Ursus_4514

Rozdzielacz od Bizona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zabalex    19

Dziwne pytanie przecież  w bizonie jest podłączony szeregowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Żeby podłączyć szeregowo potrzebne są 3 wyjścia na rozdzielaczu, widzisz je tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus_4514    0

Właśnie też się zastanawiałem, że powinien być spływ oleju. Poprzedni właściciel, który zamocował go do ciągnika nie wpadł na to. 😂

 

Wiesz może gdzie kupić ten dekiel?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Klepią to nadal więc, u któregoś z producentów. Musi być spływ inaczej zawór bezpieczeństwa przestaje działać i dojdzie do rozłupania rozdzielacza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Żeby podlaczyc szeregowo, podlaczasz zasilanie do pierwszego rozdzielacza, powrot z niego podlaczasz do zasilania drugiego rozdzielacza, powrot z drugiego rozdzielacza w zbiornik. Dodatkowe wyjscie jest potrzebne przy laczeniu rownoleglym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Podłącz tak i wywołaj silne obciążenie na rozdzielaczu numer 2, zobaczysz jak fajnie pieprznie rozdzielacz numer 1. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91
Napisano (edytowany)

Ja tylko nakreslilem istote polaczenia szeregowego, nie twierdzę, żeby tak to podlaczac. 

Z drugiej strony mozna by miedzy rozdzielaczami zamontowac zawor przelewowy, wowczas zabezpieczyl by rozdzielacz nr 1 przed wzrostem cisnienia... 

https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Zawor-VMP-przelewowy-z-regulacja-gwinty-34-przeplyw-90Lmin-cisnienie-50-250bar/23988

Edytowano przez peewee1984
Link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Tak ale i tak braknie zaworu dla sekcji więc musiał byś dołożyć 2, to już zaczyna się robić nieopłacalne. Można też połączyć to tak jak w bizonie przez regulatory przepływu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus_4514    0
23 godziny temu, peewee1984 napisał:

Żeby podlaczyc szeregowo, podlaczasz zasilanie do pierwszego rozdzielacza, powrot z niego podlaczasz do zasilania drugiego rozdzielacza, powrot z drugiego rozdzielacza w zbiornik. Dodatkowe wyjscie jest potrzebne przy laczeniu rownoleglym. 

Właśnie tak mam podłączone i tylko jak zbierze się większe ciśnienie to wywala mi kołpaki od rozdzielacza.

1499089699_8971.jpg.d3289096ef937cd57964bf7e030ec79a.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Jest szansa ze ten zawor vmp zamontowany pomiędzy rozdzielaczami moze rozwiazac ten problem, niewiadomo jakie cisnienie sa w stanie wytrzymac te kolpaki. Innym rozwiazaniem moze byc dzielnik strumienia i podlaczenie ich rownolegle. W czym masz to zamontowane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus_4514    0
10 godzin temu, peewee1984 napisał:

Jest szansa ze ten zawor vmp zamontowany pomiędzy rozdzielaczami moze rozwiazac ten problem, niewiadomo jakie cisnienie sa w stanie wytrzymac te kolpaki. Innym rozwiazaniem moze byc dzielnik strumienia i podlaczenie ich rownolegle. W czym masz to zamontowane? 

Ursus 4514 😂

Równolegle nie da się podłączyć tego rozdzielacza bez zmiany dekla.

Ciśnienie będzie przez niego przepływało i płyneło dalej. A tur nie będzie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Dzielnik strumienia dzieli wydatek pompy na dwa osobne obwody wiec bez problemu moze zasilic dwa rozdzielacze bez żadnych specjalnych dekli. Misus jest taki ze kazdy rozdzielacz dostaje polowe oleju tloczonego przez pompe. Ta cala imstalacja ma służyć do podlaczenia rozdzielacza od tura? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus_4514    0
9 godzin temu, peewee1984 napisał:

Dzielnik strumienia dzieli wydatek pompy na dwa osobne obwody wiec bez problemu moze zasilic dwa rozdzielacze bez żadnych specjalnych dekli. Misus jest taki ze kazdy rozdzielacz dostaje polowe oleju tloczonego przez pompe. Ta cala imstalacja ma służyć do podlaczenia rozdzielacza do tura?

Już go kupiłem tak podłączonego i chcę to jakoś zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus_4514    0

Rozdzielacz jest taki sam jak na zdjęciu. Jest on zamontowany w ciągniku Ursus 4514. I z tego co widzę to nie jest dobre połączenie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Ja mam taki dołożony do C-360, podłączony pod wyjście do wywrotu, powrót korkiem wlewowym do skrzyni. Wczesniej miałem Case 1056xl z turem i tam rozdzielacz od tura też był podłączony pod gniazdo hydrauliki. Nie było to może najlepsze rozwiązanie bo olej szedł przez dwa rozdzielacze, ale zdawało egzamin więc nie było sensu inwestować w skomplikowane rozwiązania. Jeżeli tego rozdzielacza używasz sporadycznie to podłacz go przez ten oryginalny w traktorze i problem sie rozwiąże. Chyba że chcesz inwestować w nowy rozdzielacz albo jakieś zawory do podłączenia tego obecnego... Jest na forum kilka tematów o podłączaniu tura równolegle z hydrauliką traktora więc może tam trafisz na jakieś gotowe rozwiązanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus_4514    0

Dobra dzięki 💪

Postaram się coś z tym zrobić.

8 godzin temu, peewee1984 napisał:

Ja mam taki dołożony do C-360, podłączony pod wyjście do wywrotu, powrót korkiem wlewowym do skrzyni. Wczesniej miałem Case 1056xl z turem i tam rozdzielacz od tura też był podłączony pod gniazdo hydrauliki.  

Taki sam rozdzielacz? Raczej nie bo przez ten przepływa ciśnienie do drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

W C-360 mam założony dokładnie taki, został się po ładowaczu troll. Zamontowany z tyłu na belce od kabiny. Podłaczony jest pod gniazdo oryginalnej hydrauliki więc żeby działał trzeba załączyć kiprowanie na rozdzielaczu od ciągnika i zablokować dźwignie i wówczas olej idzie do tego rozdzielacza. Bezpośrednio w rozdzielacz mam wkręcone szybkozłacza więc mam 3 pary wyjść hydraulicznych. A w Case był inny rozdzielacz przy turze, sterowany linkami. Przepływ miał swobodny bo jak kiedyś go ojciec połączył na trójniku bezpośrednio za pompą, to nic nie działało. Sporo osób teraz podłacza w taki sposób że olej idzie z pompy do rozdzielacza od tura, a powrót z tura zasila hydraulikę traktora. Ale z tym rozdzielaczem co Ty masz to się nie uda bo te kołpaki nie wytrzymują ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

W ŻADNYM SIĘ NIE UDA ! Rozdzielacz musi mieć wyjście N, jeśli nie ma należy go stworzyć ile razy w jednym temacie można odpowiadać na to samo!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj