damianus2222

Agro Masz SNT300

Polecane posty

damianus2222    119

Witam. W związku iż nie znalazłem podobnego tematu. 

Pytam ponieważ zestaw nabudowany z AG jest bardzo popularny, na rynku wtórnym nie ma tego za dużo... Chodzi o Agro masz SN300 czy obecnie SNT300

Chciałem zapytać użytkowników tych siewnikow, jak się sprawują? Oraz co sądzicie o modernizacji siewnika na 2020r. Można wybrać wały z odstepami pod redlice jak również redlice w rozstawie 12.5cm lub 15 cm. Taki sam jest rozstaw w wale zageszczajacym. Zwróćcie uwagę na nowy typ mocowania siewnika czy jest lepszy jak stary? Pozdrawiam 

IMG_20200523_194333.jpg


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Czy jest lepszy ten system mocowania to ciezko stwierdzic. Najistotniejsza zmiana z punktu wygody obsługi to bolczyki do regulacji glebokosci siewu. Mozliwosc wyboru wielu wałów to rowniez duzy plus. Ekrany boczne w talerzówce sa duzo lepsze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Tez sie zasyanawiam nad tym zagupem, wlasnie miedzy agromasz a agrotom, jaka cena agromaszui w jakiej konfiguracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119
2 godziny temu, Cezar81 napisał:

Tez sie zasyanawiam nad tym zagupem, wlasnie miedzy agromasz a agrotom, jaka cena agromaszui w jakiej konfiguracji

Dostałem 2 oferty. 

Dealer niedaleko mnie wycenik mi na komputerze i ścieżki, wał guma 2020, redlica dwutalerzowa, znacznik przedwschodowe i cena 79 brutto. Inny(200km ode mnie) zaś z walem rura i reszta to samo za cenę 73 tys brutto. 

 

Zastanawiam się bo ojciec chce to wziąć na rmp bo nie ma siewnika i ciekawe czy dostanie na swoje 20ha. Druga sprawa chodzi po głowie też ten nowy aquila, tylko nie ma żadnych testów tego w sieci, ani jak pole po tym wygląda i wschody. Cena zaczyna się tego ok 79 netto. Ale to jest już pneumatyk, ma regulacje pracy talerzy oraz sterownik touch 800 taki jak w amazone 


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

ares 640 nie podniesie aquili, z sn300t bedzie na styk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119
37 minut temu, rex15 napisał:

ares 640 nie podniesie aquili, z sn300t bedzie na styk

Aquila jakby była to coś mocniejszego bym myślał może 816. Nie przesadzajmy że SNT będzie na styk, ares ma ponad 8500 podnośnik, więc SNT byłby akurat, waga z wałem rura ok 1800 kg plus zasyp to 2300. Z wałem guma z 2700 max waga. 


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Z wałem rurowym to tak. A mi nie chodziło o podnosnik, tylko, czy przodu nie bedzie podrywac. ja mam jd 7710, a to troche wiekszy ciagnik niz ares 640 i przy wale packera i pełnym siewniku grochu jest na styk, na miekkim polu jak dasz gaz w podloge to przod w gorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119
6 godzin temu, rex15 napisał:

Z wałem rurowym to tak. A mi nie chodziło o podnosnik, tylko, czy przodu nie bedzie podrywac. ja mam jd 7710, a to troche wiekszy ciagnik niz ares 640 i przy wale packera i pełnym siewniku grochu jest na styk, na miekkim polu jak dasz gaz w podloge to przod w gorze ;)

Ale masz taki siewnik? 

 

Na przodzie mam 950 balast zawsze do ciężkich prac


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

tak, mam w takim zestawieniu jak napisałem. W sumie masz tuza na aresie i spory klocek, ja mam 800kg na ramie powieszone, wiec jest porównywalnie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119
8 godzin temu, rex15 napisał:

tak, mam w takim zestawieniu jak napisałem. W sumie masz tuza na aresie i spory klocek, ja mam 800kg na ramie powieszone, wiec jest porównywalnie bardzo.

A jak to się sprawuje długo masz go? Ile żyta, pszenicy wchodzi do niego? Big bag mały 500 kg wejdzie? 

Bo ja mam zawieszany z hydropakiem na stopce do zetora, a ojciec chce dla siebie nabudowany no i na talerzu. W stopkowym mam wał rure 400 ale wg mnie słabo zageszcza, mam w bronię talerzowej 500 mm i 12 rur to już robi robotę fajna 


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

500kg pszenicy wejdzie, żyta nie siałem. Sprawuje sie nawet okej, ale denerwuje mnie zmiana glebokosci siewu, bo ja mam na śruby, w tych nowych sa juz bolczyki. Wał packera też taki średni dla mnie, bo mam sporo piachów i pcha sie. Więc teraz po tych modernizacjach duzo poprawili i jest to juz sporo ciekawszy zestaw niz wczesniej, ale pewnie z 10tys drozszy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

7

45 minut temu, rex15 napisał:

500kg pszenicy wejdzie, żyta nie siałem. Sprawuje sie nawet okej, ale denerwuje mnie zmiana glebokosci siewu, bo ja mam na śruby, w tych nowych sa juz bolczyki. Wał packera też taki średni dla mnie, bo mam sporo piachów i pcha sie. Więc teraz po tych modernizacjach duzo poprawili i jest to juz sporo ciekawszy zestaw niz wczesniej, ale pewnie z 10tys drozszy :/

No po modernizacji zrobił się fajny. Też mam piachy wał guma, bo packer przy moim to stawał. Cena dziś z oferty 72 tys brutto w takiej jak chce  konfiguracji 


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

A nie myslales o agrotom.

Agrotom wycenili na 67 brutto, wlacznie z komputerem, wyglada naprawde dobrze zrobione solidnie, ale jeszcze decyzji nie podiolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119
Dnia 26.05.2020 o 20:06, Cezar81 napisał:

A nie myslales o agrotom.

Agrotom wycenili na 67 brutto, wlacznie z komputerem, wyglada naprawde dobrze zrobione solidnie, ale jeszcze decyzji nie podiolem

Agro tom jakoś nie... W Agro masz podoba mi się norma siewu. Skrzynia trzyma normę w moim sr, dlatego ojcu to się podoba. W Agro tom nie przekonuje mnie dotykowy tablet..., musi być jakiś normalny terminal typu muller jak większość teraz stosuje... Po za tym AG bardziej popularne są te Na budowane i dużo ludzi to ma a na rynku wtórnym nawet te pierwsze modele z 2012 r nie widać na rynku wtornym aby ludzie to sprzedawali. A po modernizacji wał 560mm, do wyboru guma, trapez, rura, packer wybór redlic, talerzy sekcji uprawowej. Jeszcze żeby zrobili jak w biernym hydrauliczna głębokość pracy, oraz skrzynia większa np 1000l albo nadstawka to bajka by była. 


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
Napisano (edytowany)

przekladnia nie jest jednakowa w agrotom i agromasz? wieksza skrzynia? panie, to i tak ciezki kloc

edit. hydrauliczna regulacja glebokosci talerzówki chyba jest w opcji

Edytowano przez rex15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Ja sie ciagle zastanawiam bo za unie sami nie wiedza ile wziąść

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119
8 godzin temu, rex15 napisał:

przekladnia nie jest jednakowa w agrotom i agromasz? wieksza skrzynia? panie, to i tak ciezki kloc

edit. hydrauliczna regulacja glebokosci talerzówki chyba jest w opcji

Chociaz nadstawke żeby zrobili w zestawie, tak aby siać nim 4 ha na pełnym zasypie... Wiadomo że jest ciężki bo to już na bronie talerzowej, wal guma robi swoje... Właśnie mam ofertę i opcje i nic nie ma o tej głębokości pracy talerzy.. 

8 godzin temu, Cezar81 napisał:

Ja sie ciagle zastanawiam bo za unie sami nie wiedza ile wziąść

 

Agro tom, jakby mi dał na testy to bym rozważył może. Bardzo mała odległość między wałem a druga sekcja talerzy... 

Screenshot_20200528_064431_pl.tablica.jpg


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Panowie mam agro masz sn300 nabudowany na talerzowce i cały czas mi się pojawia problem zgarnujacej się zmieni przed wałem gumowym i zapychaniem zestawu. Może macie jakieś wskazówki co do ustawienia zestawu regulacji walu? Normalnie zaczynam żałować że kupiłem ten zestaw a niektórzy to chwala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
Dnia 23.08.2020 o 12:15, tommy66692 napisał:

Panowie mam agro masz sn300 nabudowany na talerzowce i cały czas mi się pojawia problem zgarnujacej się zmieni przed wałem gumowym i zapychaniem zestawu. Może macie jakieś wskazówki co do ustawienia zestawu regulacji walu? Normalnie zaczynam żałować że kupiłem ten zestaw a niektórzy to chwala...

Ten typ tak ma wiem bo walczę z nim 3 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Jak mam jeden kawałek  5 ha gdzie skiba kverenalnda podczas orania cała się obkleja ziemia przy rzece. W tamtym roku po barokowej uprawie po kuku na jednym kawałku 6 razy czyscilem wal srubokretem.

Jak jest sucho to jest ok, lecz gdy mamy mokra ziemię dodatkowo bezorke to jest tragedia na tych skrobakach, są zle skonstruowane. Dodatkowym minusem jest za mała średnica wału przy 5,6 klasie jesli nie podniose na podnisniku robi on fale piasku dodam że siewnik ma zasiane 450 HA U MNIE  w ciągu 3lat.

Obecnie agromasz przeprojektowal wszystkie wały (przypominaja te w horschu) oraz cała konstrukcje siewnika  patenczy problemy zniknęły nie wiem, ja obecnie myślę nad ciaganym zachodnim bo zaczyna mi brakowac czasu, chyba że dadzą przetestować pneumatyki swoje.

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
2 godziny temu, tommy66692 napisał:

Może ustawienie walu jakoś zmienić? 

Ten wal ma za małą średnice. Obecnie nowy st 300 ma większy wal. 

Najlepiej jak fachowcy z AG tłumaczyli mi że mam żle dobrany wał... Bo guma na piach sie podobno nie nadaje. Tylko co ja poradzę że  mam 4 klasy ziemi na jednym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Ok tylko że u mnie nie ma piachu, ogólnie to glina ale wiadomo czasem po orce jak sucho slina się rozsypie i wtedy jest problem 

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj