Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marerek    4

i jeszcze chciał bym dodać że 5320 to jest odpowiednik 7211 a różnice też dużą widać 5320 ma mniejszą dawkę paliwa i jest bardziej oszczędny i mółowaty bardziej wolałem 7211

 

@paktofonikas1987. zmieniłem bo myślałem po co tak duży traktor do wożenia beli lecz teraz żałuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIVY20    0

3320 to można już bardziej porównać do c-360... No ale jednak liczba cylindrów decyduje o zachowaniu traktorów.

Edytowano przez SIVY20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

co racja to racja myślałem że nie będzie tak źle ale nie myślałem że aż tak źle będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu2007    0

jaka różnica między 7211 a 7711 jaki lepszy jako uniwersalny (do siana i orki)

 

jestem na kupnie zetora 7211 czy macie jakąś opinie o tych zetorach odrestaurowanych od Krupy z Zamościa Kalinowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

@Marerek, 7211 ma 4 cylindry i 62 KM, a 3320 3 cylindry i 53 KM, musi być różnica...

W instrukcji od 3320 podają że ma 45 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIVY20    0

@ppiotr: te zetory 3 cyl. miały inną moc. Jak się nie mylę to produkowane w latach 84-87 miały 45 KM, a te powyżej 51 KM -< Zetor 5211. Te nowsze - 3320 - miały więcej.

Edytowano przez SIVY20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Mój 3320 jest z 1997 roku w instrukcji podają 45 km, a był montowany w Kaliszu. I wydaje mi się że jest trochę słabszy od c-360.

A te nowsze 3321 też mają 45 km http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor3321.htm , być może ten mój ma ten silnik taki jak w 3321.

Edytowano przez ppiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

u mnie pisze ze 53 km ma więc nie wiem

 

kolego te zetory to mają tylko dobry lakier i cene wysoką jak tatry.

 

nie zgadzam się z tobą bo te zetory moją dobrą opinie i nie mają aż tak wysoką cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Jak myślicie czy Zetor 7211-7245 nie będzie za duży do prasy kostki i kosiarki rotacyjnej 185cm?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

no do rotacyjnej takiej jak ty chcesz to lepiej 7245 ale jak masz dodatkowe obciążniki to 7211 starczy bo ja kosiłem 7211 taką rotacyjną to jak jechałem ze złożoną to dygało koła a jak rozłożona to fajnie szło a do tej prasy to nie jest za duży bo znam takich co zakładali 100km traktory i szły z tym jak z zabawką

Edytowano przez marerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

O kosiarkę to się nie boję, bo teraz współpracuje z C-360.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Kiedyś tam mam zamiar, ale nie prędzej niż za rok. Po prostu powoli zaczynam zbierać informacje.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

O, wielkie dzięki, jak będę miał jakieś pytanie to odezwę się na PW.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIVY20    0

Zapraszam i do siebie na PW, Zetor 7211 to u mnie główny ciągnik. Też coś mogę doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Czy ten filtr oleju silnikowego typu "bąk" jest wymienny ?? bo w porównaniu ze zwykłym filtrem jest bardzo duża różnica cenowa :/ czy go się jakoś myje czy trzeba go wymienić razem z wymianą oleju w silniku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Masz pewnie na myśli filtr odśrodkowy. Jest to filtr wielokrotnego użytku. Odkręcasz nakrętkę u góry filtra (klucz 30 lub 32 - nie pamiętam dokładnie) później musisz oddzielić "kopułę" od podstawy - najłatwiej to zrobić tak, że drewnianym elementem uderzasz w "śrubę" pomiędzy dyszami. Wszystko czyścisz - szczególnie kopułę od wewnątrz. Po wyczyszczeniu montujesz zwracająć uwagę na znaki nabite na podstawie o kopule - filtr musi być wyważony.

 

Ja do czyszczenia używam zmywacza do hamulców oraz oleju napędowego.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Gdzieś tutaj są jakieś strzałki, że jak ktoś Ci pomoże to klikasz i pomagający ma jakieś punkty do reputacji "cucuś".. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

kolego z jednym się zgodzę to dobra maszyna ale nie jest paliwożerna. On u mnie pracował nie raz i ok 24h i nie palił dużo tylko to zależy czy ktoś nie ma za ciężkiej nogi bo jak ktoś cały czas trzyma nogę na największych obrotach to się nie dziwię że pali dużo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja pracowałem w rodzinnym domu ok 20 lat na 7211 i były w 90 roku 2 nowe sztuki kupione, do dzisiaj brat ujeżdża jednego. Wszysko zalezy jak kolega wyżej wspomniał od naciskania na pedał gazu. Wiadomo są prace że musi być na wysokich obrotach ale to powiedzmy max 1800-1900.

Przy kopaniu buraków Neptunem palił ok 4-5 litrów ropy na 1 godz a nie stął przy kopaniu bo miał do wykopania 5 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

to nie są paliwożerne ciągniki,mam 7711 i jak się uprzesz to wiadomo że możęsz dużo spalić ale jak normalnie wykonujesz prace to spalanie masz około 5l, bardzo zwinne i wygodne ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj