Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

oo0pS    0

no ja mam tylko napis ZETOR, głośników też chyba nie ma bynajmniej nigdzie nie widziałem bo zabudowane chyba być nie moga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no to musisz sprawdzić, co jest pod tą zaślepką, ale kable chyba są wyprowadzone, chociaż nic nigdy nie wiadomo :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo0pS    0

a ten zamek to jaki masz na tylnej szybie taki jak na bocznej plastikowy zaciskowy czy inny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ale masz a taką kabiną co ja miałem??? bo ja miałem inną kabinę, a zamek miałem taki na zacisk i sprężynkę:blink: coś takiego jak jest od zamykania maski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo0pS    0

ja mam taka calościowa na caly tył

 

posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do 7211 ?

 

help !

 

Bardzo was proszę wyśle niech ktoś ten schemat instalacji elektrycznej bardzo jest mi potrzebny

 

chodzi mi o taka z kolorami poszczególnych przewodów bo w tej szarej nie moge sie polapac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Witam od 4 lat użytkuje taki ciągnik z ładowaczem czołowym,to doskonała maszyna od 7211 słabszy o 5 KM .To używany sprzęt kupujesz to co jest w zasięgu i w dobrym stanie technicznym.Części Zetorów są znormalizowane ,62xx od72xx różni się tylko garami i pompą wtryskową a dokładnie dawką paliwa ,reszta to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciągnik jak stara seria bdb tylko jakby wał korbowy był jednolity, kolega miał 6245 i urwałą się przeciwwaga rozwaliło cały blok i urwało wał, okazyjnie bodaj za 3tyś dorwał z czeskiej pompy do wody z przebiegiem 1000mtg tyle że taki jak w 7211 założył i tak śmiga już 10 lat, takze ciągniczek zapiernicza elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORAK89    0

Ja mam zetora 6211 z 87r jestem z niego bardzo zadowolony i o niebo lepiej sobie radzi w polu od ursusa c 360 i ta wygoda za stosunkowo nie wielką kase oprucz tarczy sprzęgłowej to poważniejszych awari nie miałem a mam go już 4 lata pracuje z pługiem 3 skibowym i agregatem 2,7 m w tarnsporcie również radzi sobie doskonale ciąga głównie przyczepe d 47 z obornikiem burty z nadstawkami mają 80cm :) polecam ten ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawczuk    0

Witam. Odświeżam temat. Napiszcie jak wam się sprwują te zetory. Planuje zmienić swojego ltz-a właśnie na zetora 7045. Z tego co wiem to lepszy wybór niż 7245. Napiszcie wszystko co wiecie na temat tego ciągnika:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Na pewno nie lepszy wybór niż 7245, bo jest sporo starszy. 7245 jest bardziej komfortowym ciągnikiem i mają inne kabiny tzn. nie mają dzielonych tylnych szyb. Dlatego jest wygodniejszy. Do tego ciutkę silniejszy. Ja juz bym brał 7745.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawczuk    0
Napisano (edytowany)

Ceną się chyba nie różnią tak bardzo te ciągniki. A uważam że 7045 jest lepszy od 7245, ponieważ jeden znajomy ma właśnie 7045 a drugi 7245. No i właśnie ten zetor 7045 jakoś sobie lepiej "radzi" w polu. Może dlatego, że w 7045 skrzynia ma troszkę inne przyłożenia. Ten 7045 pracuje na 30ha pola i spokojnie daje rade. Znajomy twierdzi że jakby miał kupić jeszcze jakiś ciągnik to drugiego 7045. Chwali go sobie bardzo. A ta szyba dzielona jakoś mi nie przeszkada, szczególnie jeśli to tylko różni te kabiny:)

 

No a do 7745 trzeba mieć jeszcze większy sprzęt niż do 7045 żeby można było wykorzystać ten traktor:) więc ten napewno nie:)

Edytowano przez kawczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227
Napisano (edytowany)

Trochę podpicowany , ale za te pieniądze , ja bym brał , sprawdź jeszcze silnik i blok , mam takiego z turem i jestem zadowolony , sześćdziesiątka się do tego się nie umyje ....... co do KM to do 87roku 59 KM a po wyżej 61 KM - według - konedata - szukaj na gogle ...........

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
Jak zetor ma załączaną blokadę ?
Pod prawą nogą za pedałem gazu jest grzybek, który się wciska piętą. Poprzez dźwignię załącza sprzęgło kłowe. Zęby sprzęgła (przynajmniej w 7211) są kanciaste (a nie trójkątne), więc po wciśnięciu z zasady trzyma do momentu wciśnięcia sprzęgła.

C360 ma wydaje mi sie tak samo.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewex93    0

zetor to zetor dużo pali słaba hydraulika do tura i często się psuje (może tylko ja takiego mam he) a zalety mocny silnik i tanie części w każdej agromie są części do niego a nie myślałeś może nad 5340 itp trochę dołożysz ale będzie nowszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawczuk    0

W zasadzie nie myślałem, ale fundusze też się liczą a do takiego 5340 trzeba dołożyć conajmniej 15tys więcej. No i nowszy nie zawsze znaczy że jest lepszy. A myśle o 7045 bo można powiedzieć mam sprawdzony:) a z 5340 jeszcze się nie spotkałem. No i właśnie chce zetora ze względu na dostępność części. Obecnie mam ltz-a i przyznam że mam coraz większy problem. Najbliższy sklep mam ponad 150km od miejsca zamieszkania gdzie jeszcze jako tako z tymi częściami. No a jeśli chodzi o spalanie to jesli się robi odpowiednim sprzętem to wcale tak dużo nie wyjdzie, porównując np do głupiej 30stki to w głębokiej orce weźmnie napewno podobnie na hektar jak taki zetor ale jak szybciej i lepiej jest zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawczuk    0

Nie, tura raczej nie. NIgdy nie miałem tura przy ciągniku i przyznam szczerze żę nigdy nie był mi szczególnie potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawczuk    0

No to że nie nadaje się do tura to już wiem:) a teraz może coś więcej na temat tego ciągnika?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewex93    0

napisz co chcesz wiedzieć bo na temat napraw ci mogę dużo pisać bo trochę tego było u mnie heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawczuk    0

A co się psuło tak mniej więcej? To samo ciągle czy za każdym razem coś innego?

No a np jak jest z pompą podnośnika?? Znajomy właśnie miał dużo problemów i chyba ze dwie wymienił dopóki nie założył dodatkowego siłownika do podnoszenia i się uspokoiło.

No i jak sobie zetor radzi, z jakim sprzętem pracuje, na jakim areale, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szewek    8
Napisano (edytowany)

No to że nie nadaje się do tura to już wiem:) a teraz może coś więcej na temat tego ciągnika?

 

czemu moj był wysposażony fabrycznie i posiada przyspieszony bieg wsteczny :D

Edytowano przez szewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj