Patryk27

Ścieżki technologiczne siewnik 2.5m opryskiwacz 12m

Polecane posty

Patryk27    0

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam agregat uprawowo siewny 2.5 z siewnikiem Hassia Dk, siewnik posiada automat do ścieżek z pozycjami 321Z. Jak wykonać ścieżki pod opryskiwacz 12?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ustaw na 3 i wio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

Ja sieję 5 przejazdów i mam na opryskiwacz 12m co prawda wychodzi 12.5m, ale nie zauważyłem jakiś omijaków przy wykonywaniu zabiegów, więc jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

siewnik powinien mieć pozycję 4321z wtedy by jakoś mniej więcej pasowało pod 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Rozłącz automat i zamykaj ręcznie.  Na tym kole podzielnym automatu ścieżek na 12 m nie zrobisz. Ono jest na 10m. Po za tym każde podniesienie siewnika przestawia automat i burzy cały system w wypadku np jak się coś zapcha i trzeba podnieść do góry.

Też mam takie koło i od razu rozłączyłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk27    0

Będę musiał coś kombinować z tym bo pola mam dość szerokie i niby opryskiwacz nie jest szeroki ale jak się nie nałoży to się ominie a w przypadku ścieżek pryskanie to czysta przyjemność 

Myślałem też żeby ponacinać więcej zębów na kole od ścieżek ale nie bardzo wiem do ilu ich powiększyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Trzeba inny trybik do automatu .

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
5 godzin temu, Patryk27 napisał:

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam agregat uprawowo siewny 2.5 z siewnikiem Hassia Dk, siewnik posiada automat do ścieżek z pozycjami 321Z. Jak wykonać ścieżki pod opryskiwacz 12?

Od miedzy zaczynasz 2,3 ,Z

Potem 1(2razy),2,3,Z

Pasuje idealnie, siałem tak 11lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

no logiczne że 43210 to całkiem co innego niż 3210, przecież w pierwszym przykładzie jest 5 przejazdów a w drugim 4. 5x2,5 daje 12,5 m a 4x2,5 daje 10. Kolego masz dwie możliwości albo zmienić koło na 43210 albo powtarzać u siebie np 33210. zero to ścieżki u Ciebie Z


A jak masz podnoszenie siewnika połączone ze zmianą znacznika tak jak ja w swoim Nordstenie to najłatwiej wymienić to koło bo Ci się to wszystko pomiesza podczas siania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Wasze propozycje ścieżek pod 12,5m i tak wymuszają liczenie przejazdów i kombinowanie z podnoszeniem/opuszczaniem lub ręcznym przestawieniem automatu.

Łatwo spartolić. Więc jeden uj co ręczne zamykanie, zwłaszcza jak jeszcze jest połączenie z automatem znaczników.

Zakup koła podzielnego jak @rafalus8 pisze 4321Z byłby dokładnie pod 12,5m

321Z jest pod 10m

Ja mam opryskiwacz 18m i dla mnie potrzebne by było 654321Z, z tym że teoretycznie jest 0,5m nakładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYCU123    13

a tak z ciekawości zapytam czy można gdzieś te koła podzielne dokupić ? sam posiadam lemkena  eurodrilla 2,5m (hassia dkl) i mam podziałkę 543210 a pasowało by 43210 dokupić pod 12m ale nigdzie tego nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

ja z kolei chętnie dokupie do nordstena 543210 lub 43210 gdyby ktoś gdzieś widział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurna. Faktycznie. Ja mam 1234Z. Wtedy pasuje pod 12 metrów. No 12.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk27    0

Właśnie patrzyłem na internecie za tym kołem 1234Z ale nigdzie tego nie ma, owszem do Amazone jest a do Hassia nie bardzo 

14 godzin temu, soltys48 napisał:

Od miedzy zaczynasz 2,3 ,Z

Potem 1(2razy),2,3,Z

Pasuje idealnie, siałem tak 11lat

I wychodziły Ci ścieżki na 12m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj