Polecane posty

Oski28    0

Można jakoś podratować? Dużo jest brązowych końcówek. 

IMG_20200522_191814.jpg

michal_19    17

Samo się uratuje jak ciepło przyjdzie, jesli nic jej w glebie nie brakuje, mozesz szybciej zregenerowac polecieć asahi

Oski28    0

Dzięki 😁 Tylko bardzo niepokoją mnie brązowe plamy na końcach liści?

Wiadomość z agroFakt.pl

michal_19    17

Uszkodzenia po przymrozkach zapewne. Czym bedziesz zwalczał chwasty? Ja się cieszę że zrobiłem doglebowke , a tak teraz trzeba czekać na cieplo i regeneracje kukurydzy

rocco0987    50

e tam trzeba, widziałem jeden pare dni temu ze 3 dni po mocnym przymrozku pokropił i rośnie, fakt zbielała i klapła jeszcze gorzej ale już się wyrównuje, u mnie też polecieliśmy przedwczoraj herbicydem i jakby wgl nie odczuła, wczoraj był znów przymrozek ale jak dzisiaj nie bedzie to jutro dalej pryskamy. a brązowe końće to już martwica, te liście takie już będą następne wyjdą normalne.

bronek    123

U mnie tak wygląda tydzień po przymrozkach. Na szczęście robiłem oprysk przedwschodowy. PZU oszacowało straty na poziomie 12%...

IMG_20200517_091900.jpg

Oski28    0
michal_19 napisał:

Uszkodzenia po przymrozkach zapewne. Czym bedziesz zwalczał chwasty? Ja się cieszę że zrobiłem doglebowke , a tak teraz trzeba czekać na cieplo i regeneracje kukurydzy

Chwasty zwalczane będą Notosem 100sc.

kodzi    6

Warto posiać jeszcze kukurydzę? Jaką odmianę wybrać przy późnym siewie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bojar
      Co tutaj się dzieje? 

• Przez Sokol2
      Witam, wczoraj przesiałem 5 ha kukurydzy po żyćie... Wschody straszne. wilgoci nie brakuje ziarna jedne zgnite jedne z kiełkiem ale też zgnite inne niby chcą rosnąć... Masakra w kilku kawałkach siałem i na każdym polu to samo. Co zauważyłem to to ze w ziarnach są robaki i je podjadaja. Takie malutkie ok 2-4mm podobne do larw much.Masakra w niektórych ziarnach nawet grubo ponad 10szt. W innych ziarnach znowu takie czarne po nawet po trzy sztuki podobne do stonki kukurydzianej jak patrzyłem na zdjeciach. patrzyłem na polach sąsiadów to też u nich sa te robale ale nie aż tyle... i wschody u nich też o wiele lepsze... opryskałem wczoraj pyrinexem ale czy to cos da jak to dziadostwo w ziemi siedzi... Mieliście kiedyś podobny problem?? To co zauważyłem to to ze na polach oranych po żytach jest owiele lepiej niz po uprawie bezorkowej...
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj