Ulan

Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych !

Polecane posty

Danex89    16

Witam

 

Potrzebuje instrukcji obslugi do zetora 7245. Moze mi ktos pomoc?

 

mail: dj_danex@o2.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbchp250    0

Poszukuje i z góry dziekuje :P

 

Instrukcja obsługi Ursus C-355

Instrukcja napraw Ursus C-355

Instrukcja obsługi Ursus C-360

Katalog części Ursus C-355

Katalog części Ursus C-360

 

Za cokolwiek z tej listy dziękuje ślycznie.

 

Do 30MB mozna wrzucac na speedyshare.com (jak cos to mozna podzielic party po 29MB w wrzucac)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

sbchp250 instrukcję napraw do c-360 znajdziesz powyżej zeskanowaną. A 60-tka jest ciuchnę podobna do 55-tki.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

Poszukuję instrukcji obsłógi to mf 3060.... odp prosze przesłać na maila: monteks@o2.pl. Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbchp250    0
sbchp250 instrukcję napraw do c-360 znajdziesz powyżej zeskanowaną. A 60-tka jest ciuchnę podobna do 55-tki.

 

No wlasnie ta ksiazke mam, przeczytalem caly temat :P

 

Mam C-355... no i wlasnie wiem ze rozni sie od c-360 kilkoma szczegolami.

Miedzy innymi ma mniejszą moc, a to za sprawa hmmm... chyba rozrządu.

 

Los mnie rzucil do obslugo tego ustrojstwa.. i instrukcja od 355 lub chociaz 360 by mi sie niezmiernie przydala :) (instrukcja obsługi nie napraw.... ewentualnie instrukcje napraw do 355, do 360 mam)

 

Nie znam sie za bardzo na tym wszystkim... No bo ja jestem z miasta.. i to na dodatek ekonomistą :) Ale taki los.

 

Jesli jest ktos w stanie mnie poratowac tym ksiazeczkami to bede dozgonnie wdzieczny

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Masz rację tam moc mniejsza jest przez rozrząd w 355.

Tej książeczki to na sieci nigdzie nie widziałem. A co dokładnie chcesz wiedzieć, to może będę wiedział, bo mam taki silnik od 355 (chyba s4002) w mojej c-4011.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbchp250    0
Masz rację tam moc mniejsza jest przez rozrząd w 355.

Tej książeczki to na sieci nigdzie nie widziałem. A co dokładnie chcesz wiedzieć, to może będę wiedział, bo mam taki silnik od 355 (chyba s4002) w mojej c-4011.

 

A rozne rzeczy chce wiedziec...

 

Np. chcialem kupic olej... taki sam jak byl lany do tej pory... Znalazłem te banki z olejem... to był dokladnie taki:

 

http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/P...iesel_0W-40.asp

 

O tu jest zdjecie http://allegro.pl/item301885623_mobil_1_0w..._fakt_vat_.html

 

Do niego potrzeba ok. 13l i mnie to bardzo drogo wyszlo i teraz nie dziewie się ze rolnicy narzekaja na brak pieniedzy.

 

Widzialem tansze oleje.. konieczny jest taki ?? wiem ze wymieniany jest wnim co 2lata.

Od 20lat rocznie nim zjezdzane jest ok 80l ON...

To znaczy ze duzo byl eksploatowany ?? Wiem ze ciezko nie mial... jezdzil tylko z rotosanem i opryskiwaczem.

Ojciec ma małą farme ok 1ha. I ja uprawiał w wakacje zawsze.. głownie jabłonie. Ja sie do tej pory tym w ogle nie zajmowalem

 

Mam w sumie bardzo duzo pytan :P

 

aha.... ten silnik ma turbo spręzarke ???

 

I bardzo przepraszam za OT, w tym temacie. NIe poruszam sie jeszcze po forum zbyt dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Jest to olej stanowczo za drogi do starego Ursusa, dodatkowo on jest do silników turbodoładowanych, a c-355 ma silnik bez turbiny. Ja leję do swojego silnika oleje z rodziny Superoli (chyba taki jest zalecany w instrukcji, ale oznaczenia oleju się przez tyle lat zmieniły). Za Superol 30 lub 40 za 5 litrów zapłacisz około 30-35 zł a do silnika wchodzi chyba coś około 9-10 litrów a nie aż 13, czyli zapłacisz około 70 zł + filtr oleju kilka złotych.

Jeśli dobrze zrozumiałem to rocznie ciągnik wypala 80 litrów, czyli trochę ponad jeden bak, a to tyle co nic, czyli on praktycznie stoi, więc olej w silniku wymieniany jest raczej ze starości niż z wypracowania.

Ogólnie w sklepie możesz jeszcze popytać o Superol w wersji na zimę, silnik łatwiej odpali.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbchp250    0

Olej juz zakupilem... od znajomego slyszalem ze wchodzi ok 13l to tyle kupilem, trzeba zalac jakis filtr ?? tylko jaki tam filtr sie olejem zalewa ??

 

Z samochodem jedzie sie do ASO, podadza ciastko, kawe.. a z Ursusem gdzie mozna jechac ?? Sa ASO dla Ursusa ??

Chcialbym sam sprobowac to wymienic, tylko nie wiem jak :P Korona mi z glowy nie spadnie.

Jesli jest tak samo jak w c-360 to odszukam w instruckcji.

 

Udalo mi się znalezc instrukcje obsługi do C-360 w formie elektronicznej... mam jeszcze instrukcje napraw wiec mysle ze sobie poradze. Duzo jest róznic miedzy C-360 a C-355 (mogl by ktos wymienic)

 

Zastanawiam sie czy nie sprzedac tej całej "gospodarki" wraz z budynkami.

 

Jesli z tym zostane... to na wiosne trzeba bedzie juz to wszystko miec gotowe.

Cała ta sytuacja jest troche irytujaca, no ale moze ogarne to wszystko. Kupilem taka ksiazeczke... program ochrony rosli 2008 i tam jest kiedy i czym pryskac. Tylko musze kogos znalezc, aby wytlumaczyl mi jak sie obsługuje opryskiwacz. Model to Termit, albo cos w ten deseń.

 

A co do tego ze spala w ciagu roku 80l ON to dobrze mnie zrozumiles, wlasnie to mialem na mysli.

 

Aha, udalo mi sie okiełznac tego potwora... ale jak zjezdzalem z gorki, wcisnalem hamulec to tylko jedno kolo hamowalo.

Mam instrukcje napraw do 360, 355 ma taki sam układ hamulcowy ??

 

Bardzo chce sie nauczyc obłsugi tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus2222    0

Siema mam zeskanowaną instrukcję i katalog części do owijarki Sipma Z-274 więc jeśli ktoś by potrzebował to pisać na mateus_2@interia.pl lub 3552132

z kolei ja szukam katalogu części do URSUS-a 5314 z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Jeśli masz instrukcję od c-360 to dasz radę sam wymienić olej, najpierw rozgrzej trochę silnik, następnie odkręć korek do spuszczania oleju pod silnikiem, ale pierw podstaw jakąś bańkę, potem wykręć filtr oleju taki "czarny" po prawej stronie silnika u dołu, potem zamknij korek spustu oleju, zakręć nowy filtr oleju, ale pierw zwilż olejem podkładkę gumową filtra (do odkręcania przyda ci się specjalny klucz do filtrów). Potem wlej olej z lewej strony silnika z przodu koło sprężarki i sprawdzaj poziom wskaźnikiem, żebyś nie zalał za dużo.

Co do hamulców to w tych ciągnikach są kiepskie, najprawdopodobniej zapowietrzyła ci się jedna strona, odpowietrzanie tak jak w c-360. Ja nie mam hamulców w swoim, ale nie polecam takiej jazdy.

A ciągnik który wypala rocznie 80l ON to prawie nówka.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

(M)usisz (T)o (Z)obaczyć...hehe :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

cosmos! a ja zawsze jeszcze zalewam filtr olejem żeby ciągnik od początku przez cały czas miał odpowiednie smarowanie :P

 

Tak na serio to w tłumaczeniu na język Polski znaczy Mińska Fabryka Traktorów :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

tez zalewam, ja mam takie pytanko jak w 60 okreci sie ta miske w filtrze powietrza to powinno tam cos byc jeszcze czy tylko olej?

 

 

 

sorry za OT


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

witam

poszukuje katalogi i instrukcje napraw:

 

C-330

C-355

C-360 oraz

katalog czesci do deutza dx.6.05 lub podobnego

 

moj e-mail to marius21@vp.pl

 

z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbchp250    0
instrukcje napraw:

 

C-360

 

Przeczytaj caly temat, a znajdziesz na 100%... Sam niedawno znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Szukałem w całym temacie instrukcji obsługi do C-330 i nie znalazłem :P Jak ktoś ma instrukcję obsługi do C-330 to bardzo proszę. Mogę się podzielić instrukcją napraw do C-330 bo nie dawno kupiłem. :P (tylko nie całą bo nie zeskanował bym tego w życiu) ale jak ktoś chce na wybrany temat to proszę bardzo


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
cosmos! a ja zawsze jeszcze zalewam filtr olejem żeby ciągnik od początku przez cały czas miał odpowiednie smarowanie :P

 

Tak na serio to w tłumaczeniu na język Polski znaczy Mińska Fabryka Traktorów :D

 

Pewnie, że trzeba zalać, w instrukcji chyba jeszcze wymagają aby korbą obrócić kilka razy, żeby pompa pchnęła olej. Ale ja nie zalewam bo i tak mam zaj... silnik i już bardziej go rozwalić nie mogę :P , ciśnienie po przy pracy to 0,5 i mniej, więc kapitalka go i tak nie ominie.

xsc u mnie zazwyczaj pod olejem w filtrze jest maź-szlam z kurzu.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj