Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daniel125d    2

Siemanko, szukam ciągnika do 16tyś widziałem kilka zetków i nie wiem co o nich sądzić, czy pociągną 3 skiby na ciężkiej ziemi itp. Powiedzcie co o nich sądzić! :)

 

jest taki model jak 6945 prawie jak 7045 jednak sporo sie rurzni te biegi w kierownicy nie karzdy lubi kupisz go za te kase ma napęd na przód dobry ciągnik jednak sam nie kupuj chandlarze potrafiom wcisnąć wiele podobnych potrafiom przemienić tabliczki i napisy na masce zapoznaj sie z danym modelem i nie daj sie oszukać podobnych zetorów jest durzo rórzniom sie wielkościom tłoka i morzna sie naciąć co do mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

witam chce odnowic temat mam 24 tyś i mysle zakupic zetora 5211 lub c 360 co lepsze tereny górzyste a ziemie srednie ziemi jest 11 ha ornych i 4 ha łak prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidmtor14    0

Mamy 7211 od 1989 (rocznik 1988) ... Ciągnik 3 razy przegrzany, niekiedy komin się czerwony robił... silnik bez remontu ponad 8 tyś mth... Złego słowa nie powiem... bo zrobić potrafi naprawdę dużo... spalanie?? Każdy musi spalić niezależni od maszyny... wiadomo im większa tym więcej ... Co do wad (zdziwicie się że nie mam luzów w układzie kierowniczym ale ich poprostu nie ma a przodek nigdy nie był remontowany i chodzi jeszcze w turze), ciężkie zapalanie zimą (po podgrzaniu grzałką w bloku pali od tyka), dziadowskie dojście do chłodnicy - w turze często się brudzi a wyczyścić ją to nie lada problem, hamulce masakra chociaż tata jakiś patent zrobił i już od paru lat jest dobrze, zakleszczające się biegi głównie wsteczny ... Co do awarii jakie przebył przez te 22 lata to najwięcej w tym roku: zerwany pasek od pompy wody (łożyska się wysypały), urwana łapka sprzęgła, urwana wajcha zmiany biegów, a z zeszłych lat: strzelił wężyk paliwowy, zapowietrzał się ale to z powodu syfu w baku, wymiana wszystkich przewodów paliwowych, wymiana wentylatorków od nagrzewnicy, wymiana jakieś uszczelki od podnośnika i od skrzyni biegów, sprzęgło chyba z 2 razy wymieniane to tyle... Ale brakuje w nim napędu i jak kiedyś kasa będzie to kupimy albo 7245 albo 7745 smile.gif

 

 

 

też mam taki problem z hamulcami mógłbyś mi powiedzieć jak sobie z nim poradziłeś dokładnie ?:D bo ja już praktycznie wymieniłem cały układ hamulcowy cylinderki wyrównywacz pompki węzyki wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniak358    0

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zetora 7211?

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuskinek    4

nie wszystkie zetory z kalinowic są takie same on tylko kupuje remontuje i sprzedaje a co poprzedni wlaścicel tym zetorem wyprawiał to bóg wie jeden kupi zadabny a drugi kupi roztłuczony po remoncie każdy wygląda jak na nowy. są ludzie że nie narzekają na nie bo mają od niego zetora jak trafił sie lepszy egzemplarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karasio    0

Witam! Zastanawiam się nad kupnem zetora 7211 i mam pytanie czy warto?Na co trzeba w szczególności zwracać uwagę przy kupnie i czy lepiej kupić starszego czy coś koło roku produkcji 1990r.? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Warto !-patrz tylko i wyłącznie na stan a nie rocznik-no ale też bądź świadom tego że dobrego nikt Ci nie sprzeda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

na odme patrz czy dymku nie ma i czy olej sie nie skrapla ......skrzynka biegow wszystkie terenowe szosowe walek zalezny niezalezny 540/1000 jak jest , wspomaganie bo moze byc rozbite....i podnosnik czy silownik jest wspomagajocy,,,,zaczepy obciazniki no i jak pali jak zimny ....

wersje typu 7211 czy 7011 maja niesamowity apetyt na paliwko i nie ma co tego ukrywac ..jesli chodzi o komfort....nigdzie nie ma takiego jak w zetorze os amortyzowana i komfortowa wielka kabina.....sprzet super......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

przesadzasz z tym apetytem na paliwo.w plugach trojkach pali na hektar tyle co c360 a ma wiecej mocy i szybciej zaorzesz.najlepiej jesli jest mozliwosc to sprawdzic go w polu.po zagrzaniu oleju jesli jest silnik na wylocie moze sadzic olej odma i wlacznikiem sprezarki.podnosnik jesli jest wypracowany tez bedzie opadal po rozgrzaniu oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Do zetora są tylko drogie części zamienne, innych wad nie posiada moim zdaniem, jeżeli chodzi o spalanie zależy jak będziesz go używał, co będziesz czepiał, także jak dobry stan to warto go kupić. Żeby go sprawdzić przejedź się nim na pełnych obrotach i dobrze go rozgrzej, patrz czy sprzęgło działa prawidłowo - pedał nie jest miękki, podnośnik czy nie opada, i nie czy nie ma nigdzie przecieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Drogie części? Hmm... Zależy do czego porównujesz bo w porównaniu do zachodnich marek wcale nie są takie drogie. Też niektóre podzespoły z ursusów porównywalnej mocy będą droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

ale większość części nie jest tania w porównaniu do Ursusów. Jeżeli by któś chciał to posiadam zbędne książki od 7211 i pochodnych : instrukcja obsługi, instrukcja napraw, katalog części. Więcej pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Moj znajomy posiada zetora 7211 i zetora 7340 i mowi to co napisalem maly zetor pali wiecej .......moc maja nie powiem ale nie twierdz ze spali tyle co poczciwa 60tka ........maszyna i tak jest godna polecenia komfort jazdy jest za***isty....i ta cisza w kabinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Moj znajomy posiada zetora 7211 i zetora 7340 i mowi to co napisalem maly zetor pali wiecej .......moc maja nie powiem ale nie twierdz ze spali tyle co poczciwa 60tka ........maszyna i tak jest godna polecenia komfort jazdy jest za***isty....i ta cisza w kabinie...

jestes nie kompetentnym doradca.sugerujesz sie tym co powiedzial znajomy.sam posiadam 7211 i wiem ile pali.w agregacie 2.4 i plugach 3.35 6 litry on na godzine pracy.hektar agregatuje godzine a orka na zime 2 godziny

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Moj znajomy posiada zetora 7211 i zetora 7340 i mowi to co napisalem maly zetor pali wiecej .......moc maja nie powiem ale nie twierdz ze spali tyle co poczciwa 60tka ........maszyna i tak jest godna polecenia komfort jazdy jest za***isty....i ta cisza w kabinie...

Mój znajomy ma znajomego którego znajomy też ma znajomego i ten znajomy ma samolot :D ,ale ja nie doradzam nikomu jaki samolot kupić bo nie znam się na tym , a ty nie masz do czynienia z zetorem to się nie wypowiadaj :P

Zetor to solidna maszyna i jeśli trafisz nieza*ebany egzemplarz to warto kupić , bzdura że pali więcej niż każdy inny , jak spali to i robotę zrobi .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Moj znajomy posiada zetora 7211 i zetora 7340 i mowi to co napisalem maly zetor pali wiecej .......moc maja nie powiem ale nie twierdz ze spali tyle co poczciwa 60tka ........maszyna i tak jest godna polecenia komfort jazdy jest za***isty....i ta cisza w kabinie...

Zapnij tej C-360 takie maszyny jakie podepniesz Zetorowi i obserwuj jak ta poczciwina wciąga dwa razy tyle co Zetor...a żeby nie było że się nie znam to informuję że posiadam oba te ciągniki od nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Z tego co wywnioskowałem z postów na naszym forum to zetor 7211 jeżeli jest zagregowany z maszyną odpowiednią do swojej mocy to spalanie jest w normie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Najlepiej jakby palił tyle co 3P a ciągnał tyle co 7X11....hmmm chyba nie da się tak. :)

 

Samym powietrzem nie pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4
Napisano (edytowany)

Ja powiem tak z Zetorem 7211 trzeba umieć się obchodzić bo jak ktoś nie potrafi to tylko narzeka że biegi się blokują oto to a tamto itp. U mnie Zetor pracował od 1997 do 2012 i powiem że godnie odszedł na emeryturkę za niego kupiłem zetorka 3320 to powiem widać różnicę wielką lecz mocą dużo się nie różnią 7211 pod górkę jechałem na biegu 5 a 3320 już na 3.

Edytowano przez marerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIVY20    0

@Marerek, 7211 ma 4 cylindry i 62 KM, a 3320 3 cylindry i 53 KM, musi być różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

no racja że ma 4 cylindry a tamten 3 cylindry tylko mi chodzi że to tylko różnica 9 km i bardzo dobrze ją widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniałeś? 7211 to M1 Abrams w wersji cywilnej - nie do zajechania maszyna ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj