Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

palczak    0

Potwierdzam. U mnie niestety wszystkie mankamenty wymienione wcześniej:

  • luzy w układzie kierowniczym
  • skrzynia czasem potrafi się zakleszczyć
  • oryginalny przełącznik świateł często pada

Ale MUŁ to on na pewno nie jest i mocy ma aż za wiele do swojej masy. Kiedyś omyłkowo puściłem sprzęgło przy małych obrotach na 3 biegu z pługiem - jęknął i poszedł do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sprzęt super miałem go 20 lat do mocy silnika dobry jest przodek w tedy to staje się czołgiem, wady to hamulce bębnowe, tarczówki o niebo lepsze i blokada kół łatwo można uszkodzić ale tak to ogromny plus dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

a cz y słyszał ktoś o przednim wom w zetoże 7045? bo mój znajomy mi mówił że takie były i da się bez problemu założyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

Witam przymierzam się do kupna zetora 7211 i mam pytanie do użytkowników czy poradzi sobie on ze zgrabiarka krone 421, ursus "60" nie bardzo może ją podnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Oczywiscie ze tak ja zgrabiam 7211 samaszem 4.10 to na wolnych obrotach bez problemu podnosi wiec krone pewnie wiele cierzejsza nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

potrzebuje go do zgrabiarki,owijarki i do wałów posiewnych, zgrabiarkę mam krone KS 421-13 wagi nie znam ale pewnie podobna do większości i owijarkę samozaładowczą.

Znalazłem kilka ogłoszeń może ktoś je widział, zna? co polecacie?

 

http://otomoto.pl/zetor-7211-zetor-5211-7211-5211-A97278.html ten już sprzedany

 

http://moto.allegro.pl/ciagnik-zetor-7211-1987-r-65-km-nowe-opony-i1833926479.html

http://otomoto.pl/zetor-7211-nie-case-ursus-fendt-mf-6211-7011-5011-A98353.html

Edytowano przez fordtw15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Co polecamy..

Zetor jak zetor..

Jedź, pojeździj, obejrzyj i powiedz nam co Cię nie pokoi, i wtedy Ci powiemy czy masz sie czego obawiać.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

a mam takie pytanie, gdzieś wyczytałem że te zetorki mają wzmacniacz momentu, prawda to?

I takie jeszcze jedno pytanie do użytkowników czy napęd pompy hydraulicznej jest tak samo zależny od WOM jak w c-360??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

co do tego wzmacniacza to prawda zetory 7211 miały wzmacniacz ( mój wuj ma takiego sprowadził go z niemiec albo z angli) ale raczej one niebył kierowane do Polski tylko na zachód Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

tak, wersje EKSPORTowe miały wzmiacniacz momentu obrotowego. wink.gif "nasze" krajowe nie mają.

Pompa nie działa jak w 360, nic Ci nie da włączenie wałka.

Wałek WOM ma oddzielne, ręczne sprzęgło. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wzmacniacze miały też niektóre tylko zachodnie, nawet mała ilość miała rewers :huh:

 

Co do pompy i WOM to 1-pompa 2 -pompa i WOM niezależny 3 -luz 4 WOM zależny tylko , właczne II stopniem sprzęgła-sterowanie oddzielną dźwignią

 

sąsiad 7211 grabi kuhnem 4,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Ja posiadam 5211 z wzmacniaczem momentu (sprawny) WOM 1000 obr. opony tył 16.9/28 przód amortyzowany taki sam jak w 7211. Sprowadzony z Holandii-super maszyna B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1988    1

Zetor 7211.. Dobry Czeski Ciągnik który ma korzenie Polskie

Zalety:

  • Komfortowa, wyciszona, ogrzewana Kabina
  • Duża siła podnośnika
  • jest bardzo miękki w porównaniu z innymi ciągnikami

Wady:

  • duże spalanie na małych obrotach
  • blokujące się biegi
  • niektóre drogie części

Edytowano przez Zetor1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak ten Zetor ma polskie korzenie to ja nie wiem już-skąd te rewelacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Czemu wszyscy piszą że blokujące się biegi to wada? to jest skutek normalnego zużywania się części wymienia się odpowiednie rzeczy i problem się konczy.

Nie zgodze sie też ze spalaniem. U mnie cały dzien (8 godzin) w kombajnie buraczanym czyli tak na około 1700 obrotów ciągnik spala 30 litrów paliwa więc nie uważam żeby to był jakiś mocno wysoki wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czemu wszyscy piszą że blokujące się biegi to wada? to jest skutek normalnego zużywania się części wymienia się odpowiednie rzeczy i problem się konczy.

 

Tak, to wada. Prawidłowo zaprojektowana skrzynia nie powinna się blokować. Powiesz, że trzeba wymienić zatrzaski i wodziki, ale wg mnie są to elementy na tyle proste, że powinny przeżyć cały ciągnik, a nie być pierwsze w kolejce do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

Za szybko przeżucaciete biegi że się kleszczą :D No zetor pali troche więcej od c360 ale więcej też zrobi i jest naprawde wytrzymały. Troche mułowaty na wolnych obrotach jest. Ale posiada dużo więcej zalet niż wad :)


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy mankament to luz w układzie kierowniczym :D Spalanie może jest wysokie jak ma ciężko ale za to przy lekkiej pracy jest bardzo niskie. :)


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

raczej odwrotnie. czy pusty czy srednio obciążony pali podobnie. sinusoida spalania przy roznych obciążeniach spłaszcza sie w porownaniu do 360 i innych temu podobnych.

 

wadą jest napewno kiepsko rozwiazane hamulce. kazdy uzytkownik wie o co kaman.

innych wad nie widzę.

pozostałe rzeczy to raczej kwestie eksploatacyjne które normalnie się zużywają.

 

owszem biegi czasem się zakleszczą, ale to raczej wina operatora(szybkie ruchy na skrót :lol: ), poza tym nauczyłem się już odblokowywać bez odkręcania czegokolwiek B)

 

 

dla mnie to stosunek 90/10 - zalety/wady.

 

to mowilem ja, uzytkownik 7211 od 18 lat :D

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wady to te hamulce bębnowe w cieżkim ciągniku jaki jest 7211 to nieporozumienie, dalej ogólnie ciągnik twardy mówicie że dużo pali powiem że mniej niż 360, wiadomo może nowe hybrydy palą mniej ale wątpię że taka nowa valtra pochodzi 20 lat bez usterki a wiadomo im nowocześniejsze coś tym koszt naprawy potężny co z tego ze spali litr mniej na motogodzine jak końcówka do ciapka dobra 50zł a pompowtrysk do deutza kosztuje ponad 2000zł za sztukę wiem bo kumpel wymieniał w agrotronie 80 km z 2007r i kosztowało go tyle co pół ciapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

@zetorlublin7341 "mówicie że dużo pali powiem że mniej niż 360"

Miałem przed 7211 ursusa c360 i spalił mniej ropy od 7211 ale też mniej zrobił . Zetor ma większą siłe bo c360 nieposzedł by w pługu 4x30 + ciężka kolczatka a 7211 radzi sobie ładnie :) Luzy w układzie kierowniczym niestety ale występują więc na drodze trzeba troche manewrować kierownicą ...


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

raczej odwrotnie. czy pusty czy srednio obciążony pali podobnie. sinusoida spalania przy roznych obciążeniach spłaszcza sie w porownaniu do 360 i innych temu podobnych.

 

wadą jest napewno kiepsko rozwiazane hamulce. kazdy uzytkownik wie o co kaman.

 

 

 

Nie zgodze się z tobą

W kombajnie buraczanym jak mówiłem spokojna jazda i 30 litrów na 8 godzin

W agregacie uprawowym pełne obroty i duże obciążenie 30 litrów ale na 3,5 godziny wiec różnica jak widać duuuża

 

Więc prze spokojnej jeździe zetor pali BARDZO MAŁO a jak ktos pisze ze smok to chyba zetora nie ma

 

Ja do hamulców nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Zetor pali względnie mało, jeśli nie jezdzisz na pelnych obrotach. Jesli z kolei mu ciśniesz, to spali swoje tak w plugu jak i w przyczepie.

W zniwa rok temu jeżdząc tylko z przyczepą między magazynem a kombajnem spaliłem prawie tyle co w pługu.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj