Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

aldanio    2

ja w swoim zetorze 7745 muszę sie zatrzymac zeby wyłączyć przedni napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

no zgrzyt ale od tego zgrzytu się nic nie popsuje?


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Pewnie że w końcu się popsuje, przcież nie jest to fabrycznie przystosowane do załącznia podczas jazdy :) . Z resztą ja się dziwię, zazwyczaj łatwo jest przewidzieć czy nasza praca będzie wymagała napędu 4x4 a nie potem włączać w trakcie. Ja osobiście odkąd mamy w gospodarstwie ciągniki 4x4 to wyłączam napęd przedni tylko jak jadę na drogi publiczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

ale czasami trzeba użyć podczas jazdy ja miałem taki przypadek w zimę z belami miałem ok. 10t. na przyczepach i jechałem pod oblodzoną górę i włączyłem 4x4 bo się ślizgał... fajna przygoda ale już nie będę opowiadał chyba że ktoś będzie chciał :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Przedni napęd może być załączany podczas jazdy tylko nie podczas poślizgu, bo załączanie jest realizowane za pomocą sprzęgła kłowego na tej samej zasadzie co blokada i można wtedy rozwalić to sprzęgiełko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

ja raz ogólnie bez sprzęgła załączyłem przedni napęd podczas jazdy i to było jak sieliśmy agregatem uprawowo - siewnym to wtedy było słychać zgrzyt a tak to nigdy mi się nie przytrafiło :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

jak zjezdzam z asfaltu to jeszcze jedzie jak zmieniam bieg i wlaczam naped i zadnego zgrzytu nie ma.oczywiscie na niewielkiej predkosci


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek94    0

Ja też chce kupić zetorka i zastanawiam się nad 7211 i 7711. Wydałbym na niego jakieś 34 tyś. Modlibyście poradzić który lepszy? Będzie pracował z prasą zwijającą welger rp 12 i jak da radę to pługami 4*35.


ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

ja przy swoim 7745 prawie zawsze staje jak włączam 4x4 a są sytuacje gdzie nie da rady stanąć i się z czasie jazdy włącza. Ale wtedy słychać już lekki zgrzyt.


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Dokładnie tak jaka mój poprzednik napisał niekiedy są takie sytuacje ze trzeba włóczyć podczas jazdy, ale staram się włączać podczas postoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jony23    0

witam mam pytanie odnośnie wom czy aby go włączyć należy użyć sprzęgła ręcznego i nożnego jednocześnie i czy ciągnik z zaciągniętym sprzęgłem ręcznym wom może normalnie jechać ? bo u mnie nie jedzie z zaciągnietym , czy tak jest oryginalnie


Z E T O R 7 7 4 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprzęgło ręczne. Sprzegło ręczne nie powinno mieć wpływu na poruszanie się ciągnika. To jest 2 stopień sprzęgła.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja tak miałem w swoim ze nie mogłem jechać przy włączonym sprzęgle WOM. Z czasem używania sprzęgła zaczął jeździć na włączonym sprzęgle( z nie wiadomych przyczyn), i tak to sie potoczyło że potem wcale sprzęgło WOM mi nie działało. Wymieniłem tarcze, docisk i teraz chodzi normalnie mogę jeździć z włączonym sprzęgłem, nic mi sie nie ślizga itd. Dodam że stare tarcze były w dość dobrym stanie jeszcze wiec nie wiem czemu przestało mi działać to sprzęgło. A tobie proponuje wydłużyć cięgło od ustawiania sprzęgła WOM-u. i zobaczyć czy będzie dobrze brało i czy ciągnik będzie jechał z włączonym sprzęgłem czy nie. A powiedz jeszcze w jakim momencie sprzęgło rozłącza ci już WOM w jakiej pozycji jest dźwignia??


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jony23    0

trochę już z tym kombinowałem odpuszczałem linke sprzęgła ale wtedy nie mogłem załączyc wałka ale za to ciągnik jechał a teraz gdy mam bardziej naciągnięta linke to udaje mi sie włączyć wałek z delikatnym zgrzytaniem lecz ciągnik nie jedzie ale jest wyczuwalne że próbuje ruszyć , myślę że może trzeba wyregulować sprzęgło na łapkach II stopnia


Z E T O R 7 7 4 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek85    0

Ja mam zetora 7211 i nie narzekam,wcale duzo nie pali i z pługiem 3 skibowym obrotowym śmiga

Naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

mam takiego zetorka 5245 z 87 r. ma 45kM a idzie jak by mial ok. 50 pali ok 6l bez awaryjny od 5 lat , mam tez 9540 tez polecam 93 kM z 97 r.pali najwiecej w talerzowce szer. 3,40 ruska ok 10 l\mth,oraz john deera 1640 63kM pali ok 8l\mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Widać kolego że mało wiesz o tych ciagnikach, silnik 7711/7745 ma wyższą sprawność niż silnik 7211/7245 przez co mimo większej pojemności i mocy spala mniej paliwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Lata praktyki i obserwacji kolego ;)

Tzn. kolejność była taka - najpierw wielkokrotne obserwacje, a potem sformułowanie wniosku o wyższej sprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmumiem ze przy obciązeniu obu silników na 80% silnik 77xx spali mniej paliwka tak?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj