Zaloguj się, aby obserwować  
john108

Jaki agregat upraawowy do JD7530 (e?) premium

Polecane posty

john108    0

Planuję kupno agregatu uprawowo-siewnego do JD 7530 (Moc nominalna 132kW(180KM);Moc maksymalna143kW(195KM);z inegr.zarz.mocą157kW(213KM);AutoPowr;udźwig max 90kN=jakieś 9ton )i zastanawiam się nad:

1. http://www.amazone.pl/1276.asp

Amazone AD-P Super redlice RoTeC+(talerzowe) + kultywator wirnikowy KG + klinowy wał pierścieniowy KW

i teraz jest problem z szerokością 3 czy 4 metry?

KG 3000 Super waży 1230kg i potrzebuje 66kW/90PS(KM)+ siewnik 3m 1850kg= 3080kg+ mat.siewny(skrzynia poj.1500-2000litrów)

KG 4000 Super waży 1530kg i potrzebuje 88kW/120PS + siewnik 4m 2050kg= 3580kg+mat.siewny

2. http://www.amazone.pl/252.asp

Amazone AVANT 4metry składany kultywatorKG waży 2345kg+do tego wał,redlice=4290kg i tyle też waży całość na tylny TUZ a zapotrzebowanie na podnośnik to 7920kg(uwzględnili tu chyba odległość całego interesu od ciągnika)

Zbiornik na siew zawieszany na przednim TUZie wszystkie są możliwe ciężkie,a te z wałem oponowym całkiem... Wymagany udźwig 3500kg ale nie wiem czy uwzględnili tu już zasypany do pełna mat.siewny.

Dla tego proszę was o pomoc. Doradźcie coś, bo ten problem nie daje mi spokoju a czas leci. Jestem otwarty na wasze propozycje innych agregatów. Może ktoś ma takiej mocy sprzęt, widział gdzieś coś takiego lub podobnym pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Jak do tej mocy ciągnika to zdecydowanie 4m a jak wygląda przedział cenowy tych agregatów??


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john108    0

4 metrowy składany avant czy 4 metrowy nabudowany i nie składany. Wolałbym nie mieć z nim problemów na drogach z policją, ale czy podnośnik da radę?

A jeśli chodzi o ceny to tego nigdy tak do końca się nie dowiesz dopiero przy płaceniu wyjdzie.

Kultywator wirnikowy 3m to koszt około 60tys. siewnik drugie tyle. o większe nie pytałem bo sądziłem że taki wystarczy. JD chodziłby jeszcze ewentualnie z 3m wałem cambella w siewie po orce, lub z talerzówką kongskilde front terra w siewie bez orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może jakiś Horsch np. Pronto 4Dc akurat na taki przedział mocy :) bardzo dobry siewnik sam mam 3Dc i jest bardzo zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john108    0

Horsch to rzeczywiście dobra firma i siewnik niczego sobie, ale potrzebuję bardziej czegoś aktywnego, bo ziemie mam ciężkie(ale trafiają się też lekkie). Wolałbym jakieś zawieszane sprzęty, bo chyba bym nie miał miejsca żeby schować kolejny "kombajn" i nawracać łatwiej... ale dziękuje za propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Podnośnik spokojnie da rade z 4m, ale ta jazda po drodze jest utrudniona tym bardziej, że teraz ludzie są mniej wyrozumiali jak kiedyś (od razu dzwonią po policje) w takim razie proponował bym 3m nabudowany będziesz miał spokój na drodze i w razie co na przedniego tuza możesz założyc sobie jakiś wał czy kultywator :)


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zobacz sobie u mnie w galeri Horscha 3DC z Kultywatorem z przdou :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do 7530 to minimum 4m. :) Z 3m to on na pusto będzie chodził. :) W prospektach jeżeli podali udźwig to uwzględnili masę zasypanego zestawu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Napisz ile ha rocznie masz zamiar siać bo na 100 to się nowego 4 m nie opłaca kupować :). W sumie taki Horsch Pronto 4DC jak ma deer to fajna maszynka :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie opłaca się, ale jak ma duży ciągnik to będzie się bujał z za małą maszyną? Przyszłościowo trzeba na to patrzeć. :) Poza tym nie koniecznie musi być Amazone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john108    0

Około 60ha zbóż, 20-30ha rzepaku, jakieś strączkowe , no i widziałem kiedyś jak jakiś koleś podsiewał takim zestawem łąki...no i siałbym usługowo ludziom w okolicy rzepak czy co by tam jeszcze chcieli...

@albania846 widziałem i muszę powiedzieć że zestaw ładny. A czy nie ma ciężko pod górkę, bo chyba ciągnik w 100% wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W takim razie pogratulować sprzętu na takim areale. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt taki JD na podobnym aerale to gratulacje :)

Czasem narzeka ale daje rade górek mam mało :) fakt że mieszkam w górach lecz pola dosyć łagodne :) Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john108    0

A dziękować, ale to nie wszystkie moje uprawy, jeszcze QQ, buraki, łąki, ziemniaki także john ma co robić(zastanawiałem się nawet nad 7730 ale...)

Tak więc z tego co dotychczas stwierdziłem proponujecie agregat 4m. W sumie to nawet lepiej do bliźniaków bo john maok 2,4m to do 3m brakowałoby mu po 30 cm po dwóch stronach. mój wuj ma takie wąskie oponki do chyba 100konnego JD więc by się znalazły ale jeszcze te dystanse psują sprawę :) to wolę 4m siewnik i normalne bliźniaki...

Tak wiem, z jednej strony nie chce zawadzać na drodze a z drugiej chce mieć bliźniaki, ale to się jakoś załatwi...

A nie zna ktoś może podobnego sprzętu jakiejś innej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile chcesz na to kasy wydać :) jak dobrze rozumiem ty chcesz siewnik z broną wirnikową :) Jęśli tak to jest nowośc Horsch i Kunh też robi :)

 

Są też Potingera i Kongskilde 4 m nabudowane na bronę wirnikową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Fajne są KUHNA to się chyba Venta nazywa.Fajne są poettingery chyba vitassem,ciekawe propozycje


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john108    0

Decyzja już podjęta, sprzęt zaklepany 4m Amazone AD-P Super+wirnikowa bronka+ wał klinowy. Teraz szukam jakiegoś wału campbella składanego hydraulicznie, a na przyszłe lata może front terre disc 4m ale chyba nie dałby rady... marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaką dokładnie bronę wybrałeś? Jakie wyposażenie dodatkowe zamówiłeś?

 

Sprawdź skrzynkę mailową. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ile taki Amazone AD-P Super kosztuje ? bo sam szukam czegoś do Fendta 818, i między innymi brałem pod uwagę taki zestaw Amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

front terra latem kosztowała 40 tys tylko nie wiem czy 3 czy 4 m ;)

A możesz podać kilka szczegółów tj cena wyposażenie itp?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj