kakus19

chore krowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kakus19    4

witam mam powazny problem z krowami.nagle kilka sztuk przestało jesc.wg diagnozy wet maja zapalenie okreznicy tzn zbiera sie gaz w jelicie slepym. jedna padla dwie zdazylismy sprzedac dzis nastepna jest chora.dzieje sie to nagle od razu jest zatrzymanie mleka.wlewane byly drozdze oleje alkohol ziolowe przetrzyszczajace, propioniany.temperatury nie maja.nie bylo zmiany paszy tresciwej ,pryzmy z kiszonkami otwarte sa od listopada/stycznia.trawa jest troche podgrzana ale dawalismy duzo gorsze jedzenie jak byly upaly.proby z federacji byly pobierane w zeszłą sobote wyniki w poniedzialek nic niepokojacego nie pokazaly wzgledem poprzednich miesiecy.kwasicy nie maja kupa ok .doradca zywieniowy zalecil dac mniej tresciwych i wprowadzic siano ale dzis nastepna nie je.krowy w roznym okresie-jedna po ocieleniu druga 2 tyg po ocieleniu jedna pol roku po ocieleniu jedna przed zasuszeniem.krowy jedza pmr z kuku ,trawy z lak wieloletnich bez motylkowych I pokos sloma pszenna kreda.tresciwa to zboze wlasne srutowane srutownikiem bijakowym(pszenica,pszenzyto,mieszanka jara) soja rzepak mix witamin mineral drozdze troche otrab pszennych. te po ocieleniu maja dodatkowa pasze energetyczna tresciwa robiona przezemnie-sruta kukurydziana,soja tłuszcz chroniony witaminy rozrodowe z karotenem. na ten pmr leci tresciwa 6 razy dziennie i jest mieszane na korycie .3 razy w ciagu dnia posypywana jest sodka. co moze byc przyczyna tych dolegliwosci?mial ktos podobne przypadki? co zawinilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Napisano (edytowany)

Oj. 

Obawiam się że ktoś życzliwy chce ci załatwić stado. 

Zrób jak najszybciej badania krwi pod kierunkiem toxyn. 

 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185

przejżyć dokładnie każdą paszę i czy nie zalazłeś komuś za skórę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67

kiedyś miałem przypadek że lisy zakopywały padline w mojej kiszonce z kukurydzy sprawdź czy u Ciebie nie ma takiego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
Napisano (edytowany)

Też połowę prosiaka znalazłem,chyba jakiś lis zakopał ale wywaliłem padlinę i nic się nie stało. Ktoś ci wsypał coś,pytanie kto . Oczywiście istnieje możliwość że soja już inne dodatki są skażone. Ja bym zaczął od soi, firmy dorzucają ccm żeby płacić mniejszy podatek i mykotoksyn może być full. 

Co z treściwych ostatnio kupowałeś. Jakie komponenty i kiedy ? 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wśród jakiej dziczy Wy żyjecie, że takie podejrzenia na innych macie? W szoku jestem. Naprawdę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Co ty ludzi nie znasz. Człowiek potrafi brutalnie zgwałcić i udusić workiem foliowym. A dorzucić coś do  paszy to pikuś. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podejrzewam, że na 99 procent okaże się iż powodem zamieszania nie jest "życzliwy sąsiad" jak co niektórzy tu już podejrzewają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A myślę, że coś z kupioną paszą. Bo sam mam kuku która od góry się psuje. Odrzucam górę,daje na myko i jest ok. 

Niech się wypowie rozmówca czy ma z kimś na pieńku. Później się zobaczy. 

Słyszałem, że jeden gościu miał problemy z zapaleniami i itp. Okazało się że soja była skażona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

6razy treściwa na dzień a ile tego jest kilogramów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
17 godzin temu, Pafnucy napisał:

Wśród jakiej dziczy Wy żyjecie, że takie podejrzenia na innych macie? W szoku jestem. Naprawdę. 

Żebyś ty wiedział jacy są ludzie naprawdę to już byś bunkier miał wybudowany i uzbrojony po zęby. 😁

U mnie jakaś menda podziurawiła folię na pryźmie i balotach. 😡🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem że idiotów nie brak. Ale od razu podejrzewać że ktoś otruł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Co tam kamienie. U mnie w sasiedniej wiosce powieszal druty w przewodach gumowych i dwie sieczkarnie sie rozjebaly na jednym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam.nie wykluczam ze ktos cos dosypal tylko ze np.cialo obce czy jad kielbasiany dawalby inne objawy-tak twierdzi wet. gadalismy zreszta o takiej mozliwosci.tych tresciwych to tak do 10 kg dla najwydajniejszych a niektore tak tylko posypane po pmr zeby je zachecic.wiem ze to blad bo powinno byc czesc do woza a najlepsze tylko premia ale na razie tak robimy.z kupnych pasz to mam soje rzepak kupowane na biezaco co miesiac po palecie.kukurydze mam cale ziarna na zasadzie zawoze swoje biore od razu suche.witaminy drozdze sodka kreda to wiadomo kupne.dzis polecialo do badania kiszonka z kuku i trawy tresciwa ogolna na beztlenowce i myko.poszla tez krew od tych 2 pierwszych chorych ale wyniku jeszce nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z1603    0

Moja rada, badanie próbek paszy rób w laboratorium  PFHBMiPM , tam również  mają wielu b. dobrych żywieniowców . Przy intensywnym żywieniu i dużym potencjale produkcyjnym krów , to grożne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj