Soleris

Starsze nioski przestały nieść, po wpuszczeniu młodych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Soleris    0

Witam,

rok temu kupiłem nioski Rosy (maj) i kury niosły przez ten cały rok w miare regularnie. Ponad dwa tygodnie temu dokupiłem 12 Leghornów i4 młode Rosy + Koguta. Na kilka dni oddzieliłem je siatką w tym samym kurniku (kurnik zrobiony ze starego chlewu po trzodzie).

Otóż właśnie od tych dwóch tygodni starsze kury które niosły regularnie, kompletnie przestały nieść. Już kilka dni po ulokowaniu nowych kur zauważyliśmy, że starych jajek jest mniej. Na ten moment niosą mi tylko leghorny.

Powiedzcie mi, czy jest to możliwe, żeby przez dołączenie nowych kur, tym starym się coś przestawiło czy właśnie tera wypada i przerwa?
Od roku karmię je koncentratem dla niosek który mieszam z własną pszenicą i kukurydza + kreda pastewna (ok. 5%).

To przypadek, że kury z dnia na dzień przestały nieść właśnie po wpuszczeniu nowych niosek do kurnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Stare zazdroszczą koguta młodym to ich protest bo też chcą (albo im załatwisz albo ni ma jaj)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież to normalne, że przerwę sobie robią... W 2018 jak przestały nieść we wrześniu to zaczęły dopiero w grudniu. Było od 50 kur po 15 jajek. Normalna rzecz, że przestały nieść i nie ma tego co wiązać z tym, że kur dokupiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to myślę, że te nowe podkradają jajka starym i udają że to ich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szmergiel a nie lepiej w ogóle nie mieć problemów? ^^

te Twoje kury to zamknięte czy na wybiegu?


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45

Stare jak usłyszały że są trzynastki a może nawet i czternastki będą to pier**lą robić 😁 lepiej na emeryturę przejść 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soleris    0
Napisano (edytowany)

30 niosek. Mają około 20m2 pomieszczenia zamkniętego i ok 60m2 wybiegu

Edytowano przez Soleris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soleris    0
Dnia 21.05.2020 o 11:14, szmergiel napisał:

bardzo chcialbym miec takie problemy.naprawde bardzo

To nie jest problem tylko zwykłe rozwianie wątpliwości. Robię to hobbystycznie i przede wszystkim chce się doskonalic w tej dziedzinie. Hoduje kury od zaledwie roku. Pomagamy, pouczamy, a nie nabijamy bezsensowne posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 21.05.2020 o 10:42, Soleris napisał:

Witam,

rok temu kupiłem nioski Rosy (maj) i kury niosły przez ten cały rok w miare regularnie. Ponad dwa tygodnie temu dokupiłem 12 Leghornów i4 młode Rosy + Koguta. Na kilka dni oddzieliłem je siatką w tym samym kurniku (kurnik zrobiony ze starego chlewu po trzodzie).

Otóż właśnie od tych dwóch tygodni starsze kury które niosły regularnie, kompletnie przestały nieść. Już kilka dni po ulokowaniu nowych kur zauważyliśmy, że starych jajek jest mniej. Na ten moment niosą mi tylko leghorny.

Powiedzcie mi, czy jest to możliwe, żeby przez dołączenie nowych kur, tym starym się coś przestawiło czy właśnie tera wypada i przerwa?
Od roku karmię je koncentratem dla niosek który mieszam z własną pszenicą i kukurydza + kreda pastewna (ok. 5%).

To przypadek, że kury z dnia na dzień przestały nieść właśnie po wpuszczeniu nowych niosek do kurnika?

nigdy nie mieszaj starych i młodych kur przede wszystkim chodzi o choroby  i stres 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja od zawsze mieszam. Z początku stare młode trochę gonią, ale tydzień minie i w porządku jest.  Nawet jak nie mam gdzie młodych dać zaraz po kupnie to wpuszczam je do chlewka na "chamca" do starych. Żadna młoda zdechła jeszcze od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to nie jest dobre dla drobiu bezwzględnie stosuje się metodę pomieszczenie puste-pomieszczenie pełne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A tam nie dobre. To fermiarze tak robią, ja nawet wypuścić bym ich oddzielnie nie miał gdzie. Nie widziałem jeszcze u nikogo koło mnie żeby tak robił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja "fermiarzem" nie jestem a tak robię jak się niema gdzie wpuścić to się ze starych rosół robi kurnik czyści i wpuszcza młode 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta, rosół z 40 kur zrobię na raz... Jak ja co roku po 10-15 kupuję a większość starych to się sama kończy. Mam kury co mają po 4-5 lat i dalej niosą, ze 2 jajka na tydzień ale zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co nie zrobisz u mnie dwa tygodnie temu ponad tysiąc poszło na rosół  ludzie biorą uwierz mi takie dorzucanie to głupota lepiej zmienić całe stado 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jednoroczne kury zmieniać? No toż to głupota. Przy hodowli ekstensywnej to kura najmniej dwa lata powinna być. Fermowa to wymieniać ale nie chów ekstensywny. Zanim 60 kur mi się zwróci to parę miesięcy minie i bez ani jednego jaja jestem przez dobre 6 tygodni. Kury kupuję teoretycznie 22 tygodniowe, u mnie dopiero niosą po najmniej 6 tygodniach. Najwięcej kur mam z 2018 i jeszcze 2019. W sumie na 60 kur, w tym 10 młodych które jeszcze nie niosą mam koło 30 jaj dziennie, dla mnie wynik satysfakcjonujący więc wymieniać wszystko co roku to dla mnie bezsens tym bardziej przy tej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nikt nie każe wymieniać co roku tylko wszystkie na raz ale rób jak chcesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soleris    0

Widzicie, ja tak samo nie miałem gdzie je osobno odchować i wpuściłem do starych. 

Przy okazji wpuszczania młodych tak czy siak wyczyściłem kurnik no ale z racji starych nie był jedynie myty... 

Pojawił się drugi problem. Do gniazd z szufladą młode kury chowają się na noc i wszystkie odchody lądują na zielonej wyściółce. Stare nauczone utrzymywać porządek ale z młodymi robi się niezły syf... Dodam że mają grzędy zrobione ale zaledwie 2-3 mlode kury i kogut na nich śpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sąsiad ma zrobioną taką klapę i zamyka na noc gniazda. Ja mam tylko dwie drewniane skrzynki w chlewiku to je na noc wyciągam, resztę gniazd mam pod klatkami dla królików więc tam nie nabrudzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
Rolnik200598 napisał:

Jednoroczne kury zmieniać? No toż to głupota. Przy hodowli ekstensywnej to kura najmniej dwa lata powinna być. Fermowa to wymieniać ale nie chów ekstensywny. Zanim 60 kur mi się zwróci to parę miesięcy minie i bez ani jednego jaja jestem przez dobre 6 tygodni. Kury kupuję teoretycznie 22 tygodniowe, u mnie dopiero niosą po najmniej 6 tygodniach. Najwięcej kur mam z 2018 i jeszcze 2019. W sumie na 60 kur, w tym 10 młodych które jeszcze nie niosą mam koło 30 jaj dziennie, dla mnie wynik satysfakcjonujący więc wymieniać wszystko co roku to dla mnie bezsens tym bardziej przy tej ilości.

Ja odhowuję pisklęta jednodniowe i pierwsze jajka niosą około 18 tygodnia, 22 tydzień to już normalna nieśność jest, ktoś robi cię w bambuko z tym wiekiem kur. Kiedyś kupowaliśmy odchowane a teraz tylko pisklęta, zdrowotność chowanych u siebie dużo lepsza. Obecnie mamy część kur ponad 2 letnich, część półtorarocznych i nieśność jeszcze około 60% jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawsze się takie kupowało. Od zawsze. W domu zawsze mówiło się że kura zaczyna nieść od pół roku. I tak jest, jak babcia miała swoje pisklęta to zaczynały nieść nie wcześniej niż po pół roku- 7 miesiącach, nigdy wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Wpływ na rozpoczęcie nieśności ma kilka czynników jak rasa kury, żywienie, stosowanie programu świetlnego. Ja podałem mój przykład dla kury rosa 1 przy stosowaniu programu świetlnego 10 godzin światła przedziale 7-17 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kurom w okresie od kwietnia do listopada nie doświetlam wcale. W pozostałym okresie roku wypuszczam kury rano koło 7 a po zamknięciu światło świecę im do 20. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamcioch1
      Cześć. Martwi mnie pewne zjawisko, otóż wczoraj rano zauważyłem u perliczki krew na środkowym pazurze u jednej nogi, a pod koniec dnia już na obu nogach.
      Możnaby pomyśleć, że dokonała sobie jakiegoś uszkodzenia mechanicznego, ale jednak dosyć dziwne jest to, że stało się to na obu nogach w odstępie czasowym.
      Podejrzewam, że może mieć to jakiś związek z mrozem i lodem pokrywającym podwórko, jednak grupa perliczek liczy kilkadziesiąt sztuk i u innych nie zaobserwowałem czegoś takiego, no z wyjątkiem jednej, u której krwawił tylny pazur, ale widać, że jest też uszczerbiony.
      Oprócz tego perliczki mają sporo miejsca, które powinno im pomóc nie odmrażać sobie nóg tj. stos drewna, kurnik, zadaszenie, grzędy.
      Dodam, że ubiegłego lata i latem jeszcze rok wcześniej tej samej perliczce zrobił się czarny pazur i skóra wokół niego, co spowodowało ich odpadnięcie i zabliźnienie się.
      Mieliście może taki przypadek?
    • Przez MiGr
      Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać
    • Przez Leokadia017
      Witam.Od jakiś 5 miesiecy posiadam kilka przydomowych kurek niosek dzisiaj w dzień zauważyłam że z jedną z nich jest cos nie tak wzielam ja w rece i zdechla. miała siny grzebień i po oskubaniu miała białe plamy na skórze jakby jakaś narośl czy coś.. czy to moglobyc cos poważnego? musze się martwic o reszte kurek? proszę o pomoc.
    • Przez Zofia123
      Witajcie. Szukam po internecie informacji ale nigdzie nie mogę znaleźć. Kure przytrzasnelo drzewo prawdopodobnie w nocy. Dziś rano leżała zaklinowana. Ma rozcięte koło oka i na szyji od góry. Przemylam rany  solą fizjologiczna. Kura nie chce jeść siedzi w jednym miejscu. Przejdzie się kilka kroków i nadal siedzi. Dajemy jej wodę szczykawka. Jak łapie jedzenie głowa opada jej na dół. Widać że by chciała ale nie może ,że ja boli. Nie wyjdzie wogole glosu. Powiedzcie czy jest szansa że ta kura przeżyje?? Może ktoś miał podobny przypadek, jakieś rady? Do owe sposoby żeby jej pomóc. Jesteśmy za granicą o tu weterynarz do kur nie ma szans żeby przyjechał .  Napewno głowy jej nie ciachniemy i nie weźmiemy na rosół . Chcemy żeby doszła jakoś do siebie ,to ulubione zwierzę dziecka. Proszę Was o rady i pomoc. Pozdrawiam 
       
    • Przez mimic
      Witam wszystkich,
      proszę o poradę w pewnej sprawie, a mianowicie charczenia kur. Problem ten pojawia się co jakiś czas u kur, nie dotyczy to wszystkich kur tylko zawsze pojedynczych sztuk. W tym roku takie charczenie znowu pojawiło się u kilku młodych osobników (głównie kogutów - własne lęgi). Zazwyczaj przechodzi samo, ale u niektórych osobników utrzymuje się dłużej (obecnie są 2 starsze kury, które już od dobrych paru lat "chrząkają" tak co jakiś czas). Kury z takimi objawami mają się bardzo dobrze - znoszą jajka normalnie, są ruchliwe, jedzą, grzebienie czerwone, nie mają żadnych wycieków i opuchlizn dzioba itp. Jak to leczyć? Albo co zrobić żeby im to przeszło. Nie wiem czy jest sens je faszerować antybiotykami, bo jak mówię, one nie wyglądają na chore - to charczenie jest po prostu irytujące, bo słychać jakby im coś zalegało tam w środku.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj