Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

Risto    62

macieju0 a co Ci nie pasowało z krajowych części dokładnie i jakie były koszta?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wini    59

bierz w orginalnym lakierze chociaż wiadomo jak wygladał miesiąc temu :D (tak samo jak teraz):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieju0    0

mi nie pasowalo to ze byle pier**la i juz 100zl szlo glupie zamki na skrzynie w 7245 produkowanym na finlkandie byly krotsze a w normalnym zetku robionym na czechy i polske zamki byly takie same jak w c360 .za same zamki ktore mialem wyrobione zaplacilem 150zl i czekalem chyba z 4dni zeby dostac bo na zamowienie bylo robione z zetroa,poza tym caly czas mialem problem z hydraulika to pompa to podnosnik wszystko naprawialem regenerowalem rozdzielacz i zawsze bylo cos mechanicy juz rece rozkladali nie potrafili tego zrozumiec co i jak,silnik to byla fest sprawa w tym ciagniku nie byl oszczedny ale i az tak paliwozerny tez nie gdy sie mu przycisnelo lubil pociagnac szczegolnie pod obciazeniem ale jak nie trzeba bylo depnac to tragedii nie bylo,ogole motor niedozajechania,troche czesci drogie jak na tylu letni ciagnik i wgl ceny tych ciagnikow to sa zbyt wygorowane jak na te roczniki i modele dla mnie to niezrozumiale jak ciagnik ktory ma 25 lat taki zetor z serii 72.. czy 77.. moze kosztowac 40 a nawet 50tys!?

 

pompa hydrauliczna orginalna zetorowska kosztowala mnie 600zl wodzik od wlaczania pompy bo pekl 170zl pompka od sprzegla ta pod kabina na plyn hamulcowy co jest 180zl bo niemogli zamowic tych gumek,tzn zamowili przyszly ale nie pasowaly wersja finska to byla i juz problem,no masakra ogolem zawsze jak poszla pier**la byl problem i to kosztowny jak polecialo cos wiekszego sie zamowilo i bylo ok ale te pier**ly bez ktorych ciagnik nie mogl ruszyc byly kosztowne i dlugo sie czekalo. ogolem ciesze sie ze sie go pozbylem mam spokoj .moglbym opowiadania pisac na temat napraw i kosztow z tym zwiazanych ale po co?mi sie trafil szmelc w ktorego musialem klasc i klasc ale to nie oznacza ze kazdy ciagnik z tej serii jest taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

Kolego jak chcesz kup polskie ja mam z tym złe doświadczenie tarcza szybko była do wymiany nie ma jak oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja też wychodzę z założenia, że można założyć Zetorowskie części do Ursusa a nie na odwrót. Nie ta jakość.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzykuu    5

A czy ma ktoś do sprzedania silnik od zetora 7211 najlepiej w woj. lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

macieju0 twoje ostanie zdanie jest prawdą z resztą się nie zgodzę gdybyś miał stary zachodni ciągnik to tych części byś w ogóle nie dostał albo w cenie o 3-4 razy droższe więc nie rozpisuj się jak masz tym ciągnikiem masz ciężko jak masz taki koszt to koniem to rób

Edytowano przez marerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaim33    2

Zetory z tej serii to ciagniki nie do zajechania ;) jedynie denerwuje mnie to, że w moich 7711 i 5320 non stop hamulce się zapowietrzaja i te pompki często ciekną... ale tak to za***iste maszynki, szczególnie ten starszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ta przypadłość czeskich pompek(tu akurat sprzęgłowe) dokuczała użytkownikom czeskich ciężarówek Liaz. Zetor ich nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfk110    1

mam 7211 z francji sprowadzony dwa sezony nim pracuję ale maszynka jest nieziemska ma takiego powera że mój 912 tak nie zasuwa z agregatem jak on dałem 27tys silnik skrzynia i cała reszta bardzo dobra z tyłu na lisztwach wygląda jak by w polu nie robił żadnych luzów chodzil z ładowaczem czołowym u francuza naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Ja mam 7245 i bardzo polecam. Ciągam UG 4x35 i agregat bierny 2,8 ale mam lekkie ziemie :)

Jedyna wada to trochę brakuje czasem mocy na powyzszych maszynach więc brałbym 7745 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowik1990    0

Witam, również dołączam sie do pytania kolegi wyżej. Jednocześnie mam pytanie dotyczące również ilości oleju ale w tylnym moście ( korek pod siedzeniem) na stronie fusch-a pokazuje mi "Pojemność układu smarowania 32 litrów" Zetor 7045 Mam rozumieć, że mam wpompować tam całą bańkę 30 l ? Wydaje mi się to trochę dużo, gdyż jak spuszczałem było go max 15 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tak, hydraulika ma wspólny olej ze skrzynią. Do pomiaru poziomu oleju masz miarkę na śrubie jak w c 330. Jest ona przy drążku zmiany biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowik1990    0

Wielkie dzięki. W drugim garażu stoi taki sprzęt więc wiem o co chodzi ;) Tylny most 12 l skrzynia 20 l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowik1990    0

Ok wielkie dzięki ;) Mam jeszcze jedno pytanko.. mianowicie z przodu mam (7045) taki mały zbiorniczek na płyn który jest dostarczany do słownika. Czemu on służy ? i jaki tam płyn się wlewa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

olej do amortyzatora drgan.

robie remont 7745 turbo i zauwazylem dziwna sprawe oryginalne tuleje maja w srodku ponizej rantu wytoczony specjalnie w kolo rowek[napewno nie bylo to uszkodzenie] a tloki sa stoczone na deklach-moze ktos wie po co to bylo zrobione bo nie mozemy tego rozgrysc.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Może po to aby zwiększyc komore spalania /pojemność ? Dzieki temu mógł mieć wiekszą dawkę paliwa = wieksza moc. A kupiłes juz nowe zestawy i nie maja tego?


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

tylko 2 tuleje tak mialy, mimo ze oryginaly byly kombinowane nie wiem po co, to sa delikatne rowki i raczej wiekszego wplywu na pojemnosc nie powinno to miec, nowe identyczne tak nie maja


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

mi nie pasowalo to ze byle pier**la i juz 100zl szlo glupie zamki na skrzynie w 7245 produkowanym na finlkandie byly krotsze a w normalnym zetku robionym na czechy i polske zamki byly takie same jak w c360 .za same zamki ktore mialem wyrobione zaplacilem 150zl i czekalem chyba z 4dni zeby dostac bo na zamowienie bylo robione z zetroa,poza tym caly czas mialem problem z hydraulika to pompa to podnosnik wszystko naprawialem regenerowalem rozdzielacz i zawsze bylo cos mechanicy juz rece rozkladali nie potrafili tego zrozumiec co i jak,silnik to byla fest sprawa w tym ciagniku nie byl oszczedny ale i az tak paliwozerny tez nie gdy sie mu przycisnelo lubil pociagnac szczegolnie pod obciazeniem ale jak nie trzeba bylo depnac to tragedii nie bylo,ogole motor niedozajechania,troche czesci drogie jak na tylu letni ciagnik i wgl ceny tych ciagnikow to sa zbyt wygorowane jak na te roczniki i modele dla mnie to niezrozumiale jak ciagnik ktory ma 25 lat taki zetor z serii 72.. czy 77.. moze kosztowac 40 a nawet 50tys!?

 

pompa hydrauliczna orginalna zetorowska kosztowala mnie 600zl wodzik od wlaczania pompy bo pekl 170zl pompka od sprzegla ta pod kabina na plyn hamulcowy co jest 180zl bo niemogli zamowic tych gumek,tzn zamowili przyszly ale nie pasowaly wersja finska to byla i juz problem,no masakra ogolem zawsze jak poszla pier**la byl problem i to kosztowny jak polecialo cos wiekszego sie zamowilo i bylo ok ale te pier**ly bez ktorych ciagnik nie mogl ruszyc byly kosztowne i dlugo sie czekalo. ogolem ciesze sie ze sie go pozbylem mam spokoj .moglbym opowiadania pisac na temat napraw i kosztow z tym zwiazanych ale po co?mi sie trafil szmelc w ktorego musialem klasc i klasc ale to nie oznacza ze kazdy ciagnik z tej serii jest taki sam.

 

Generalnie to się nie dziwie, że trafiłeś na takiego trupa. Język polska trudna sprawa.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieju0    0

powtarzam jeszcze raz mi sie trafil trup i sie go pozbylem i sie ciesze z tego, ale nie kazdy musi miec takie przygody. forum jest do wyrazania swoich opini wiec to zrobilem. niezycze nikomu takich sytuacji z tym ciagnikiem jakie mialem ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj