Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek_WW    0

Witam

Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego na temat ciągników Zetor 7745 oraz 7245. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi traktorami ? Z jakimi maszynami mogą współpracować ? Jak sprawują się te ciągniki w transporcie ( chodzi mi o uciąg na drodze asfaltowej ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

ja swoim 7211 oralem 4x30, sasiad 7745 orzez obrotowka 3x40 ale jest ciezko... jeszcze inny 7245 orze 5x30 ale jest ciezko... uciag naprawde przyzwoity ale do transportu wybralbym 7211 ze wzgledu na resorowana przednia oś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_WW    0

Osobiście widziałem jak gościu orał Zetorem 7745 na 4 duże skiby po buraczysku. W polu było bardzo mokro, miejscami to woda stała, ale radził sobie całkiem dobrze. Tam gdzie nie było wody to nawet się nie ślizgał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

mam zetora 7245 - 64km z 1990r użytkuje go od nowości ciągnikiem tym jak do tej pory robiłem wsystko 5 lat temu robiłem remont silnika+pompa wtryskowa, silniczek chodzi jak pszczułeczka, 2 lata temu remontowałem skrzynie biegów (wszystkie lóżyska+ tarcza sprzęgłowa) jak narazie nie mam zamiaru sprzedawać tego traktora jest niezastąpiony do rozsiewacza i opryskiwacza (kabina jak na ten rocznik jest stosunkowo komfortowa) w tym roku planuje zmenić przy nim ogumienie nie jest to mały koszt ale warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

a 7745 to to samo co 7245 tylko ma turbo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

wydaje mi się że jest tak jak myślisz - te dwa modele różni tylko turbosprężarka w modelu 7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

oj nie sądze wydaje mi się że widziałem 7745 bez turba, a z turbem też są tylko widać kawałek metalu przy masce zakrywa turbine :-


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

ciekawe ile ma koni 7745 z turbo a ile 7745 bez turbo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

moje źródła podają:

7745  70km

7745T 79km


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

nie wież może ile ma koni 7340 turbo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fendt   
Gość fendt

Uważam ze 7745 to nie ciagnik patrząc na jego zuzycie paliwa i komfort pracy to daje mu 0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to co to według Ciebie jest???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_WW    0

Akurat z tym komfortem pracy to przegiołeś. Zetor z szeroką kabiną jest bardzoo komfortowy, w środku cisza, wentylator ( ogrzewanie i "klima" ) , można se radyjko zamontować, no i w środku dużo miejsca ( nie taka ciasnota jak w Ursusie  ;) ). Ze spalaniem to też przesada, nie sądze żeby palił więcej jak ciągniki o podobnej mocy. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

kiedys też sie spotkałem z takaopinią że Zetor pali dużo nie ważne jak jest obciżony i to nie prawda!! w lekkich pracach jest naprawde ekonomiczny a np z krozrzutnikiem spalił mi litre mniej jak Mf255 mój 7211 ja nie narzekam:D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FQ    0

Odnosnie 7340 turbo, to ma on ok 79 kucykow(przynajmniej ja mam tak wbite w dowod),ale rozne zrodla roznie podaja(np na konedata ze ma 81,a niemieckie stronki ze 84).Nie weim, czy to poprostu czyste rozbieznosci,czy moze rzeczywiscie inna moc silnikow podyktowana posrednio normami euro w roznych krajach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

witam :unsure: mam takie pytanko ....w najblizszym czasie planuje zakupic zetorka i chodzi mi po glowie wlasnie 7211 i 7711 ...chcialbym wlasciwie uzyskac informacje jak one sie sprawuja ...awaryjnosc i spalanko mam stara 355ale sie juz sypie a ciagniczek pracowalby na 13 ha .....ale mialby co robic.ktory jest lepszy bo mocto wiadomo wieksza ma 7711 ale malo ich poularniejszy zdaje sie 7221:)z gory dzieki za wszelkie informacje o nich >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Wszystko zależy od tego jakie pieniądze chcesz przeznaczyć na ten ciągnik i czego oczekujesz od niego. Zetor 7211 to bardzo popularny ciągnik, uchodzący za niezawodny i uniwersalny, a takiego zapewne szukasz. Na 13 ha powinien wystarczyć w zupełności. Jeśli chodzi o spalanie - jak to starsze zetory piją ile chcą :unsure: To może przesada, ale będziesz musiał uważać z prawą nogą. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że te modele a szczególnie ten pierwszy to dość drogie maszyny jak na swój wiek. Na taki areał polecić Ci mogę również C-360 3P choć to niższa klasa od zetorka. Szczególnie do lżejszych prac jest lepszy.

Powiem krótko: ja bym wybrał zetorka. Mimo sporego apetytu na paliwo to ciagnik o wiele bardziej komfortowy i niezawodny. Z Ursusów nieco większych to mogę polecić jeszcze 5314. Naprawdę fajna maszynka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja mam 7211 i jak dla mnie jest super. Fakt z prawą nogą trzeba uważac ale mimo to jest super. Komfort pracy jest nieporównywalny z c360 czy jakimś tam ursusem chyba ze tym nowy,. Kabinka jest wyciszona kiepsko ale jest i podczas pracy naprawde przyjemnie sięczas spędza:D spokojnie można radia słuchać. Acha na taką powierzchnie to 7211 będzie z zapasem mocy:D I jeszce jedno oryginalne częsci są dość drogie ale żadko się wymienia jak ktos dba pozdro:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_WW    0

Na taki obszar to idealny będzie 7211. Pozatym jest on o wiele tańszy od 7711, jest jedynie trochę słabszy ale reszta to praktycznie to samo. Pozatym taki 7711 to nie miał by tam co robić, chyba że lubisz mieć spory zapas mocy ale to i tak 7211 powinien Cię zadowolić tymbardziej po przesiadce z 55-tki :) Jak nie masz górek to zapinasz mu pług 4x35 i heja banana :unsure: chyba, że masz więcej kasy to zamiast 7711 weź np. 7245 w podobnej cenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Na ten areał to 7211 spokojnie wystarczy. Jest to dobry ciągnik cieszacy się nienaganną opinią w mojej okolicy (no może poza spalaniem, ale to już zal;eży tylko od kierowcy jak mocno ciśnie na pedał gazu <_<). Mają bardzo dobre, duże kabiny. Podnośnik ma duży udźwig (o wiele większy niż w moim Ursusie 4514).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja równiez polecam 7211 super ciagnik duzo pali ale wzamian ma moc. komfort pracy tez jest super ja przy swoim mam bardzo mała awaryjnosc przewaznie są to jakies drobiazgi np wymiana uszczelki


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

7211 to najlepszy ciągnik jaki mozesz wziąść na ten areał...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Mam 7211 i powiem krótko swoje spali ale i robote konkretnie zrobi. Polecam!


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj