Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Coś tu się nie trzyma kupy. Mocniejszy silnik i pali mniej? I oba silniki były jednocześnie produkowane więc nie mowy o jakiejś poważnej różnicy technoligocznej. Większy skok tłoka determinuje większą sprawnośc? Dla mnie to lekko nielogiczne.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Dla mnie jest to na tyle logiczne że 7245 palił więcej z takim samymi maszynami jak 7745, warunki glebowe takie same, ten sam operator oba ciągniki w dobrym stanie technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opony podobne rozmiarowo i pod względem zużycia? Spalił mniej na godzinę czy na ha?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Opony te same, spalanie mierzone na godzinę, gdyby 7245 miał opony 28' a 7745 34' to porównanie nie miałobyu sensu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam w 7211 oponki 28 i są super, ponieważ w polu uzyskuje dużo lepsze wyniki (w uciągu) od 7711 na 34 :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lżejszy i na węższych kapciach i lepszy uciąg? Jakieś nowe zasady fizyki wymyśliłeś.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Szerokośc identyczna i waga nie wiem czy nie taka sama tylko 5KM mocniejszy, ale za to koła wyższe :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja tam bym powiedział że lepiej uciągnie 7711 na 34 niż 7211 ale spierał się nie będę. Tym pierwszym szybciej zrobisz, szybsza skrzynia, wzmocniony podnośnik ;D 7711 Jest cięższy od 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
Ja mam w 7211 oponki 28 i są super, ponieważ w polu uzyskuje dużo lepsze wyniki (w uciągu) od 7711 na 34 :)

No to żeś przywalił teraz :D 7711 na kołach 34' jest dużo mocniejszy od 7211 moim subiektywnym odczuciem jest to że jest porównywalny do 8111/Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szerokośc identyczna i waga nie wiem czy nie taka sama tylko 5KM mocniejszy, ale za to koła wyższe :D

 

I wysokośc kół poprawia uciąg?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czytaj ze zrozumieniem. @paktofonikas1987 pisał o wysokości a nie szerokości.

 

 

 

 

 

 

<----- 700 post :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Sam czytaj ze zrozumieniem bo masz z tym problem widze, ja wiem ze chodzi o wysokosc Koła w calach a nie o szerokosc. Najpierw pomysl potem pouczaj innych :D

 

Ciekawe dlaczego w duzych ciagnikach nie ma opon 20 cali jesli wysokosc według was sie nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczy się. Ale nie przeceniajmy nienzacznej róznicy wysokości, która wg kolegi rekompensuje niższą masę i moc zapewniając dużo większy uciąg.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No oczywisce zeby nie było ja wyraziłem swoje zdanie tylko o wysokosci opon i tym jak to sie mam do uciagu, ale uwazam ze jednak chyba 7711 na kołach 34 bedzie mial lepszy uciag od 7211 na kołach 28 bo jednak 7711 wazy troche wiecej ma wieksze koła i uciag powinien miec lepszy od 7211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Myślę , że zetor 7211 będzie dobry na 13ha. Zetor 7711 napewno uciągnie więcej od 7211, ale na te 13ha zupełnie Ci wystarczy.Chociaż mój wujek kiedyś miał 7711 i bardzo sobie chwalił. Ale ten zetor chodził tylko z kosiarką po górach. :) Wujek nim tylko kosił bo miał 2x 360 to nie będzie zetorem orał czy bronował :D Był chyba ten 7711 z roku 90 , cały czas garażowany i poszedł za 38tyś. Był warty tej ceny :)


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale popatrzcie na przykład na fiata 126p u nas niektórzy w okolicy swego czasu zakładali większe opony i faktycznie miał większą prędkośc maksymalną ale kosztem mocy czyli uciągu (podgórką maluch już ledwo szedł :D )


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

W instrukcji obsługi na str.163 są podane siły pociągowe w kN dla 7211 i wynaszą na listwie 24,35 (bez kabiny 22,15), a na zaczepie 27,52 i 25,31.

Natomiast dla 7711 wynoszą na listwie 24,43 (bez kabiny 22,15),a na zaczepie 27,55 i 25,31.Porównując te suche cyferki widać że róznice są niewielkie, ale na korzyść 7711. Oczywiście duże znaczenie ma rozmiar i stan ogumienia, a tak poza teorię to powiem że mam 7745 na felgach 34" i co prawda jest szybszy ale czasami trudno dobrać odpowiedni bieg bo np. 1 za wolna a 2 za szybka.Dodam jeszcze że przy tych felgach i po założeniu wszystkich nowych opon czasami przy ostrym ruszaniu pod obciążeniem czuję sprzęgło.Pomimo wszystko wybrał bym 77xx, zawsze to parę koników więcej do dyspozycji.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8388    0

Witam czy ma ktos moze zetora 7211 i wie do czego słuzy dzwignia po prawej stronie siedzenia oznaczina symbolami D, M

Edytowano przez wsk125ccm
Cyt. poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja miałem zetora 7211. 4 lata temu zmieniłem go na 8540 i trochę żałuje. To już nie to samo. Tamten zetor to był sprzęt nie do zdracia. Dostał u mnie trochę w d.. (pracował na 40ha) ale chodził bez zarzutów. Jedyne awarie to pęknięta spręzyna w miękkim przodzie i łożysko na wentylatorze. Nie miałem go od nowości. Kupiliśmy go w 95 roku. Sprzęt godny polecenia

 

@michal8388 ta dźwignia to dźwignia wyboru systemu regulacji (chodzi o pompe chydrauliczną i trzypunktowy układ zawieszenia)

pozycja D - regulacja siłowa (docisk)

pozycja M - regulacja mieszana

pozycja P - regulacja "pływająca"


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adzi    0

Witam chciałbym zakupić Zetora 7045 i nie wie ile pali itp. Napiszcie wszystko co wiecie o tych zetorach wady i zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

witam ja posiadam zetora 7045 z turem.jak narazie sprawuje sie bdb w ładowaczu jak i w pługu .Pali jak to zetory,a wady to ze czasami biegi się blokują. :)


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Wystarczy dokręcić wodziki i wciskać sprzęgło do końca, a biegi nie będą się blokować. Skrzynia biegów jest synchronizowana i dlatego się blokuje.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

Wystarczy dokręcić wodziki i wciskać sprzęgło do końca, a biegi nie będą się blokować. Skrzynia biegów jest synchronizowana i dlatego się blokuje.

wodziki są dokrecone do konca a sprzęgło jak zawsze wciskam do konca i czasami zdarza sie ,ze sie blokują


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj