Korals

Jęczmień jary

Polecane posty

Korals    3
Jęczmień siany był po pszenżycie ozimym 8 kwietnia 2020 własnymi nasionami. Nasiona zostały zaprawione w preparaty Gizmo 060 FS oraz Primus B. Po przedplonie czyli pszenzycie ozimym na polu wysiana została gorczyca na poplon. Bezpośrednio przed orką zimową w połowie października ubiegłego roku pole zostało zwapnowane wapnem węglanowym Polcalc w ilości 500 kg na hektar. Przed siewem jęczmienia pole zostało nawiezione Mocznikiem w ilości 200 kg na hektar oraz Polifoska 6 w ilości 250 kg na hektar. Po siewie jęczmienia w kwietniu spadło 5 mm deszczu. Większe opady przyszły wraz z początkiem maja. Nocami zdarzały się przygruntowe przymrozki jednak na przeważającej większości pola jęczmień wygląda bardzo prawidłowo. W poniedziałek rozsiałem 2 dawkę azotu w jęczmieniu w postaci Pulan w ilości 75  kg na hektar oraz Saltrzak 27 w ilości 150 kg na hektar. Jaka jest przyczyna wyglądu jęczmienia i jak temu przeciwdziałać? 

IMG_20200516_192034-612x1280.jpg

IMG_20200518_183106-612x1280.jpg

IMG_20200517_191343-612x1280.jpg

IMG_20200516_193123-612x1280.jpg

IMG_20200516_192726-612x1280.jpg

IMG_20200516_193135-612x1280.jpg

IMG_20200516_192853-612x1280.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

ojj marny coś. ja siałem 19/20 kwietnia i tak wygląda jak na zdj. też miałem gorczyce jako przedplon i gnojowice jeszcze ale nie na wszystkim, tam gdzie nie było jest mniejsze ale też ładne. Policz ile dałeś składników razem do tej pory przedsiewnie i już po wysiewie. Jaki miałeś plon z pszenżyta?

jeczmien jary.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Dałeś 170 kg czystego azotu na jęczmień jary??? Może tu jest przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korals    3

Plon pszenżyta to 6 t z hektara, jęczmień po ostatnich deszczach (18 l) jakby zaczyna się zielenic. 

Może brak deszczu był przyczyną? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie przed zimą wapno tlenkowe 500kg na 2ha Polifoska 8 200kg i pogłównie Saletra 90N/ha potem popryskałem fungicydem DuettStar, mocznik+ siarczan+kristalon 18-18-18, QuickCa, potem jeszcze Yamato z siarczanem i straciłem pomysły, może po deszczu coś ruszy

20200501_131918.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj