Poznaniak

Wymiana licznika a przeglad

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Poznaniak    6

Mam w c360 wymieniony licznik na badaniu przed 2 laty 11700. A nowy ma już 500mtg. 

Jeśli wymiana nastąpiła jeszcze w 2019 to mogę tego nigdzie nie zgłaszać i na przeglądzie diagnosta wbija 500mtg w cepik?

Jeśli wymiana nastąpiła juz w 2020 to mam tylko 14 dni na stawienie się na stacji kontroli - ale  czy moge wymienić na używany który przelezal w garażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Możesz używkę założyć,pojedziesz na przegląd to powiesz że 2 dni temu zmieniłem i ci wbije stan faktyczny w cepik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Kolego - generalnie prawo nie działa wstecz i nie powinieneś ponieść konsekwencji jeśli licznik zminiłeś przed zmianą przepisów, ale najlepjej to weź telefon i zadzwoń do stacji diagnostycznej i wszystko Ci powiedzą bo prawnikiem nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
1 godzinę temu, karbex napisał:

Kolego - generalnie prawo nie działa wstecz i nie powinieneś ponieść konsekwencji jeśli licznik zminiłeś przed zmianą przepisów, ale najlepjej to weź telefon i zadzwoń do stacji diagnostycznej i wszystko Ci powiedzą bo prawnikiem nie jestem

No niby wstecz... Ale tylko niby... Trochę nie na temat... Mam Romet Ogar 205 od nowości bo tato go kupił i w dowodzie ma wbity przegląd bezterminowy i zieloną tablice a teraz na moto rowery normalnie trzeba robić badanie techniczne... Tak więc z tym licznikiem to różnie może bywać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

No troche jest różnica. W tym że prawo nie działa wstecz chodzi o to że nie można Cię ukarać za wykroczenie które w chwili jego popełnienia nie było karalne (przypadek licznika). Z motorowerem prawo sie zmieniło a Ty sie do tego prawa teraz musisz dostosować. Także z tym licznikiem to telefon do diagnosty i wszystko wyjaśnią bo w ustawie mogą być szczegóły których nie znamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
10 minut temu, bergman31 napisał:

@Poznaniak wiertarki/wkrętarki w domu nie masz?

Więcej chyba nie muszę tłumaczyć.

Ja mimo wszystko najpierw bym zadzwonił bo prądu szkoda a telefony tanie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

niedawno poslowie zorientowali sie ze licznik motogodzin to nie licznik kilometrow i maja podobno ustawe zmienic-czy i kiedy to bedzie ,nie wiadomo..

jesli licznik mtg nie liczy km to jego wymiana nie podchodzi pod ustawe- prawnicy z gazety rolniczej w razie problemow radza nie przyjmowac kar tylko isc do sadow.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639
27 minut temu, karbex napisał:

Ja mimo wszystko najpierw bym zadzwonił bo prądu szkoda a telefony tanie 😂

Jak kto woli. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
12 godzin temu, Poznaniak napisał:

Mam w c360 wymieniony licznik na badaniu przed 2 laty 11700. A nowy ma już 500mtg. 

I tego się trzymaj.

 

12 godzin temu, Poznaniak napisał:

Jeśli wymiana nastąpiła jeszcze w 2019 to mogę tego nigdzie nie zgłaszać i na przeglądzie diagnosta wbija 500mtg w cepik?

Tak , w tym przypadku przepis nie działa wstecz. Jednak dobrze by było ,  aby wskazanie nowego licznika zostało zarejestrowane w CEP ,gdyż w przypadku kontroli drogowej będzie problem i sprawa będzie podlegała wyjaśnieniu.

Można zamontować używany licznik , jednak ze względu na ich trwałość czy jest tego sens. Przy następnej wymianie licznika będziesz musiał już robić dodatkowe zgłoszenie i oczywiście dokonać opłaty , która może przewyższyć  koszt samego licznika.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj