memphis1205

Pielnik-obsypnik

Polecane posty

memphis1205    14

Mam maly problem z pielnikiem. Otoz przy obredlaniu ziemniakow pracuje dobrze, ale jak chce obsypac to srodkowy zazwyczaj nie obsypuje normalnie tylko dziobem karczy w ziemie. Czym to jest spowodowane? Mam tak od kad kupilem pielnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To go opuść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Wszystkie sa opuszczone na taka sama glebokosc. A tylko jeden karczy dziobem.. Czy to nie czasem wada fabryczna? 

Mial ktos tak kiedys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ty masz pole pokarczone a nie redelka. 

Za dopłatą mogę się z tobą zamienić. Moje nie kaczą. 

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trza pytac z sensem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

To bez sensu pisze? Opisuje swoj problem. Moge filmik nagrac jak bede redlil. To zobaczycie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej8706    4

Wszystkie sekcje patrzą równo tzn patrząc z boku czy są w jednej linii i czy wszystkie sprężyny są jednakowo napięte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, memphis1205 napisał:

To bez sensu pisze? Opisuje swoj problem. Moge filmik nagrac jak bede redlil. To zobaczycie o co chodzi.

Dawaj. Chętnie pomogę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, andrzej8706 napisał:

Wszystkie sekcje patrzą równo

O cie wój .Tyle lat radełka mam , a nie wiedziałem że sekcje mam . Tam komputera gdzie ni ma ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja tera czekam na film . No co poszło nie tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Jak bedzie mozna wjechac w pole to sprobuje przelozyc obsypniki do przodu zamiast radliczki. Ciekawe czy to cos pomoze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ktore to które? Wystarczy dać głebiej te co za płytko i nie szukać wad konstrukcyjnych. 

Masz ten film?

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

A na prostym terenie- asfalt, kostka na przykład radlice przylegają równo do podłoża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Takie masz.

5565f7a54edb838fca9d6c7f8856Zdjęcie poglądowe.

Zamienił bym miejscami  tak aby to które się zawiesza było na zewnątrz i próbował wyregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprężyna trzyma ? A może na tych śrubach za mało luzu ?

1 godzinę temu, memphis1205 napisał:

czasem jak opuszczalem na kostce to jeden musialem reka na dol pchnac zeby spadl na ziemie..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Udalo mi sie wjechac w ziemniaki bez strat i powiem tak, zaczalem obsypywac to srodkowy obsypnik karczyl dziobem i nic nie obsypywal. To przelozylem go blizej ramy zamiast redliczki i wyszlo idealnie. Ale czemu tak sie dzieje? Ze dwie normalnie ida po ziemi a ta inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj