damian7331

Opryskiwacz biardzki 600l - podłączenie węży

Polecane posty

damian7331    0

Witam, zaczynamy przesiadać się z starego opryskiwacza na nowy który zakupiliśmy z początkiem roku. Opryskiwacz biardzki 600l który posiada główny zbiornik, zbiornik do mycia rąk oraz ten do mycia opryskiwacza. I tutaj jest problem lub zagwozdka. Czy wszystkie węże są dobrze podłączone? Jak obsługiwać ten zawór który ma tą czerwoną wajchę, w jakiej pozycji powinno być to ustawione? Pryskaliśmy pierwszy raz i zauważyliśmy że ciecz która jest w głównym zbiorniku zmieszała się z czystą wodą którą wlaliśmy do zbiornika z czystą cieczą która powinna być przeznaczona na mycie. Zauważyliśmy również to że gdy wlewamy do głównego zbiornika wodę ona również wlewa się do tego zbiornika który jest odpowiedzialny za mycie. Ktoś opisze dokładnie jak ma to być ustawione oraz jak to działa? W instrukcji obsługi nie ma tego ukazanego gdyż jest to dodatkowa opcja którą wzięliśmy...  Na youtube znaleźliśmy różne podłączenia ale nikt nie tłumaczył gdyż to były po prostu tylko filmy jak pryskają...Poniżej załączam zdjęcia, pozdrawiam forumowiczów.

https://imgur.com/OLuIA1f

https://imgur.com/mQ1yxie

https://imgur.com/JBM8hq3

https://imgur.com/2r753yb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8
Napisano (edytowany)

Węże są dobrze podłączone, jak przestawiasz dźwignie tego zaworu to zawsze do skrajnej pozycji. Jeśli tak robisz to pewnie coś w tym zaworze jest nie tak, że ciecz się miesza z obu zbiorników. Z tego co widać na zdjęciu teraz ciecz powinna być pobierana z głównego zbiornika.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Sprawdź szczelność zaworu: podaj trochę sprężonego powietrza do małego zbiornika do płukania przez korek z odpowietrznikiem i sprawdź w którym położeniu zawór utrzymuje ciśnienie(tylko z głową aby nie rozsadzić zbiornika) jeśli nie znajdziesz takiego położenia to z zaworem coś nie tak lub rączka jest źle zamocowana i się nie domyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kupujecie nowe maszyny, macie gwarancję ale pomocy na forum szukacie. Trzeba być świadomym sowich praw i wiedzieć, że w cenę maszyny wliczony jest ewentualny serwis gwarancyjny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

W umowie kupna i w karcie gwarancyjnej nie jest uwzględnione pierwsze uruchomienie opryskiwacza przez pracownika serwisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
Napisano (edytowany)

Nieszczelność zaworu na 99,9%. Gdyby rączka była nawet obrócona, albo nie domykała do końca to i tak nie ma prawa się mieszać ciecz jednego zbiornika z drugim. Od tego masz serwis i gwarancję więc dzwoń do firmy

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dokładnie jak jest nowy to nie ma co grzebać samemu tylko dzwonić do serwisu. No chyba, ze się gdzieś na targu kupiło. To może być problem ze znalezieniem chętnego do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12366

Przecież to się kupuje bez faktury żeby było taniej.  Jaki serwis w tej marce?  Ja mam taki 4lata i bym go chętnie za pół nowego sprzedał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian7331    0
Napisano (edytowany)

Panowie opryskiwacz nowy, brany na fakturę z początkiem tego roku. Wolę najpierw zapytać na forum, aniżeli dzwonić po serwis bo może się okazać problem jakąś błahostką i po co wzywać serwisanta do rzeczy którą sam mogę zrobić. Dzisiaj rano dzwoniliśmy do serwisu, podjedzie gościu w najbliższym czasie. Jak daję dźwignię tą czerwoną w dół to opryskiwacz pryska z tego zbiornika małego. Jak w górę to pryska z tego dużego. Gdy nalewam wodę do dużego zbiornika to dostaje się ona również do tego małego zbiornika więc tak jak mówicie panowie prawdopodobnie jest coś nieszczelne. Niemniej jednak dziękuję za dyskusję bo dobrze jest doradzić się na forum, bo ktoś może przerabiał ten problem albo wie o co biega. 🙂

Edytowano przez damian7331

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nawet z błahostka możesz dzwonić. Powinni pomóc w uruchomieniu. Szanująca się firma przyjdzie i pomoże.

1 godzinę temu, 6465 napisał:

Przecież to się kupuje bez faktury żeby było taniej.  Jaki serwis w tej marce?  Ja mam taki 4lata i bym go chętnie za pół nowego sprzedał. 

A ja mam już chyba z 7. Nie pamiętam czy był z fakturą czy bez. Na 15 ha opryski od zielska. Odzywki, rsm i póki co nie mam zamiaru się pozbywać. Rama nigdzie nie koroduje, lance też. Trochę korozji na lince, korbce i tej blokadzie lanc. Wymieniłem membrany w pompie w tym roku i uszczelniacz na wałku. Reszta bez zarzutu. Aczkolwiek z racji tego, że leję rsm często przekręcam końcówki rozpylaczy i w dwóch musiałem w środku o ringi wymienić bo na boki leciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj