Polecane posty

rucin    2

Kupiłem superka i juz kilka tygodni go przeglądam i gdy chciałem otworzyć rure wysypu to było cieżko coś skrzypiało i strasznie cieżko szła wcześniej tak nie było gdy otwierałem podczas oglądania u poprzedniego właściciela co może być przyczyną.A może da sie jakos łatwo zrobić żeby była otwierana hydraulicznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

podpatrz i zrób tak jak mają na podobe Kombajny john deere 9** 965 np.

Ma cienki długi siłownik jednostronny i sobie radzi.najlepiej znajdz używany gdzies w np.komisie i zmierz jego długosc kup na podobe zamocuj i bedzie good :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

skontroluj zawias (po porostu nasmaruj go) - może on trzyma. Poza tym sprawdź sprężynę, która pomaga otworzyć rurę - bez jej pomocy potrzeba praktycznie drugiego człowieka do jej otwarcia. Powinieneś tak to wyregulować,że po odblokowaniu blokady rura powinna się otwierać sama. Oczywiście nie dojdzie do właściwego położenia i trzeba jej "dopomóc" - ale ta sprężyna powinna pomagać przy otwieraniu rury wysypu ziarna. Sprężyna jest oczywiście pod osłoną boczną zbiornika ziarna i silnika.

 

Co do otwierania hydraulicznego - możliwość istnieje, tyle ze trzeba dostawić sekcję rozdzielacz, kupno siłownika i trochę kombinacji i działa. Podpatrz sobie, jak Z058 ma to rozwiązane. Według mnie bajer, ale dla mnie zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

a gdzie reguluje się tą sprężynę bo słyszałem że niektórzy zakładają jeszcze jedną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

W moim sprężyna ma długość ok 1m. Zamocowana jest do dźwigni płaskownika przy rurze wysypu, natomiast z drugiej strony do łańcucha, a ten do ramy. Napięcie sprężyny następuje przez skrócenie długości łańcucha, a ściślej mówiąc sprężynę przekładam na następne ogniwo.

Miałem to przerobić na nakrętkę rzymską, ale jakoś czasu na to nie mogę zorganizować

 

Nie wiem teraz, czy oryginalnie tak sprężyna jest mocowana jak u mnie, czy w moim poprzedni właściciel temat przerabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Witam wszystkich! Mam problem, jak już wspomniałem w temacie z wysypem w moim bizonie. Otwiera on się normalnie, lecz gdy już go otworze, to ślimak w rurze wysypu nie może się dopasować do ślimaka w wyjściu ze zbiornika. A dokładniej, to ślimak w rurze jest o ok. 1cm za nisko. Co może być przyczyną? Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

jeśli można to podłączę się do tematu, ponieważ mam podobny problem.....sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31
Napisano (edytowany)

a rura łączy sie równo, czy opada niżej?

Edytowano przez milanreal1

wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

a nie zaczepiłeś nigdy rurą. pozatym na slimaku jest stożek i zapinajac rure dopasowuje sie ona po stożku do ślimaka w zbiorniku. jak nie ciągie to wina albo palca na ślimaku w zbiorniku albo wywalone łożyska na ślimaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Silimak nie ma podpor w rurze, tak weic po zuzyciu sie zwoi slimaka, poprostu opadl.

Mozna to wyreguloawc opuszczeniem slimaka w zbiorniku.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

na blache slimaka mozna naspawac drut wtedy slimak sie troszke podniesie , doregulowac na podporze w zbiorniku i powinno byc dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja miałem taki problem , wystarczyło zrobić większy stożek na ślimaku w zbiorniku oraz zeszlifować ścianki pad kątem w ślimaku w rurze.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

U mnie to jest tak, że stożek jest ok 2mm za nisko i czasem wskoczy w rurę, a czasem nie... A co do tego, czy było uderzone w coś rurą, to nie wiem, bo kombajn kupiłem ok 2 miesiące temu.

Łożysko na ślimaku wychodzącym ze zbiornika rzeczywiście jest zepsute, ale ja sądzę, że po wymianie łożyska ślimak jeszcze się podniesie. Moja koncepcja jest taka, żeby pod uchwyt ślimaka wychodzącego ze zbiornika podłożyć i dopasować kawałek blachy. To by obniżyło ślimak i stożek, który się na nim znajduje. Obniżyć ślimak do takiego poziomu, żeby nie tarł o dno zbiornika, a lepiej wygarniał zboże, no i oczywiście co najważniejsze, żeby się obniżył. Tylko mam teraz taki dylemat.... Co zrobić pierwsze, wymienić łożysko, czy wstawić blachę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18
Napisano (edytowany)

Skoro łożysko jest zepsute chociaż nie bardzo rozumiem co ma łożysko do nie pasowania rury ale jak tak mówisz to zrób to i to.

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Tak jak wcześniej poprzednicy pisali- trzeba zobaczyć jak wygląda stożek. W moim przypadku był zgięty zawias rury, przez co była lekko opadnięta i nie trafiała na ślimak w zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

U mnie od nowości tak było, że stożek nie trafiał w ślimak w rurze. :)


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Dzisiaj jadę po łożysko. Wymienię je i zobaczę jak to będzie. Jak będzie dobrze rura wchodziła w stożek, to nie będę dawał tej blachy. Ale wątpię, żeby łożysko coś zmieniło... Mam jeszcze jeden problem. Rurka od skrętu idąca do siłownika przy tylnych kołach jest pęknięta. Nie wie ktoś czy można kupić taką rurkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z rurkami ogólnie to jest problem ale można to zaspawać gazami bądż migomatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Aha, ale u mnie już raz była spawana i potem założyliśmy złączkę, ale nie poskutkowało... Coś trzeba będzie wykombinować. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

zamiast rurki można zastosować gumowy wąż zarobić końcówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dużo ludzi teraz zakłada węże bo rurek nie idzie dostać praktycznie żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja naznosiłem ze złomu rurek z różnych ciężarówek shtollów itp, i teraz tylko migomat ,przeszczep i git majonez :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21
Napisano (edytowany)

 

 

 sam wąż gumowy dużo nie kosztuju najwiecej kasują z końcówki. W moim przypadku wywaliło łożysko z prawej strony ślimaka tak że podrobiło ośkę i trzeba było ją wycinać i nową toczyć bo ślimak sie cofał i nie chciał zboża wygartać, łożyska na ślimaku są ślizgowe i trochę kosztują wiec nie wiem czy jest sens wymieniać chyba ze luzy ostre. Pozatym przed opuszczeniem ślimaka sprawdz dno zbiornika w jakim jest stanie bo może i tam bedzie potrzebna interwencja ;) 

Edytowano przez dannygumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez pafeu
      Witam, mam pytanie dot.skrzyni biegów. A mianowicie kiedy podczas braku biegów hamulec ręczny jest zaciągniety i kręcę kołem od sprzęgła to wałek od ręcznego się kręci. Czy to możliwe, że podczas oberwania nitów wałek będzie się kręcił? 
    • Przez matakombajn
      Witam, tworzę model (miniaturkę) kombajnu Bizon Z056 i chciałbym spytać czy może ktoś podać mi wymiary kombajnu ? 
      Zależy mi na długości samego kombajnu od przenośnika pochyłego do końca maszyny. Za wszelką pomoc będę wdzięczny
    • Przez AdamJanuszkiewicz
      Witam. Chciał bym przerobić stodołę na byki. Chów wolno stanowiskowy. Chciał bym sam pospawać drabiny paszowe te skośne i mam taki dylemat z czego to zrobić? profil zamknięty jest łatwy do spawania i przycięcia. Rura jest już trudniejsza. Jaka powinna być grubość scianki profila i jakie jego wymiary. Prosił bym was o zdjecia swoich obór i o porade z tymi drabinami paszowymi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj