Polecane posty

Bizonek1    1

No na razie nie kupiłem tego łożyska, bo nie są jeszcze takie duże te luzy i postanowiłem nie kupować. Spróbuje z tą blachą jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Udało mi się naprawić rurkę skrętu... Kupiłem sobie złączki, które kosztowały 9zł i poskutkowało. Na rurce nie ma ani kropli oleju. Świetna sprawa... Polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

No nie bardzo, bo już założyłem na rurkę, a to jest bezpośrednio za przenośnikiem zbożowym... Ale jak gdzieś znajdę na internecie to wstawię link.

 

Wiem, że była to złączka zaciskowa i powinna się zaprasować. wyglądała podobnie do tej:

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.ferro.pl/foto/1/a/ZL1501C.jpg&imgrefurl=http://www.ferro.pl/produkt-zlaczka-zaciskowa-z-gwintem-34-do-rur-wielowarstwowych-16x2mm-3703-67861612Y.html&usg=__ZJ7yTwxOqYvhEPp6h1QuLObV3EU=&h=90&w=90&sz=3&hl=pl&start=64&zoom=1&tbnid=wEasMiAh9gS7UM:&tbnh=78&tbnw=78&ei=96jXTZKDLovsOdLdjawH&prev=/search%3Fq%3Dz%25C5%2582%25C4%2585czka%2Bzaciskowa%26hl%3Dpl%26gbv%3D2%26biw%3D1024%26bih%3D592%26tbm%3Disch0%2C1824&itbs=1&iact=hc&vpx=159&vpy=347&dur=2906&hovh=78&hovw=78&tx=98&ty=38&sqi=2&page=5&ndsp=18&ved=1t:429,r:6,s:64&biw=1024&bih=592

Tylko ta część, która ma wchodzić do rurki była cała z metalu. Nie było na niej uszczelek. Tak to mniej więcej to samo i skręcała się z obu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

Witam... odświeżam temat, ma ktoś może jakieś zdjęcie mechanizmu hydraulicznej rury w Bizonie, albo konkretne informacje jak to najlepiej zrobić żeby potem nie trzeba było 3 razy przerabiać zanim będzie dobrze?

Myślałem również o otwieraniu za pomocą elektrycznej wciągarki, odpada wtedy kwestia węży, rozdzielacza, siłownika. Ale też nie jest łatwo znaleźć dla niej dobrego miejsca...

Co o tym myślicie, może macie inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

nie wiem czy taki nie będzie miał za mały przepływ oleju do Bizona, przepływ na siłownik nie jest potrzebny duży, ale czy swobodny nie będzie blokować i grzać oleju... Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę...

Ale myśl jest dobra, założyć dodatkowy rozdzielacz i musi działać, tylko ewentualnie o większym przepływie. Ale jeżeli by ktoś wiedział jak zamocować siłownik i jaki najlepiej to byłbym bardzo wdzięczny. Jak nie to trzeba będzie kombinować aż się jakoś dopasuje, mam niepotrzebny siłownik od podnoszenia hedera może da się go jakoś wykorzystać, choć jest jednostronny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Witam! Czy wymieniał ktoś z was łożysko na kole napędu wysypnika ziarna? Chodzi mi szczególnie o to czy da się zdjąć to koło bez zdejmowania podajnika ziarnowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latashi    0

Witam. Tak jak w temacie chodzi mi o nie wyłączającym się wysypie zboża przy Bizonie Super Z056, proszę o odpowiedzi i rady co może być tego przyczyna, i jak to naprawić? To bardzo pilna sprawa. Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylek    2

pewnie dzwignia od wysypu sie odpieła i pas jest naciągniety cały czas patrz od strony lewatorów tam jest to koło pas podwójny taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Płaskownik na pasku musi być dobrze dopasowany. Ten co jest od spodu i podtrzymuję pasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latashi    0

pewnie dzwignia od wysypu sie odpieła i pas jest naciągniety cały czas patrz od strony lewatorów tam jest to koło pas podwójny taki

 

 

 

a ty juz miales taki problem z tym wysypywaniem sie zboza? A moze byc tego inna przyczyna?

Edytowano przez Latashi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Casem po zimie koło pasowe w tym miejscu gdzie siedzi pasek przyrdzewieje i nie ma tego poślizgu. Wtedy kombajn troche pochodzi i się wytrze. Możesz też mieć za mocno naciągnięty pasek i mimo wyłączenia dźwigni wysypu do góry pasek jest nadal zbyt naciągnięty. Sprawdź dokładnie pasek i całą reszte z nim związana a napewno znajdziesz problem. Jeszcze jedno to stało sie nagle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latashi    0

Ten pasek został założony nowy przed sezonem, tak, nagle sie to stało, a moze byc tak ze ten pasek jest nowy i nie jest jeszcze odpowiednio rozciagniety?

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Mogłeś napisać, że ten pasek jest nowy. On jest szerszy od tego starego i pszez to czały czas jest włączony wysyp. On sam sie nie rozciągnie. Musisz poluzować naciąg tego paska i myślę, że to wystarczy. Koło pasowe też jest już trochę wydarte na pewno to ten nowy pasek po jakimś czasie dodrze sie równo z nim i będzie ok. Teraz tylko poluzuj napinacz tego paska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Zrób tak jak koledzy piszą + jeśli to nie pomoże to od razu jak wjedziesz na pole otwórz rurę wysypu... Spowoduje to dodatkowy opór dla paska i pomoże mu bardziej sie wytrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylek    2

nie stało mi sie tak ale miałe duzo innych przyczyn młocarnia sie nie wyłączała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zły pasek, są dwa rodzaje pasków, starszy typ potrzebuje ten dłuższy, jest za krótki i nie rozłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Źle wyregulowany napinacz , jak dobrze pamiętam jest gdzieś za podajnikami , reguluje się go nakrętkami bodajże na klucz 19' .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

ja swoją rurę przerobiłem na ''wciągarke mechaniczną'' taką jak jest do lancy w opryskiwaczu zero elektryki zero hydrauliki ładnie sucho i bezpiecznie polecam to rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

a kolego Rucin mógłbys zrobic jakies zdjecia ??

Edytowano przez Exx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Witam! Czy wymieniał ktoś z was łożysko na kole napędu wysypnika ziarna? Chodzi mi szczególnie o to czy da się zdjąć to koło bez zdejmowania podajnika ziarnowego.

 

bez demontażu podajnika kłosowego będzie ciężka sprawa :mellow: a dodatkowo musisz wyjąć ślimak rozładowczy ze zbiornika aby to łożysko wymienić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Aha... No to trochę kiepsko, no ale łożysko jest niestety do wymiany, także czeka mnie trochę pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez pafeu
      Witam, mam pytanie dot.skrzyni biegów. A mianowicie kiedy podczas braku biegów hamulec ręczny jest zaciągniety i kręcę kołem od sprzęgła to wałek od ręcznego się kręci. Czy to możliwe, że podczas oberwania nitów wałek będzie się kręcił? 
    • Przez matakombajn
      Witam, tworzę model (miniaturkę) kombajnu Bizon Z056 i chciałbym spytać czy może ktoś podać mi wymiary kombajnu ? 
      Zależy mi na długości samego kombajnu od przenośnika pochyłego do końca maszyny. Za wszelką pomoc będę wdzięczny
    • Przez AdamJanuszkiewicz
      Witam. Chciał bym przerobić stodołę na byki. Chów wolno stanowiskowy. Chciał bym sam pospawać drabiny paszowe te skośne i mam taki dylemat z czego to zrobić? profil zamknięty jest łatwy do spawania i przycięcia. Rura jest już trudniejsza. Jaka powinna być grubość scianki profila i jakie jego wymiary. Prosił bym was o zdjecia swoich obór i o porade z tymi drabinami paszowymi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj