kepa416

Przeróbka opryskiwacza na sterowanie sekcjami z komputera

Polecane posty

kepa416    1

Witam serdecznie, 

Przerobiłem opryskiwacz podwieszany sterowany mechanicznie na automatycznie za pomocą elektrozaworów. Sterowanie prostym panelem z kabiny po instalacji. Jednak mądry polak po szkodzie, moje rozwiązanie omija rozdzielacz i zawór stało ciśnieniowy bo brakuje mi powrotu przed zaworami do zbiornika. 

Czy ktoś próbował takiego rozwiązania i jest w stanie podpowiedzieć jak to zrobić w łatwy sposób? Bo obecnie co mam to tylko pomysł dołożenia trójnika na każdą z 5 sekcji i powrotu do zbiornika. Jednak powoduje to kolejne koszta i dokładnie kolejnych elektrozaworów. 

 

Szukałem gotowych zestawów np. na sterowanie elektryczne czy pneumatyczne sekcjami i aby wymienić "wajchy" na siłowniki jednak nie znalazłem nic poza gotowym rozdzielaczem stało ciśnieniowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

Ale po co elektrozwaory na powrót do sekcji?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Pewnie chodzi o kompensację ciśnienia za którą odpowiedzialny był by ten drugi elektrozawór .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860
3 godziny temu, peugeot napisał:

Pewnie chodzi o kompensację ciśnienia za którą odpowiedzialny był by ten drugi elektrozawór .

no ale przeciez większość elektrozaworów na rynku ma regulację właśnie do kompensacji ciśnienia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

W zasadzie kepa416 nie powiedział jakie ma elektrozawory , podejrzewam że założył jakieś od wody , stąd brak kompensacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
Napisano (edytowany)

A może coś takiego
https://www.olx.pl/oferta/elektrozawor-sekcyjny-sekcja-opryskiwacz-amazone-ug-uf-ux-CID757-IDEwinU.html#757fddc3f7

5 minut temu, Andrz_ napisał:

Kurde mole doczytałem że cena za sztukę to pewnie by chciał razy 7 😬

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kepa416    1

No właśnie założone są zwykłe elektrozawory bez kompensacji. Moje rozwiązanie omija zawór stało ciśnieniowy bo elektrozawory są za nim a przed lancami 5 szt. na wężach. 

 

Potrzebuje teraz albo elektrozawory które otworzą się jak się zamknie ten które idzie do konkretnej sekcji, albo myślałem nad połączeniem 5 węży tak żeby przy zamknięciu jednego wracało to do przelewu zbiornika, tylko wtedy mogę mieć problem z uzyskaniem ciśnienia przy oprysku. 

Dnia 21.05.2020 o 18:28, peugeot napisał:

Pewnie chodzi o kompensację ciśnienia za którą odpowiedzialny był by ten drugi elektrozawór .

Tak to jest właśnie problem który pozostał.

Dnia 21.05.2020 o 22:08, Andrz_ napisał:

A może coś takiego
https://www.olx.pl/oferta/elektrozawor-sekcyjny-sekcja-opryskiwacz-amazone-ug-uf-ux-CID757-IDEwinU.html#757fddc3f7

Kurde mole doczytałem że cena za sztukę to pewnie by chciał razy 7 😬

Coś takiego polowałem przez zimę, ale ceny nowego od 2600 netto, a nie wiem czy nie wymagają one komputera do sterowania. Chociaż pewnie to idzie ominąć. Mnie wyszło to grosze bo koszt 5 elektrozaworów i przewody oraz wtyczka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

wyszło grosze i nei spełniło roli a teraz trzeba kombinować :) ale jak się pokombinuje to się uda.
po co kupować nowe?
ja za 1500zł sprzedałem 4 elektrozawory sekcyjne z kompensacją, a za 2 tysie sterownik, chłop dał 3500zł i się cieszy 🙂


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kepa416    1

No właśnie o to chodzi, że to sterowanie to by już połowa opryskiwacz była. U mnie to ~250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
10 godzin temu, kepa416 napisał:

No właśnie założone są zwykłe elektrozawory bez kompensacji. Moje rozwiązanie omija zawór stało ciśnieniowy bo elektrozawory są za nim a przed lancami 5 szt. na wężach. 

 

Potrzebuje teraz albo elektrozawory które otworzą się jak się zamknie ten które idzie do konkretnej sekcji, albo myślałem nad połączeniem 5 węży tak żeby przy zamknięciu jednego wracało to do przelewu zbiornika, tylko wtedy mogę mieć problem z uzyskaniem ciśnienia przy oprysku. 

Tak to jest właśnie problem który pozostał.

Coś takiego polowałem przez zimę, ale ceny nowego od 2600 netto, a nie wiem czy nie wymagają one komputera do sterowania. Chociaż pewnie to idzie ominąć. Mnie wyszło to grosze bo koszt 5 elektrozaworów i przewody oraz wtyczka. 

ten roździelacz z linku pójdzie na samym sterowniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj