Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
booster12    2

Koledzy mam pytanie do was czy da się przerobić rure od wysypu w suprze zeby otwierała się hydraulicznie ???, i czy cylinder od Rekorda pasował by >>???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

NO własnie to oglądałem coś podobnego u siebie bym zrobił tylko chodzi mi głównie o wymiary cylidnra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piechur    3

tłok może być dowolny tylko trzeba go zainstalować w odpowiednim miejscu i będzie w porządku


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Przede wszystkim to chyba musi byc chyba dwustronny siłownik a druga sprawa to trzeba zapierdzieli jeszcze jedna sekcje czy pumpka wytrzyma na takim obciążeniu

 

czyli tak moge kupic siłownik od rekorda dajmy na to przewody sekcje od sekcji wodzik do dźwigni zrobić dziure w podłodze i ognia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piechur    3

można też kupić rozdzielacz i wpiąć się w układ który jest mało obciążony i założyć jakiś bezpiecznik przeciążeniowy

Edytowano przez piechur

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piechur    3

z wszystkimi kosztami może być góra 500zł tłok 250zł rozdzielacz 50zł przewody troche materiału i roboy

Edytowano przez piechur

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

w sumie to jaki kolwiek Siłownik kwestia umocowania wywalenie starego ramienia pod piecie siłownika z drugiej strony płaskownik przy mocować i ognia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mogłby mi ktos podac wymiary rury wysypu zboza bizona Z056? Bardziej chodzi mi o długosć. Zalezy mi na czasie.

Edytowano przez MajsterMarian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Chłopaki nie wiem co jest. Mam problem z wysypywaniem zboża. Tzn. jak mam otwartą rurę wysypu i włącze żmijkę to na wysokich obrotach bardzo rzuca mi rurą. Musiałem wysypywać na max 1500obr. Mam luz na tym łożysku ślizgowym co jest zabierak do ślimaka w rurze ale myślałem że taki nieduży luz może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nie chce tworzyć niepotrzebnych tematów chyba..Mam pytanko z czego najlepiej zrobić lub czy da się kupić (ciekawość) gumowy "lej" przy wysypie rury wysypowej? Zamiast tej metalowej żeby zrobić z gumy- na styki traktorem podjeżdżam, a teraz i przyczepa jest równa temu lejowi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Hmm...Dętka.. Myślałem bardziej o gumie twardszej uszczelniającej, ale dętka bardziej elastyczna. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozdos    0

Witam

 

Moj ojeciec posiada Bizon Z056 i dzisaj zdarzyłe się, iż nie może wrzucić ziarna z kombajnu. Myślał ze to prze pasy więc postanowił kupić nowe wymiana nic nie dała. Jeżęli rura jest odpięta wrzucanie ziarna normalnie działa, a z przpieta juz nie. Rura nie jest zapchana. Jaka może byc przyczyna, iz nie che wrzucac zirna z rura ?? Proszę o jak najszybszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

1.Sprawdzić czy obudowa tulei na końcu rury nie ma luzów

2. Możliwe że mokre ziarno

3. W ostateczności przymknąć zasuwy w zbiorniku co są nad ślimakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez pafeu
      Witam, mam pytanie dot.skrzyni biegów. A mianowicie kiedy podczas braku biegów hamulec ręczny jest zaciągniety i kręcę kołem od sprzęgła to wałek od ręcznego się kręci. Czy to możliwe, że podczas oberwania nitów wałek będzie się kręcił? 
    • Przez matakombajn
      Witam, tworzę model (miniaturkę) kombajnu Bizon Z056 i chciałbym spytać czy może ktoś podać mi wymiary kombajnu ? 
      Zależy mi na długości samego kombajnu od przenośnika pochyłego do końca maszyny. Za wszelką pomoc będę wdzięczny
    • Przez AdamJanuszkiewicz
      Witam. Chciał bym przerobić stodołę na byki. Chów wolno stanowiskowy. Chciał bym sam pospawać drabiny paszowe te skośne i mam taki dylemat z czego to zrobić? profil zamknięty jest łatwy do spawania i przycięcia. Rura jest już trudniejsza. Jaka powinna być grubość scianki profila i jakie jego wymiary. Prosił bym was o zdjecia swoich obór i o porade z tymi drabinami paszowymi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj