Polecane posty

witch    2
Napisano (edytowany)

Witam problem następujący podczas siewu kukurydzy zaczął uciekać płyn cieżko do zweryfikowania skad dokladnie jakby za pompą wtryskową z obudowy termostatu uszczelniłem to był spokój trzymał dobrze temperature.. Przyszedł czas na siew agregatem uprawowo siewnym ,większe obciążenie.  zaczeło dalej wywalać płyn i temperatura prawie źółte pole dziwne bo wkładałem palca do zbiorniczka to był letni  , po rozebraniu okazalo się sprzegło wiskotyczne zagotowałem w gorącej wodzie i nie robi żadnego oporu. Kolejna sprawa jest taka ,że wszędzie w ukladzie jest olej osadzony i czy to nie uszczelka pod głowicą? Narazie planuje kupić nowe wisko, złożyć obserwować co się będzie dziać.

Edytowano przez witch
poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Uszczelka pod głowicą to jedna możliwość. Ale z lewej strony na bloku powinien być jeśli to perkins wymiennik ciepła olej woda. Nic tu więcej nikt nie wymyśli. Trzeba wymienić visco i jeździć dalej.  Sprawdź drożność otworu w pompie wody z którego w razie awarii uszczelnienia płyn ma wyciekać na zewnątrz. Ale jeśli pod obciążeniem wywala płyn to może być faktycznie uszczelka. Może też zawieszać się termostat. Chłodnicę trzeba by przejrzeć czy jest drożna. Czy np lamelki nie są za bardzo pozaginane od czyszczenia i mycia pod ciśnieniem itd.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Kup sobie pirometr i sprawdź temp bloku i głowicy bo może być czujnik uszkodzony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

Termostat też  sprawdzony gotowany w gorącej wodzie otwiera się  przy bardzo gorącej wodzie i zamyka po wyciągnięciu z wody.Nie koniecznie pod obciązeniem ciągnik stał pare dni pod wiatą odpaliłem go po chwili płyn ucieka i skapuje.Chłodnica myśle ,że jest ok nigdy nie myłem z bliska myjką ciśnieniową staram się jedynie sprężarką  

4 godziny temu, hubertuss napisał:

Sprawdź drożność otworu w pompie wody z którego w razie awarii uszczelnienia płyn ma wyciekać na zewnątrz

To mnie bardzo ciekawi bo wyciągałem pompe wody i niby wszystko ok wirniki są w środku nie wysypane nic, ale jak pompa wody była załozona to wlasnie tak jakby gdzieś miedzy pompą a rozrządem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tam jest specjalny otwór. Jeśli puści uszczelnienie między pompa a rozrządem to gdy otwór jest zapchany płyn dostaje się do oleju. Natomiast jeśli otwór jest drożny to będzie wyciekał na zewnątrz informując kierowce o konieczności wymiany pompy lub uszczelnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

Ten otwór jest w pompie wody czy na pompie? Masz jakieś zdj gdzie się znajduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
witch    2
Napisano (edytowany)

Witam na zdj widać otwór jest na pompie ale nie wiem czy w srodku tam nie zmieliło jakiegoś oringa patrz na zdj  po lewej stronie jest a po prawej nie ma nie wiem czy tak ma byc  i ten otwór jest drożny , wkladałem druta i wchodzi dość głeboko  tylko ze plyn nie ucieka prawdopodobnie przez ten otwór plyn ucieka za pompa wtryskową miedzy blokiem a pokrywa rozrządu gdzies tam 

x.jpg

z.jpg 

Edytowano przez witch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Trudno mi powiedzieć jak wygląda pompa w środku. Czy tam powinie być uszczelniacz czy nie. Jeśli tym otworem do którego wkładałeś drut nie wycieka płyn to pompa jest ok.  Jeśli łożyska się kręcą gładko to powinna być w porządku.

Między blokiem a pokrywą rozrządu raczej płyn nie powinien uciekać. Opcje są dwie. Albo ucieka gdzieś z pod termostatów albo uszczelka pod głowicą. Ale z tego co kojarzę tam z przodu nie ma w uszczelce pod głowicą kanałów wodnych. Poszukaj na necie foty uszczelki i popatrz. Ciężko mi coś więcej powiedzieć bo nie widzę silnika a tak z pamięci nie wszystko pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

ciekł płyn za czujnikiem miedzy rozrządem a blokiem czy to jest obudowa termostatu 

a.jpg

d.jpg

s.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Mam problem w MF 6475 dynashift wyrzuca mi 1 i 2 bieg i często wyskakują pod obciążeniem co to może być za przyczyną ? 
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam problem 
      Zakupiłem już jakiś czas temu MF 6290 i było wszystko w porządku
      Ciągnik od razu nie odpalał za pierwszym ale nie było tragedii 
      W 2 tygodnie temu miałem nim wyjazd i jechałem na pusto bez niczego zauważyłem że jest on bardzo mułowaty i na 4 bardzo powoli się zbiera i nie dymi 
      Tego samego dnia gdy dojechałem na miejsce i chciałem po 1 godzinie odpalić ciągnik nie dało się 
      Musiałem podpapowac pompka paliwa i dopiero tego samego dnia po powrocie stwierdziłem że wymienię oleje i wszystkie filtry 
      Po wymianie i popompowaniu pompka że paliwo wylało się z filtrow odpaliłem ciągnik i zapalił od strzała( dodam że akumulatory nie są zbyt dobre a w tedy długo się ładowal i pewnie to dlatego)(oraz nie odpowietrzalem pompy paliwa)
      Teraz po czasie chciałem nim wyjechać stał około tygodnia bez ruszania i popompowalem trochę pompka i jakoś odpalił pochodził 5 min zgasiłem go i po jakiś 20 min chciałem go odpalić spowrotem i odpalił z wielkim problem bardzo długo kręcił i nie mógł załapać 
      Myślę że nie był to problem z akumulatorem
      Więc dlatego pytam co może być przyczyną 
      Czy paliwo się gdizes cofa?
      Czy coś z pompą jest nie tak?
      Dziękuję za wszelką pomoc 
    • Przez Georg4369
      Witam! Czy posiada ktos legendę do kontrolek w Mf 4255?
      Swieci kontrolka z dwoma kolami zębatymi obok siebie i zebatka z olejem w środku. Ciagnik przestal jechac
      Proszę o podpowiedź gdzie są zlokalizowane filtry hydrauliki w tym ciagniku?
    • Przez Georg4369
      Witam! Czy posiada ktos legendę do kontrolek w Mf 4255?
      Swieci kontrolka z dwoma kolami zębatymi obok siebie i zebatka z olejem w środku. Ciagnik przestal jechac
    • Przez Karol189
      Witam mam problem z biegami w MF 6475 dynashift podczas jazdy pod obciążeniem ciągnik wyrzuca mi 1 i 2 bieg co to może być za przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj