Skocz do zawartości
Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

palczak    0

Potwierdzam. U mnie niestety wszystkie mankamenty wymienione wcześniej:

• luzy w układzie kierowniczym
  • skrzynia czasem potrafi się zakleszczyć
  • oryginalny przełącznik świateł często pada

Ale MUŁ to on na pewno nie jest i mocy ma aż za wiele do swojej masy. Kiedyś omyłkowo puściłem sprzęgło przy małych obrotach na 3 biegu z pługiem - jęknął i poszedł do przodu.

sprzęt super miałem go 20 lat do mocy silnika dobry jest przodek w tedy to staje się czołgiem, wady to hamulce bębnowe, tarczówki o niebo lepsze i blokada kół łatwo można uszkodzić ale tak to ogromny plus dla niego

osibuhaj    15

a cz y słyszał ktoś o przednim wom w zetoże 7045? bo mój znajomy mi mówił że takie były i da się bez problemu założyć!

Wiadomość z agroFakt.pl

fordtw15    0

Witam przymierzam się do kupna zetora 7211 i mam pytanie do użytkowników czy poradzi sobie on ze zgrabiarka krone 421, ursus "60" nie bardzo może ją podnieść

krupekf16    6

Oczywiscie ze tak ja zgrabiam 7211 samaszem 4.10 to na wolnych obrotach bez problemu podnosi wiec krone pewnie wiele cierzejsza nie jest

fordtw15    0

potrzebuje go do zgrabiarki,owijarki i do wałów posiewnych, zgrabiarkę mam krone KS 421-13 wagi nie znam ale pewnie podobna do większości i owijarkę samozaładowczą.

Znalazłem kilka ogłoszeń może ktoś je widział, zna? co polecacie?

http://otomoto.pl/zetor-7211-zetor-5211-7211-5211-A97278.html ten już sprzedany

http://moto.allegro.pl/ciagnik-zetor-7211-1987-r-65-km-nowe-opony-i1833926479.html

http://otomoto.pl/zetor-7211-nie-case-ursus-fendt-mf-6211-7011-5011-A98353.html

Edytowano przez fordtw15

przemrolnik    13

Co polecamy..

Zetor jak zetor..

Jedź, pojeździj, obejrzyj i powiedz nam co Cię nie pokoi, i wtedy Ci powiemy czy masz sie czego obawiać.. :)

fordtw15    0

a mam takie pytanie, gdzieś wyczytałem że te zetorki mają wzmacniacz momentu, prawda to?

I takie jeszcze jedno pytanie do użytkowników czy napęd pompy hydraulicznej jest tak samo zależny od WOM jak w c-360??

ENDURAK91    1

co do tego wzmacniacza to prawda zetory 7211 miały wzmacniacz ( mój wuj ma takiego sprowadził go z niemiec albo z angli) ale raczej one niebył kierowane do Polski tylko na zachód Europy.

przemrolnik    13

tak, wersje EKSPORTowe miały wzmiacniacz momentu obrotowego. wink.gif "nasze" krajowe nie mają.

Pompa nie działa jak w 360, nic Ci nie da włączenie wałka.

Wałek WOM ma oddzielne, ręczne sprzęgło. smile.gif

sebe1033    62

wzmacniacze miały też niektóre tylko zachodnie, nawet mała ilość miała rewers :huh:

Co do pompy i WOM to 1-pompa 2 -pompa i WOM niezależny 3 -luz 4 WOM zależny tylko , właczne II stopniem sprzęgła-sterowanie oddzielną dźwignią

sąsiad 7211 grabi kuhnem 4,2

AREK5211    0

Ja posiadam 5211 z wzmacniaczem momentu (sprawny) WOM 1000 obr. opony tył 16.9/28 przód amortyzowany taki sam jak w 7211. Sprowadzony z Holandii-super maszyna B)

Zetor1988    1

Zetor 7211.. Dobry Czeski Ciągnik który ma korzenie Polskie

Zalety:

• Komfortowa, wyciszona, ogrzewana Kabina
  • Duża siła podnośnika
  • jest bardzo miękki w porównaniu z innymi ciągnikami

Wady:

• duże spalanie na małych obrotach
  • blokujące się biegi
  • niektóre drogie części

Edytowano przez Zetor1988

jaro    163

Jak ten Zetor ma polskie korzenie to ja nie wiem już-skąd te rewelacje ?

lukaczmarek    265

Czemu wszyscy piszą że blokujące się biegi to wada? to jest skutek normalnego zużywania się części wymienia się odpowiednie rzeczy i problem się konczy.

Nie zgodze sie też ze spalaniem. U mnie cały dzien (8 godzin) w kombajnie buraczanym czyli tak na około 1700 obrotów ciągnik spala 30 litrów paliwa więc nie uważam żeby to był jakiś mocno wysoki wynik

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czemu wszyscy piszą że blokujące się biegi to wada? to jest skutek normalnego zużywania się części wymienia się odpowiednie rzeczy i problem się konczy.

Tak, to wada. Prawidłowo zaprojektowana skrzynia nie powinna się blokować. Powiesz, że trzeba wymienić zatrzaski i wodziki, ale wg mnie są to elementy na tyle proste, że powinny przeżyć cały ciągnik, a nie być pierwsze w kolejce do wymiany.

przemek11441    132

Za szybko przeżucaciete biegi że się kleszczą :D No zetor pali troche więcej od c360 ale więcej też zrobi i jest naprawde wytrzymały. Troche mułowaty na wolnych obrotach jest. Ale posiada dużo więcej zalet niż wad :)

Największy mankament to luz w układzie kierowniczym :D Spalanie może jest wysokie jak ma ciężko ale za to przy lekkiej pracy jest bardzo niskie. :)

pawelec    85

raczej odwrotnie. czy pusty czy srednio obciążony pali podobnie. sinusoida spalania przy roznych obciążeniach spłaszcza sie w porownaniu do 360 i innych temu podobnych.

wadą jest napewno kiepsko rozwiazane hamulce. kazdy uzytkownik wie o co kaman.

innych wad nie widzę.

pozostałe rzeczy to raczej kwestie eksploatacyjne które normalnie się zużywają.

owszem biegi czasem się zakleszczą, ale to raczej wina operatora(szybkie ruchy na skrót :lol: ), poza tym nauczyłem się już odblokowywać bez odkręcania czegokolwiek B)

dla mnie to stosunek 90/10 - zalety/wady.

to mowilem ja, uzytkownik 7211 od 18 lat :D

Edytowano przez pawelec

wady to te hamulce bębnowe w cieżkim ciągniku jaki jest 7211 to nieporozumienie, dalej ogólnie ciągnik twardy mówicie że dużo pali powiem że mniej niż 360, wiadomo może nowe hybrydy palą mniej ale wątpię że taka nowa valtra pochodzi 20 lat bez usterki a wiadomo im nowocześniejsze coś tym koszt naprawy potężny co z tego ze spali litr mniej na motogodzine jak końcówka do ciapka dobra 50zł a pompowtrysk do deutza kosztuje ponad 2000zł za sztukę wiem bo kumpel wymieniał w agrotronie 80 km z 2007r i kosztowało go tyle co pół ciapka

przemek11441    132

@zetorlublin7341 "mówicie że dużo pali powiem że mniej niż 360"

Miałem przed 7211 ursusa c360 i spalił mniej ropy od 7211 ale też mniej zrobił . Zetor ma większą siłe bo c360 nieposzedł by w pługu 4x30 + ciężka kolczatka a 7211 radzi sobie ładnie :) Luzy w układzie kierowniczym niestety ale występują więc na drodze trzeba troche manewrować kierownicą ...

lukaczmarek    265

raczej odwrotnie. czy pusty czy srednio obciążony pali podobnie. sinusoida spalania przy roznych obciążeniach spłaszcza sie w porownaniu do 360 i innych temu podobnych.

wadą jest napewno kiepsko rozwiazane hamulce. kazdy uzytkownik wie o co kaman.

Nie zgodze się z tobą

W kombajnie buraczanym jak mówiłem spokojna jazda i 30 litrów na 8 godzin

W agregacie uprawowym pełne obroty i duże obciążenie 30 litrów ale na 3,5 godziny wiec różnica jak widać duuuża

Więc prze spokojnej jeździe zetor pali BARDZO MAŁO a jak ktos pisze ze smok to chyba zetora nie ma

Ja do hamulców nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń

maks    82

Zetor pali względnie mało, jeśli nie jezdzisz na pelnych obrotach. Jesli z kolei mu ciśniesz, to spali swoje tak w plugu jak i w przyczepie.

W zniwa rok temu jeżdząc tylko z przyczepą między magazynem a kombajnem spaliłem prawie tyle co w pługu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez Bolo77
      Witam chce kupic jakis ciagnik do 85km, do wyboru mam Ursus, Zetor lub Mtz tak cenowo do 25 tys.  Co polecacie?  
    • Przez kolo5ful
      witam szukam schematu bezpieczników do  zetora 5011
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic