Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

darek3    420

No czyli 7745 to odpowiednik 912 względem mocy tylko ma przedni napęd i jest trochę lżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

7745 w wersji turbo tak, jak bez to nie,powinna dać do myślenia pojemność sil. ( nie wiem czemu mało kto na to patrzy w ciągnikach a w samochodach to główny wyznacznik) a więc 7745 ma 3922 cm

912 ma 4560 cm

Silniki są wolnossące lata konstrukcji zbliżone a różnica w poj. 0.6 l więc nie jest to to samo.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

nie oplaci sie-za duzo roboty, a efekty mam 6245 i oryginalne 7745 a roznice[identyczne opony] to widac wyraznie w transporcie, w polu to raczej 1 skiby wiecej nie dolozysz , te 20 koni wiecej to raczej kucyki :lol:


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar kupić zetora 7211 bo 5211 na rędzinach w susze nie daje rady. Mam zamiar kupić od Krupy koło Zamościa z Kalinowic. Macie jakieś opinie o nim? Chodzi mi tylko o opinie ludzi którzy uzytkuja te zetory od niego. Niedawno znalazłem filmiki na yt z 7245 i 7711 od niego jak coś to pisać to podeśle link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Od krupy na pewno będzie się świecił jak psu ja...jca. Będzie wymalowany lepiej niż fabrycznie, nawet śrubki maluje na czerwono...fuj. Najgorsze jest to że zapłacisz u niego 30-40 % więcej niż jest wart i niż kosztuje normalnie. W "gratisie" wrzuca nawet komplet kluczy i przewód do pompowania :)

Edytowano przez Fircyk81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze jest droższy z 8 tyś ale ciągnik jest sprawny technicznie w 100% wiesz ze możesz od razu siąśc do niego i jechać w pole i wiesz ze wszystko działa. A kupisz u innego to ci nawet nie powie ze tamto nie działa lub tamto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

U nas znajomy kupił od nich ciągnik.Farby na nim więcej jak oleju w silniku.

Ogólnie chodzi.Zwolnice się z przodu tylko wysypały.Ale mała ciekawostka - gość kupował zetora 7745 ale jakoś tak wyszło że zagotowali silnik i kapitalkę trzeba było robić i się okazało że to nie 7745 tylko 7245 i to chyba największa wpadka tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagotować silnik w zetorze ciężko. W moim raz zagotowalem wodę ale przez to że mało wody było w chłodnicy. Ale takto na orce w upaly nic. A wracając do sedna sprawy. Skoro przegrzal silnik to jego wina maszyna też musi odpocZąć. Co do przodu może nie sprawdzali albo wcisneli gościowi bo wiedzieli że ledwo zipie. A z modelem to już nie wiem ją szukam 7211 i szukam o nim danych żeby mnie nikt w bambuko nie zrobił. A oni musieli się nie znać skoro ich tak wy**ujali.

 

ja wole miec te 8 tys w kieszeni i samemu remonty robic....

 

Powiem ci tak ja nie mam warunków zrobić remont samemu. I kasy inny mechanik cię może w uja zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Znać to się znają, handlują zetorami i ursusami od wielu lat. Są znani z picowania ciągników i wygórowanych cen. Co do mechaniki nie wiem czy coś poprawiają, mieszkam niedaleko ale w mojej okolicy nie spotkałem się z ciągnikiem od nich,więc nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

patryk ja tez mechaniki sam nie robię, ale mam dobrych mechaników, może najtańsi nie sa ale się znają i bez problemu podchodza do każdego sprzętu co im podstawie.

Co do warunków też ich nie mam, ale daję rade i zawsze wszystko u mnie jest robione, nikomu do domu nie daję sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Żeby stopić żeliwo to trzeba ponad 1000 stopni C a żeby zagotować to chyba troszkę więcej- Zetor jak zwykle przeczy wszelkim prawom fizyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ceny wysokie ale ciągniki sprawne. A silnik i skrzynia to jak się uda. Zzyli to samo jak w większości przypadków przy zakupie ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Żeby stopić żeliwo to trzeba ponad 1000 stopni C a żeby zagotować to chyba troszkę więcej- Zetor jak zwykle przeczy wszelkim prawom fizyki :)

o co ci chodzi z tym gotowaniem żeliwa?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kolega dziwnie to określił jak by ciężko było silnik zagotować a co najwyżej płyn chłodniczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Byliśmy u niego w tamtym roku oglądać zetora 10540 z wyglądu jak nówka, ale tylko z wyglądu. W silniku coś waliło, strasznie dymił. Wszystko zależy na jaki oni egzemplarz trafią. Chyba nic nie robią poza malowaniem.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

PatrykMajcher moim zdaniem dałeś się oczarować nowej jaskrawej czerwieni maski zetora od tego gościa a teraz tu na forum szukasz poparcia swojego zachwytu, negujesz wszystkie niepochlebne odpowiedzi, bo nie są takie jak byś sobie wymarzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Też tak kiedyś miałe dopóki nie pijrchaliśmy obejrzeć tego zetora.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Napisałem wyżej że byliśmy oglądac u niego zetora.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Pisałem w silniku coś waliło strasznie dymił. W skrzyni też coś zgrzytało.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj