedział dla czego :) Według mnie cena za KV wygórowana nie licząc ceny tego ich pacomatu.Myślę że lepiej coś tańszego kupić a różnicę dołożyć do zestawu uprawo siewnego.

 

Co do Uni to na prawdę obejżałem go sobie w koło .Linia dłut idelnie prosta tak samo odkładni.

Dobrze jak by u mnie pokaz zrobili na ciężkiej ziemi.

Do tej pory 5 lat z tym moim Jelonkiem chodził Ibis Xl i jakoś się nie rozerwał :)

 

Marq wcale nie przekreśliłem Khun-a bardzo fajny sprzęt . Wszystko zależy od pojedynku na upusty dilerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

mój KV też nie pęka :) , ED 100 4 + packomat, użytkuję go na 220 ha, od trzech sezonów

naprawdę udana maszyna, przed kupnem na testach miałem ES 5 i 125 koni mech radziło sobie z nim na 3-4 klasie

 

co do cen to nie warto kupowac na kołku bo różnica w cenie to tylko a może aż 5 tys netto

 

EM 4 100 48 netto resor

LM 4 100 43 netto kołek

 

ewentualnie nowy model 150 B na kołku, pantograf 37 netto

kv pługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

zonk

Jak Ci się spisuje packomat w pługu ? Opłaca się taki bajer brać- w sumie za te pieniążki można kupić ciągane wały Expom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor964    0

Ja bym Ci radził wziąć Vogla mam też takiego i sprawuje super. W porównaniu Unia czy Vogel wydaje mi się że lepiej wypada Vogel znajomy ma Unie to pole po orce nie robi szału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Vogel naprawdę fajna maszyna pod względem wykąnczenia jak i spasowania elementów roboczych .W porównaniu do KV Vogel bardziej mi się spodobał.

Druga sprawa to czy jest sens kupowania pługa KV czy G&B czyli tych z wyższej półki i przypłacanie

prawie o 100% ceny na 50 ha pod pług ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mamy Kvernelanda EM85 już 9 lat i po zaoraniu 1300ha nie mamy większych zastrzeżeń, jednak drugi raz tego pługa byśmy nie kupili. :) Resor to nie do końca dobre rozwiązanie, skłaniamy się bardziej ku akumulatorom hydropneumatycznym. Poza tym im mniej regulacji ma pług tym lepiej, przynajmniej nie ma tyle miejsc, gdzie mógłby się luzować. Skoro masz mały areał do orania to może Poettinger lub Kuhn cenowo nie takie straszne, a jakościowo też dobre... Moi obecni faworyci to Lemken, GB, Kuhn, Poettinger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A Overum, jakieś spostrzeżenia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

My mamy Kvernelanda EM85 już 9 lat i po zaoraniu 1300ha nie mamy większych zastrzeżeń, jednak drugi raz tego pługa byśmy nie kupili. :) Resor to nie do końca dobre rozwiązanie, skłaniamy się bardziej ku akumulatorom hydropneumatycznym. Poza tym im mniej regulacji ma pług tym lepiej, przynajmniej nie ma tyle miejsc, gdzie mógłby się luzować. Skoro masz mały areał do orania to może Poettinger lub Kuhn cenowo nie takie straszne, a jakościowo też dobre... Moi obecni faworyci to Lemken, GB, Kuhn, Poettinger.

 

 

No właśnie w Grubnie mówiono że resor zaczyna schodzić do lamusa na rzecz hydraulicznego zabezpieczeniu.No ale mnie to nie dotyczy bo ja kamieni nie mam .

Niestety Poettingera nie widziałem a i cen nie znam.Lemken to już cena w kosmos tak jak i GB .

Kuhn bardzo mi się widzi.

Proszę o opinie również posiadaczy Overum .

Najlepiej było by zrobić jakiś przetarg ofertowy na upusty czy coś w tym stylu dla dilerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro nie widziałeś Poettingera to warto się nim zainteresować. :) Zawsze dobrze mieć rozeznanie co ferują konkurenci. Overum podobnie, jak Kverneland to pług skandynawski, więc z założenia mają podobne parametry. Rodzaj oferowanych odkładni jest wręcz identyczny. Cechą wspólną Poettingera i Kuhna jest szeroki wachlarz wyposażenia, Overum oferuje skromniejszą listę, jednak każdy wybierze pług dla siebie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Przed chwilą oglądałem stronę Poettingera -też ciekawe ale jakieś takie delikatne.

A co z zwolennikami Unii,czy te pługi są naprawdę beznadziejne.

 

Kieruje się w stronę tańszego pługa dla tego że uważam że nie jest to maszyna która

musi precyzyjnie przewalać glebe :) lepiej różnice w cenie przeznaczyć na dołożenie do bardziej

precyzyjnej maszyny jak zestaw uprawowo siewny który też planuje kupić.

No chyba że zacisnąć lekko zęby i dołożyć kasy do Khuna ,V&N lub Overum.

W pierwszym roku planowałem kupić właśnie pług ,siewnik do nawozu i agregat uprawowy i jeśli

bym taki komplet kupił Unii to dostał bym naprawdę spory upust i wniosek za darmo.

Nie wiem sam co robić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Jestem użytkownikiem IBISA (co nie znaczy zwolennikiem), więc pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji.

Areał 50 ha jest stanowczo za mały, aby szaleć z Lemkenem, czy Kvernelandem. Z resztą już z pewną niechęcią patrze na litanie wypisywane pod adresem tej ostatniej marki. Krótko ujmując - nie wszystko złoto co się świeci.

Jeśli nie masz kamieni jak twierdzisz, to śmiało polecam Ci V&N są to jedne z tańszych pługów, które nie odbiegają jakością od pozostałych marek zachodnich.

Unia też nie jest tragiczna, tylko tu konstruktorzy uczą się na błędach (niestety) i pługi kilka lat wstecz produkowane, były mocno niedopracowane. To sprawiło że tak narastała niechęć do tej marki. Pług na zabezpieczeniach kołkowych będzie znacznie lżejszy i będzie miał bliżej środek ciężkości.

Tak na marginesie, wie ktoś może ile lat produkuje pługi obracalne Kverneland?Lemken?Overum? Jak to się ma do "stażu" Unii?

Jednak najlepsze rozwiązanie "ścinania kołka" prezentuje Kuhn, ale półka cenowa najwyższa. Dlatego musisz zastanowić się ile tych kołków na prawdę wymieniasz.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt kołek zrywany to dobry rodzaj zabezpieczenie nie automatycznego. Z tego co pamiętam to Lemken rozpoczął produkcję pługów w na początku XIX wieku. Kverneland zaczął "kuć" pługi pod koniec XIX wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zależy gdzie dobry-u mnie nie wystarczyłaby torba kołków (raczej skromną przyczepkę z kołkami musiałbym z tyłu za pługiem ciągać  :) )-no ale bez OT ...

 

@ Vril-co prawda moja Unia to nie obrotowy-ale muszę przyznać że jak na tą ilość kamieni którą posiadam to nieźle się sprawuje-bardzo ładnie kryje-IMHO z kolei żywotność dłut jest zbyt mała (no ale może kamienie też mają na to wpływ-mam takie jedno pole na którym po prostu widać jak resory wylatują w powietrze średnio co sekundę-to nie żart),powłoka malarska to jeden wielki żart  :),waga pługa też plasuje się w ścisłej czołówce  :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ja tam z wiadrami kołków nie jeżdżę :) przez 8 lat jak mam Ibisa xl to może 10 zerwałem .

Głównie przy miedzy o jakieś korzenie.Najlepiej jak bym taką nowego Ibisa lub Khun czy VN zobaczył

w akcji .Youtube to za mało :)

 

Edytka :

Nawet fajnie przewala glebe :)

 

 

Tylko dlaczego ciągle przez te lata co produkują te Ibisy zawsze

jest problem z oblepianiem ziemi na ścinaczach i piersiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Nie spotkałem się z problemem o którym piszesz...

 

Z tym, że wiesz, my przed ruszeniem w pole ustawiliśmy ścinacze w jednej płaszczyźnie z piersią. W innym wypadku gleba podchodzi pod ścinacz i faktycznie wtedy ma prawo zbierać się tam większa ilość gleby...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poprzednio miałem w Kvernelandzie ścinacze z Unii to się pchało, zaklejało. Obecnie mam zamiennik orygialnych ścinaczy Kvernelanda i jest o niebo lepiej... Jednak tu też dużo zależy od ustawienia. :) My wymieniliśmy, bo Unijne był za krótkie i przy płytkiej orce nie wiele to dawało.

 

To moja prywatna teoria... Uważam, że jakość krycia pługów zachodnich jest na porównywalnym poziomie. Jakość orki zależy w dużej mierze od rodzaju odkładnic, jak również od wyposażenia dodatkowego. Walka idzie o niską masę i wytrzymałość, a w głównej mierze o energochłonność orki. Tym samym jeżeli jest to najbardziej paliwożerny zabieg w cyklu uprawowym, to warto by zadbać o mniejsze opory... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniu15    0

No właśnie w Grubnie mówiono że resor zaczyna schodzić do lamusa na rzecz hydraulicznego zabezpieczeniu.No ale mnie to nie dotyczy bo ja kamieni nie mam .

Niestety Poettingera nie widziałem a i cen nie znam.Lemken to już cena w kosmos tak jak i GB .

Kuhn bardzo mi się widzi.

Proszę o opinie również posiadaczy Overum .

Najlepiej było by zrobić jakiś przetarg ofertowy na upusty czy coś w tym stylu dla dilerów :)

Jest jeden mały szczegół działający na korzyść resora. Chodzi o charakterystykę działania zabezpieczenia przeciw kamieniom, w zabezpieczeniu hydrauliczno pneumatycznym wraz z unoszeniem się korpusa rośnie ciśnienie w układzie, który stawia coraz większy opór przy pokonywaniu przeszkody. w zabezpieczeniu resorowym jest odwrotnie, opór resoru wraz unoszeniem lemiesza spada, co powoduje łatwe przemieszczenie się kamienia pod korpusem


Heniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

To raz, a po drugie często unoszą się dwa korpusy na raz, nie wiem czy w hydraulicznym jest to możliwe...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Kverneleand,Overum ,Vogel&noot ,Kuhn wszystkie dobre i nie do zajechania ale cenowo vogel wygrywa sam posiadam vogla xm950 i naprawde niezawodny mam go na resorach smiga na Zuławach W mojej okolicy smigają różne marki i naprawde niema róznicy w orece ale np cena lemieszy vogel ma najtansze no i cena pługa wiec co wybierzesz naprawde nie bedziesz żałowac a bym był zapomniał niepchaj sie w unie mam grudziącki i naprawde teraz to stoi w krzakach moze dostane po głowie od urzytkowników uni ale chowa sie do vogla wykonanie i jakosc orki daje wiele do życzenia


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Popieram lepszy najtańszy zachodni, niż najdroższy polski... niestety. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Fakt cena teraz VN na bezpiecznikach jest tak sama jak Unii bo teraz jest jakaś promocja. ;)

Ja nie mam nic do zachodnich ale chciałbym znać opinię użytkowników jeśli tacy są na forum

nowych wersji Ibisa z korpusem ZX -czy naprawdę jest taka tragedia .

Na wystawie strzelałem sobie okiem po Ibisie i linie dłut oraz odkładni miał prościutkie i nie tyczyło

się to tylko jednej sztuki .Większych baboli nie widziałem a i lakier miał niczego sobie .Drugi aspekt to że mieszkam półgodziny drogi od fabryki więc z częściami czy serwisem nie było by problem.

 

Z zachodnich pługów najlepiej spasowany i skręcony był właśnie Vogel -wszystko pod poziomice i sznurek

,ideał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

ja do swojego jd mam kunha "master 102" 4 skibowówke i ci powiem ze jakosc orki jest bardzo dobra... nie mam do czynienia z innymi płogami ale jezeli chodzi o kunha szczerze go polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj