Poker1904

Zmarznięte ziemniaki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Poker1904    0

Mam pytanie. Ostatniej nocy wystąpiły u mnie przymrozki przez co głównie ucierpiała wczesna odmiana ziemniaka w późnych tylko gdzie nie gdzie. I moje pytanie brzmi czy Jeśli bym zastosował zabieg nawożenia nawozem fosforowym do listnie to czy to by choć trochę im pomogło

sylwek23111    30

Zrobi się ciepło to odrosną, za tydzień się zazielenią, a za 2 nie będzie śladu po przymrozku. Przecież ziemniak ma bulwę z której bierze składniki do życia, a druga sprawa ile tego fosforu trafi na liście ziemniaka, a ile na ziemię.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pasio
      Witam!!

Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje szybkiej rady odnośnie chwastów w ziemniaku. Pryskalem ok. 2tyg temu stalionem doglebowo. Dzis widze ze jednolisciennych niema nic zato wychodzą dwuliscienne podobne cos do koniczyny malutkie chwasty. Nw czy teraz to pielnikiem przejechac lub bronami zeby ich sie pozbyc , bo patrzylem ze i ziemniaki dosc gleboko siedzą tak to by szybciej wyszly. Potem i tak powschodowo czyms bede pryskal. Prosze o rady co najlepiej robic.
    • Przez zdolnyrolnik
      Witam, mam pytanie otóż w ziemniakach pojawił się mi parch, więc w tym roku zamierzam zrobić z tym porządek i zasadzić na nowym polu (na którym nigdy nie były ziemniaki) kwalifikowane ziemniaki. 3 lata temu był dany obornik i od tego czasu rośnie pszenica jak szalona, wiec zastanawiam się czy teraz jak skoszę pszenicę to pod ziemniaki dać obornik bydlęcy czy zasiać poplon na przyoranie? A jeżeli poplon to jaki by był najlepszy gorczyca?
    • Przez zdolnyrolnik
      Witam jak wzejdą ziemniaki chce opryskać na chwasty (środek titus) i w drugim terminie plonvit+siarczan magnezu+mocznik. Tylko pytanie najpierw opryskać  od chwastów czy nawozem dolistnym? i jaki trzeba zachować odstęp czasu pomiędzy zabiegami?
    • Przez Korneliak
      Witam. Gdzie mogę szukać kupców. Na sprzedaż ziemniaki z Grecji spunta ilości tirowe? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj