Polecane posty

shiza34    0

Mam pytanie kupiłem Dx 6.31 ciągnik ma uszkodzoną pompkę sprzęgła (kupując wiedziałem o tym) i nie wiem czy kupić oryginał zamiennik czy zestaw naprawczy.Macie jakieś doświadczenia z zamiennikami lub regeneracją?Jaki wlewacie płyn do wspomagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Producent popy powinien napisać jaki powinien być płyn, zalejesz zły i znowu po pompie będzie. Co do regeneracji, to jak nie jest drogi zestaw naprawczy, a w miarę kumasz naprawy to możesz spróbować. Ja osobiście rozejrzał bym się za jakimś w miarę dobrym zamiennikiem, no chyba że org nie jest drogi, to kup oryginał i problem z głowy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To nie pompa hydrauliczna jako taka tylko pompka o zasadzie działania jak hamulcowa w 60tce czy ciężkiej serii.

W Same Laser mam też taką, powiem szczere że zestaw naprawczy na nic się nie zdał, jak kapało tak kapało, w tym roku kupiłem nową i narazie spokój. O ile dobrze pamiętam sama reparaturka to trochę mniej jak połowa ceny pompki, więc trzeba się zastanowić czy warto oszczędzać, jeśli może się okazać że pompka jest już porysowana w środku. A w układzie jest zwykły olej ATF czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

No właśnie jest drogi 2tys zł a zamiennik około 600 w sumie to sama różnica cenowa daje do myślenia ale czasem zamienniki zdążają się udane dlatego chciałem zapytać o wasze doświadczenia.

Olej ATF?a słyszałem że Dot4 taki jak do hamulcow się wlewa🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zajrzyj co masz w układzie, ja od początku miałem ATF i taki stosuje, 3 lata bez problemów chodzi

Do mojego pompka kosztowała 300zł, reparaturka 160 jak dobrze pamiętam. Obejrzyj dobrze wnętrze pompki, może gdzieś gdzie zajmują się hydrauliką siłową dobiorą Ci uszczelnienia, powinno być taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Tak zrobię sprawdzę czy nie ma jakiś rys w środku i zobaczymy jak coś zaryzykuje zamiennik jeśli wytrzyma dwa lata to i tak spoko 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Panowie po wymianie pompki dużo jest odpowietrzania?Odpowietrznik jest tylko na pompce czy jeszcze gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Na pompce i na siłowniku sprzęgła powinien być, jeśli masz go na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

mam już odpowietrzone dzięki;)Co do pompki sprzęgła  takiego jak jest w agrostar zamiennika nie znalazłem oryginał kosztuje 2 tys zł ale co niemcy takie same pompki montowali w mercedesach ciężarowych jedyna różnica to inny rozmiar przyłącza przewodu no i cena oryginał 600 zł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

 

Pompka ta bliżej skrzyni ma takie uchwyty co łapią taka blachę wychodzącą ze skrzyni problem w tym że pompka jest do końca wysunięta a ta blacha jest bardziej na tył ciągnika czyli powinno być wysprzęglone?Problem w tym że ta blacha nie pcha tłoczka żeby się schował a ciągnik sprzęgło ma załączone?powie mi ktoś o co tu chodzi?

Edytowano przez shiza34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj