Robinson178

T25 + tur pytania

Polecane posty

Robinson178    0

Witam Panowie. Mam pytanie odnośnie Władka t25 . Mam kawałek ziemi ok.4-5 ha w tym działka na której powstanie domek. Działka jest oddalona od drogi głownej jakies 100m chciałbym ja utwardzic nawiezc tłuczen itd. Czy władek z turem nada sie do takich prac typu załadowac tłuczen , rozgarnac ziemie ,załadować ziemie na przyczepę wywiezc ja itd. nie bedzie za słaby ?  I w przyszłosci mysle coś posiać na tych polach czyli do uprawienia 4ha. Bo mam dylemat czy kupic fajnego władka z przyczepą i turem czy po prostu c360 z turem a do przyczepy dozbierac , a może jeszcze cos innego doradzicie ? Pozdro i proszę o pomoc Władkowicze i nie tylko ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    26

ciężki temat z tymi turami do ciągników bez napędu wójek miał w c360  tura i gdy nabrał obornika na widły to tył podniosło i nawet to tyłu ruszyć nie chciał jeżeli jest w miarę równo to powinien dawać rade co do pola to powinien  spokojnie dawać rade u mnie na 17 hektarach pryska sieje itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robinson178    0
1 godzinę temu, ma123 napisał:

ciężki temat z tymi turami do ciągników bez napędu wójek miał w c360  tura i gdy nabrał obornika na widły to tył podniosło i nawet to tyłu ruszyć nie chciał jeżeli jest w miarę równo to powinien dawać rade co do pola to powinien  spokojnie dawać rade u mnie na 17 hektarach pryska sieje itp

Wujek miał obciążenie i mimo to podniosło tył ? Władek w polu domyślam sie że da radę ale właśnie chodzi mi o tura czy się spisze do takich akcji tak jak wyżej pisałem tłuczeń ,ziemia . Jeśli ktoś ma Władka z turem i woził co nieco proszę pisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Ciągnik z turem i bez przedniego napędu służy do pomocy a nie do roboty to będzie raczej taka zabawka 

Z drugiej strony nie masz tego za dużo do ogarnięcia i jak masz sporo czasu to jakoś zrobisz tą robotę 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robinson178    0
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, Marecki2922 napisał:

Ciągnik z turem i bez przedniego napędu służy do pomocy a nie do roboty to będzie raczej taka zabawka 

Z drugiej strony nie masz tego za dużo do ogarnięcia i jak masz sporo czasu to jakoś zrobisz tą robotę 

Właśnie wiesz myślałem czy nie lepsza byłaby 60 mimo ze bez napędu ale może mniej sie bedzie grzebała przy turze od władka jednak więcej mocy większe koła . Władek znów fajny na uprawe nie mam tego dużo spokojnie by obrobił .

Edytowano przez Robinson178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Możesz się rozejrzeć za np Jumz czy MTZ pieniądz podobny jak 60 a robotę zrobi o niebo lepiej 

  • Thanks 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robinson178    0
7 godzin temu, Marecki2922 napisał:

Możesz się rozejrzeć za np Jumz czy MTZ pieniądz podobny jak 60 a robotę zrobi o niebo lepiej 

Zawsze jakoś odrzucałem te myśli o belarusie ale jak mi kolego napisałeś to faktycznie sprawdziłem. Ceny podobne ciężej już znalezc ale ogólnie podoba mi się pomysł tylko ciekawe ile to spali może nie wiele więcej co c360.Musze poczytać nigdy nie miałem styczności . Jeśli ktoś jeszcze ma pomysly czy wiedzę , doswiadczenie na temat wyżej wymienionych ciągników z turem proszę pisać ;) 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14

Odnośnie MTZ to spali tyle co c360 w ciężkiej pracy ale jako jedyny ciągnik wg mnie będzie za duży w lżejszych pracach spali sporo więcej niż c360 i t25. Odnośnie t25 i c360 to mogę coś powiedzieć, bo mam jednego i drugiego, a t25 jest z turem już jakieś 6 lat. U mnie władek chodzi głównie tylko przy turze i jeszcze przy siewniku, oraz do przewracania siana. Do ładowacza jest dobry, prosta hydraulika, tani w naprawie i bardzo mało pali. Minusem jest lekki tył, a Ty go chcesz do ładowania gruzu itp to obowiązek jest balast z tyłu i będzie dawał radę w miarę. Jeśli chodzi o c360 to wiadomo jest cięższy, stabilniejszym i też będzie dobry do ładowacza, myślę że będziesz mógł pracować bez balastu z tyłu nawet sprawie, choć nie mówię, że t25 bez balastu z tyłu nie da się pracować turem w t25, bo my używamy głównie t25 do ładowania bel i obornika i głównie pracujemy bez balastu. Wracając do 60 to w polu szybciej zrobisz jeśli chcesz trochę czegoś uprawiać. Wybór należy do Ciebie. A brałeś pod uwagę c330? Może nad nim się zastanów? Z ładowaczem bd sobie lepiej radził niż t25 i mniej spali jak 60, tyle że w polu to już 60 lepiej sobie będzie radzić. Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robinson178    0
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Adrian3210 napisał:

Odnośnie MTZ to spali tyle co c360 w ciężkiej pracy ale jako jedyny ciągnik wg mnie będzie za duży w lżejszych pracach spali sporo więcej niż c360 i t25. Odnośnie t25 i c360 to mogę coś powiedzieć, bo mam jednego i drugiego, a t25 jest z turem już jakieś 6 lat. U mnie władek chodzi głównie tylko przy turze i jeszcze przy siewniku, oraz do przewracania siana. Do ładowacza jest dobry, prosta hydraulika, tani w naprawie i bardzo mało pali. Minusem jest lekki tył, a Ty go chcesz do ładowania gruzu itp to obowiązek jest balast z tyłu i będzie dawał radę w miarę. Jeśli chodzi o c360 to wiadomo jest cięższy, stabilniejszym i też będzie dobry do ładowacza, myślę że będziesz mógł pracować bez balastu z tyłu nawet sprawie, choć nie mówię, że t25 bez balastu z tyłu nie da się pracować turem w t25, bo my używamy głównie t25 do ładowania bel i obornika i głównie pracujemy bez balastu. Wracając do 60 to w polu szybciej zrobisz jeśli chcesz trochę czegoś uprawiać. Wybór należy do Ciebie. A brałeś pod uwagę c330? Może nad nim się zastanów? Z ładowaczem bd sobie lepiej radził niż t25 i mniej spali jak 60, tyle że w polu to już 60 lepiej sobie będzie radzić. Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam

Takiej odpowiedzi mi było trzeba . Nie wspominam o 330 bo jeśli miałbym kupować coś mniejszego to tylko Władek... Po pierwsze podoba mi się jako ciągnik ,a po drugie cena , czego o 330 nie można powiedziec ;) jesli chodzi o mtz to też stosunek cena/moc jest fajny . Powiem szczerze ,że nawet jesli miałbym te kilka ha obrobic wiekszym ciagnikiem o wiekszym spalaniu to i tak zrobie to np 2x szybciej niż władkiem dobrze myślę ? I suma sumarum spalanie wyjdzie podobne czy tam nie wiele większe. Oglądałem właśnie wczoraj mtz na aukcjach i widziałem ,że są egzemplarze 4x4 z turem juz w okolicach 15-20 tys. Czytałem też na tym forum w dziale o nich dużo osób pisało ,że silnik nie do zabicia . Tak z ciekawości kolego ile Ci pali 60 i Władek? Niektórzy są przeciwni z tego co czytałem na tak mały areał tak duży ciągnik ale jak sobie pomyśle ile razy na przestrzeni lat taki ciągnik by mi się przydał a ciągle sie człowiek musi prosić ,żeby ci ktoś drzewo przywiozł , ziemie pospychał tam przewiozł tam zawiozł ;) i z drugiej strony rozmawiałem też z innymi z okolic jedni maja sobie to kilka hektarów i uprawiaja może nie sa to jakies wielkie pieniadze moze na zero czasam,lecz robią to.Ale najbardziej mnie wkurza jak słysze od ludzi ktorych znam,, nie opłaca, musi dołozyc,, ale tego ,że on wypije przez 1mth więcejalkoholu w polu niż ten belarus ON to nie wspomni :D  Pozdro wielkie również.

Edytowano przez Robinson178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14

Tak masz rację 😉 Również ceny części do MTZ kosztują tyle co do c360 a nawet są tańsze a jakościowo nie są gorsze. Np rozdzielacz hydrauliczny do MTZ jest tańszy niż do c360 nie wiele ale jest tańszy podejrzewam że inne części też. Co do spalania to trudno powiedzieć, bo kiedyś było mierzone i nie pamiętam dokładnie. Jedynie w ciężkiej robocie typu orka czy kosiarka rotacyjna czy kultywator to spalanie wychodziło podobnie t25 do 360 ze względu na to że 360 szybciej się robi. Na pewno w lekkiej robocie władek spali sporo mniej np przy ładowaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robinson178    0
Napisano (edytowany)
12 minut temu, Adrian3210 napisał:

Tak masz rację 😉 Również ceny części do MTZ kosztują tyle co do c360 a nawet są tańsze a jakościowo nie są gorsze. Np rozdzielacz hydrauliczny do MTZ jest tańszy niż do c360 nie wiele ale jest tańszy podejrzewam że inne części też. Co do spalania to trudno powiedzieć, bo kiedyś było mierzone i nie pamiętam dokładnie. Jedynie w ciężkiej robocie typu orka czy kosiarka rotacyjna czy kultywator to spalanie wychodziło podobnie t25 do 360 ze względu na to że 360 szybciej się robi. Na pewno w lekkiej robocie władek spali sporo mniej np przy ładowaczu.

A jak z awaryjnością tych dwóch jednostek ? Też na co byś uważał przy zakupie ? i masz zwykłe 360 czy 3p ?

Edytowano przez Robinson178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14

Co do awaryjnosci to zależy jak poprzedni właściciel dbał i czy wszystko robił na czas. Mam zwykła 360. Przy zakupie t25 to trudno powiedzieć, bo ciągnik tani i prosty w naprawie wszystko na wierzchu. U mnie nie było poważnych napraw, jedynie remont silnika kilka lat temu, ale należało mu się bo kiedyś sam obrabiał prawie 12 ha. No i wiadomo olej, filtry, łożyska w zwolnicach, przewody hydrauliczne i tyle. A c360 to trzeba zwrócić uwagę na podnośnik czy dobrze podnosi na rozgrzanym oleju czy nie podskakuje jak podniesiesz do końca, co bd raczej świadczyć o wymianie rozdzielacza który nowy ok 1000zł, pompa jakieś 300 najtańsza. Jeszcze zobaczyć trzeba korpus podnośnika czy nie pęknięty i nie spawany. Kolejna sprawa hamulce czy hamuje na dwa koła i czy dobrze hamuje, bo kosztowna naprawa hamulców nie jest, ale dużo roboty z tym. Jeszcze sprawdzić czy przednia oś nie jest wybita mocno na tym głównym sworzniu środkowym, bo wiadomo luzy mogą być ale żeby nie były takie, że nowy sworzeń nie pomoże. No i chyba tyle.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robinson178    0

Wielkie dzięki nad wyborem i tak będę się zastanawiał długi czas ale dobrze wiedzieć co patrzeć na co zwrócić uwagę a tego Ci nie powie nikt inny jak uzytkownik . Pewnie po prostu kupie to co będzie w dobrej cenie lepiej zadbane no mowie mtz/jumz ta moc przemawia i wersje z 4x4 znowu władek tak mniej spali przy lzejszych robotach c360 jest po środku .Sorry ,że tak wszystko przetrawiam ale jestem świeżak nie znam się na ciągnikach tzn nie mam doświadczenia w uzytkowaniu jeśli chodzi o obsługe dam sobie jakoś rade lubie mechanikę itd (Samochody).  Czas pokażę ale rady cenne uzyskałem i za to wielkie dzięki jak kupie cokolwiek to też się tym podziele . Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi pomysły doświadczenia chętnie przyjmę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14

Nie ma za co 😁 Napisałem to co widziałem, życzę szczęścia w poszukiwaniach. Daj znać na pw jak coś kupisz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robinson178    0
1 godzinę temu, Adrian3210 napisał:

Nie ma za co 😁 Napisałem to co widziałem, życzę szczęścia w poszukiwaniach. Daj znać na pw jak coś kupisz 😉

Wielkie dzięki . Oczywiscie dam znać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MironC360    1
Dnia 20.05.2020 o 10:37, Robinson178 napisał:

Witam Panowie. Mam pytanie odnośnie Władka t25 . Mam kawałek ziemi ok.4-5 ha w tym działka na której powstanie domek. Działka jest oddalona od drogi głownej jakies 100m chciałbym ja utwardzic nawiezc tłuczen itd. Czy władek z turem nada sie do takich prac typu załadowac tłuczen , rozgarnac ziemie ,załadować ziemie na przyczepę wywiezc ja itd. nie bedzie za słaby ?  I w przyszłosci mysle coś posiać na tych polach czyli do uprawienia 4ha. Bo mam dylemat czy kupic fajnego władka z przyczepą i turem czy po prostu c360 z turem a do przyczepy dozbierac , a może jeszcze cos innego doradzicie ? Pozdro i proszę o pomoc Władkowicze i nie tylko ;)

 

Witam kup C360 bedziesz zadowolony  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robinson178    0
53 minuty temu, MironC360 napisał:

Witam kup C360 bedziesz zadowolony  

Z Nicku sądzę że posiadasz 360 ;) jak ci się sprawuje ? Masz porównanie z jakimis innymi ciągnikami ? Pozdro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj