zuberet

Ile palą wam zetory 7211

Polecane posty

zuberet    0

Przymierzam się właśnie do zakupu zetorka do mojego 20 ha gosp. Waham sie pomiędzy 7211 a mtz 82 , ale chyba będzie zetor , bo mam jeszcze ursusa 3p , to mtz byłaby za duża . Więc chciałbym się zapytav ile taki 7211 spali ropki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sorry ze sie przyłącze do tematu, ale napiszcie odrazu ile pali zetor 5211 w pracy lekkiej i cięzkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój tato jest kierowcą w SKR.Podczas pracy prasą zwijającą pali 6l na godz, podczas orki zimowej pługiem 3 skibowym poszerzanym pali 10l na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Z tego wychodzi, że zetory są rzeczywiście w paliwie nie oszczędne.Mam stu konny (nie zetor) i w zwijce pali 5/godz. w 5 skibach 7,5/godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla usciśnienia zapomniałem dodać ,że to jest maksymalne zużycie paliwa które ciągnik może spalić podczas pracy.Jeżeli jest większe spalanie oznacza to przepał. @ hesrmes zależy jaką średnicę belek masz czym owijasz( siatka , sznurek, podwójny sznurek)a jeśli chodzi o orkę jaka głębokość jaka ziemia. U nas są gliny( jak to mówią tylko garnki lepić) i górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

zetory lubią wciągnąć ropki to wiadomo nie od dziś :)


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wy macie manie na temat sopalania z zetorach ?????????

jak ja kupuje ciagnik to po to zeby robote robil w polu a nie sprawdzal ile on pali to w koncu nie jest auto zeby do tego tak uwage przywiazaywac kilka litrow w koncu roznicy nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te "kilka litrów" w skali kilku lat to ładna sumka. :)

Bierz MTZ'a ciągnik jest większy i mocniejszy, do takiego można już kupować "porządniejszy" sprzęt.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wy macie manie na temat sopalania z zetorach ?????????

jak ja kupuje ciagnik to po to zeby robote robil w polu a nie sprawdzal ile on pali to w koncu nie jest auto zeby do tego tak uwage przywiazaywac kilka litrow w koncu roznicy nie robi

Jak pojedziesz na CPN i zaplacisz po 4,59/l ON to może te kilka litrów zrobi różnice he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Zator jak każdy ciągnik pali cały zbiornik a później trzeba go znowu zatankować.

Żeby porównać spalanie dwóch ciągników o tych samych mocach potrzebne są:

- te same warunki pogodowe: temperatura, wilgotność, ciśnienie

- ten sam operator

- to samo narzędzie

- te same warunki glebowe

 

Pisanie, że ten pali duzo bo mój 100Km pali Mniej to głupota, zapraszam do Mnie na borowinkę po deszczu dostaniesz brony ciezkie 5 i zobaczymy ile ci spali. A przyjedziesz gdy będzie sucho to zużycie 1/3-1/2 tego.

 

sorry ze sie przyłącze do tematu, ale napiszcie odrazu ile pali zetor 5211 w pracy lekkiej i cięzkiej.

Jak jeździłem sąsiada U3512 to przy sianiu buraków mniej spalił niż Nasz 3320 (młodszy 5211), ale jak zapieliśmy go do Bolka i kopaliśmy marchew to U nie dość że się po 30ha posypał to spalał dziennie (10 godz kopania) 30 l ropy wiecej


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ja mam zetorka 7211 (na sprzedarz gg9938427) i u mnie nie chodzi on przy ciężkiej robocie więc nie wiem ile pali ale przy lekkiej to co u mnie robi np transport czy jakiś rozsiewacz to wcale dużo ie spali ok 5-7 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Nie wiem co to w ogóle za gadanie.

Jak można twierdzić że zetory 7211 palą więcej na przykładzie jakiegoś 100 konnego ciągnika innej marki.

120 konny ciągnik także może jeszcze mniej spalić bo będzie miał przy tej samej maszynie (lub podobnej) mniejsze obciążenie.

Jeśli oceniać to trzeba Ciągniki o podobnej mocy i przy tych samych maszynach w tych samych warunkach. I to dopiero pozwoli nam ocenić jak sprawuje się silnik i przełożenia które są również są istotne.

 

Myślę że spalanie zetorka nie jest takie złe, przynajmniej nie przeraża. Jak będzie ciągnął 10 ton to tylko wir w baku jak w każdym innym o podobnej mocy.

 

Ale zamiast 7211 i mtz-82 to polecił bym 7745 z turem i reversem.

Jak na cenę nawet w granicach 30-50 tys to jest jeden z bardziej niezawodnych sprzętów, długodystansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja mam zetora 4340(58km) to spali mniej niż ursus c360,którego tez posiadam :) przy zwijarce pali nie wiecej niż 4l/h śmiechem,żartem widze,ze w każdej bajce zetor to zły smok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Pisanie, że ten pali duzo bo mój 100Km pali Mniej to głupota, zapraszam do Mnie na borowinkę po deszczu dostaniesz brony ciezkie 5 i zobaczymy ile ci spali. A przyjedziesz gdy będzie sucho to zużycie 1/3-1/2 tego.

 

Głupotą jest nie używanie przełożeń odpowiednich do obciążenia i dobór obrotów silnika ,tylko jak ciągnik ma 60km to przeważnie będzie przeciążony tych twoich piątek bron nie pociągnie z odpowiednią szybkością.Jak Byś pracował ciągnikami różnych mocy to GŁUPOT Byś nie pisał

 

Ps. ziemię mam gliniaste ,paląc łęty po kartoflisku pacyny wypalają się na czerwono -wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak jeździłem sąsiada U3512 to przy sianiu buraków mniej spalił niż Nasz 3320 (młodszy 5211), ale jak zapieliśmy go do Bolka i kopaliśmy marchew to U nie dość że się po 30ha posypał to spalał dziennie (10 godz kopania) 30 l ropy wiecej

To może napisz ile spalił Zetor a ile MF. MF raczej nie spali więcej niż 6, wynika stąd, że 5211 palił 3 litry/h.

Wszystko to nie trzyma się kupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Zetor 7245 prasowanie 3l ,orka ok 5l pług 3 skibowy, transport zależny od obrotów na max obrotów 6-8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Głupotą jest nie używanie przełożeń odpowiednich do obciążenia i dobór obrotów silnika ,tylko jak ciągnik ma 60km to przeważnie będzie przeciążony tych twoich piątek bron nie pociągnie z odpowiednią szybkością.Jak Byś pracował ciągnikami różnych mocy to GŁUPOT Byś nie pisał

 

Ps. ziemię mam gliniaste ,paląc łęty po kartoflisku pacyny wypalają się na czerwono -wystarczy?

 

Co Ci po przełożeniu jak albo będziesz mielił kołami w miejscu lub powoli poruszał się do przodu. ( Valtra N91 96KM po orce na wiosnę przy mokrej ziemi lub po deszczu prędkość max 5km/h, a na TYM SAMYM przełożeniu na suchym 12km/h, przy założeniu dodatkowo ciapów z N82 prędkość wzrosła do 9 km/h. Pomiary za pomocą policyjnej suszarki wykonane przez zaprzyjaźnionym funkcjonariuszy) kwestia ziemi. Fendt 309 VARIO, że tak powiem TEŻ TAK MA :) wiec skrzynia tu nie pomoże :)

Popytaj brzozak2 on ma podobne zienie u siebie przełożenie nie pomoże jak ciągnik kołami mieli

 

Jak Byś pracował ciągnikami różnych mocy to GŁUPOT Byś nie pisał

Co do mocy od 30KM ( C-330) do 200KM (Valtra T182 i Valmet 8950) może być:)

 

Mariusz chodzi mi o to że przy lekkiej pracy Ursus na perkinsie jest oszczędniejszy U miał 4,0l a Z miał 4,7l ( mierzone przy tankowaniu pompką elektroniczną) przy ciężkiej pracy jaką jest kopanie marchwi U palił już 10l a zetor 7 l. Co do awarii to WOM trafiło.

 

Redlina 70cm szerokości kopane na głębokość 30cm, przy załączonym odgławiaczu

 

Dlatego dalej twierdze że porównania jakichkolwiek maszyn to tylko w przypadku identycznych lub prawie identycznych warunków. Piszesz że masz glinę, u Mnie są czarnoziemy, borowiny a ostatnio także płowe ( zakupiono kawałek pola z tymi glebami)

 

Ja poleciłbym Zetora nasz 3320 jest z 2001 roku ma już 6,6-6,7 tyś mtg nie wiem dokładnie ile nie zwracam na to uwagi za każdym razem jak w nim siedzę. Remont miał po 5,5 tyś. pracuje z siewnikiem buraków, marchwi oraz przy opryskiwaczu i opielaczach. Dużo pracuje z ładowaczem czołowym. Średnio rocznie robi 700mtg.

 

Aha

,paląc łęty po kartoflisku pacyny wypalają się na czerwono -wystarczy?

zakładam że początek to że wyginasz łapy a koniec to że ci wskazówka na czerwone pole przy cieczy wchodzi i zaświeca się lampka ostrzegawcza :) bo jakoś nie mogę tego rozszyfrować :)

Kartoflisko jest twarde jak jest zjeżdżone i przy nim dobór przełożenia ma znaczenie. Grunt to jak najmniej jeździć po nim i posiać gorczycę jako poplon lub zielonkę dla bydła bo ona ziemie rozluźnia :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem jakim cudem udało wam się spalić 10 l/h Ursusem 3512, takie spalanie jest raczej nie do osiągnięcia na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja powiem ze i mf 255 tez potrafi b duzo spalic jak w dupe dostyanie konkretnie moj brat pojechal uprawiac 2 ha przed siewem agregatem z ciezkimi bronami i walkiem to spalil caly bak paliwa . dla ojca to byl szok ze perkins moze tyle wciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie wiem jakim cudem udało wam się spalić 10 l/h Ursusem 3512, takie spalanie jest raczej nie do osiągnięcia na polu.

Dokładnie, sam robiłem testy i temp. wchodziła na czerwone to spalił 5,5/godz także więcej jak 6l/godz nie jest możliwe spalić mf 255, co do porównań w pracy wom, pewnie mf był duszony ponad 2 tyś obr podczas gdy wom osiąga 540 obr przy 1780obr silnika, a w zetorze przy 2 tyś obr silnika i stąd ten wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No nie wiem-wedle DLG takie trzycylindrowe MF-y o mocy raptem czterdziestu paru koni potrafią wciągnąć ponad 10 l/h 342353 to dlaczego taki o mocy 47 KM miałby spalić maksymalnie 6 l/h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To 10 litrów to prawdopodobne max spalanie chwilowe, spróbuj np do swojego Zetora zapiąć max obciążenie, takie żeby schodził z obrotów i dymił. Zapewne się przegrzeje po 10 minutach, ale spalanie chwilowe przeliczone na godzinę będzie na poziomie ok 15 litrów, co nie znaczy, że da się taki wynik osiągnąć w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Oba pracowały ma 1800 obr/min. Zetor już 4 lata kopie marchew, ale w związku z zachwytem nad 3512 postanowiliśmy wynająć go od sąsiada na testy czy rzeczywiście tak mało pali. Dostał po d*pie i się posypał.

Zetor też ma ekonomiczne obroty dla WOM poniżej 2000 obr.

 

Jak już pisałem zbiorniki pomiar robiony był pompką elektroniczną. Rano tankowaliśmy zbiornik do pełna, a wieczorem było drugie tankowanie z pomiarem, ilość litrów podzieliliśmy przez czas i wyszło spalanie.

 

Zapewne się przegrzeje po 10 minutach

Nie wiem jak do tego doszedłeś więc Mnie oświeć :).

Silnik pracujący pod obciążeniem będzie ciągnął, a przeciążony tym bardziej. Jakoś nam się nie widzi kupować większy ciągnik pod jeden kombajn, więc robimy tymi które są.

U nas w okolicy (4 wioski w koło) zostało góra 6 MF255 i U3512 ludzie albo zeszli z gospodarki albo przesiedli się na Z5211.

Co ciekawe U2812 po 2 tyś mtg miał kapitalkę 3 wioski ode Mnie, takie to niezawodne :)

 

Ale każdy ma swoje zdanie i nie musi zgadzać się z innymi :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dużo czy nie dużo oto jest pytanie?? Kolega kiedyś orał C360 0,6 ha to spalił 60 litrów.To jest wynik!!!Jak wam za dużo palą to pompy i wtryskiwacze sobie zróbcie i dobrze silniki wyregulujcie bo to jest podstawa.Kuzyn ma Zetora i Ursusa 160km,To są takie same ciągniki, te same silniki,i mówi że Zetor pali mniej ale nie ma takiej siły i jest mułowaty.Jak się zapytałem co przy nich robił to odpowiedział że przy Zetorze nic, a Ursusie cały silnik.

Więc jaki wniosek sami sobie odpowiecie. Mam MF 255 tez mi kiedy potrafił spalić zgodzę się z tym.A dlaczego.Bo tato sobie nim jeździł i nic nie robił.Jak zrobiłem głowice [oczywiście tato mówił po co robić przecież dobra?]to spalanie spadło o połowę.podobny efekt miałem w MTZ82. MF255 z opryskiwaczem 2000 lirów pali 2,4 a z prasą 3,4 na MTH Więc nie piszcie głupot tylko silniki zróbcie. A po drugie nic za darmo żeby jechać trzeba nalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarpetahanzo
      Witam wymienilem filtr oleju baka na wymienny i mam problem z duzym cisnieniem oleju , podobno trzeba zmienic tez zawor cisnienia oleju na pompie i pytanie mam zwyczajnie kupic nowy czy do filtra wymiennego powinien byc inny ? Rozbieralem stary zawor ale brak tam podkladek wiec zbytnio nie mam jak zmniejszyc tego cisnienia na starym zaworze .
    • Przez Kondzio55
      Witam,Problem ciagnie się już kolejny rok i problemu nie rozwiazalismy.Sezon jakos przechodził ale do sedna. Ma nadal problemy z odpaleniem po np nocy,łapie na 2 tłoki pozniej na 3 i na 4 .Dym ze idzie sie udusić No dobra idąc dalej cisnienie oleju w normie,zimny trzyma 5,5atm, ciepły (80st) trzyma 3atm.Pompa paliwa daje cisnienie,po kompletnej regeneracji,wtryski prawidłowo rozpylaja,cisnienie 170-180, Kompresja 1 cylinder 24 ,2 cylinder 21(próba olejowa wzrosło do 24) 3 cylinder 22, 4 cylinder 22.Teraz gdzie szukać przyczyny?? Czy złe tłoki i pierscienie? Rocznik 88   i z tego co wyczytałem to powinien być tłok z 3 pierscieniam wiec prawidłowo załozone. Ja już nie mam pojecia co moze byc nie tak..Moze ktos miał taki przypadek? Dodam ze oleju nie przybywa,ani nie ubywa 
    • Przez Lukasz93
      Owy Zetor zaczał czasem pod obciazeniem wyganiać płyn z chlodnicy i szybko się zagrzewał, załozylem bańkę na przelew, pozniej zaczęła wariowac temperatura jakby zaciał sie termostat, wyrzuciłem więc termostat. Sprawdziłem go we wrządku w 100 % sprawny, wahler. Wkoncu zaczął przy byle obciążeniu wyrzucać płyn, w chlodnicy pełno bąbli powietrza. Zalozony nowy korek chlodnicy, jeszcze gorzej. Cisnienie w pracy sie zrobiło ze zaczeło wypychac plyn przewodem od chlodnicy. W oleju nie ma płynu, odwrotnie też.
      A wiec jakis przedmuch tak czy siaķ. Glowice zostały zrzucone i do regeneracji. Na jednej uszczelce może był jakis przedmuch do kanału. Tuleje wydawyaly sie ok. Wszystkie glowice okazały się dobre na regeneracji. Założone nowe uszczelki, 1 odpalenie i odrazu tak samo bąble w chlodnicy. Wymieniona następnie pompa wodna. Nic nie dało. Test na co² robiony, kolor czynnika się nie zmienia, jakby nie bylo przedmuchu. Zrzuciłem paski z pompy wodnej, wsadzilem rurkę pcv zamiast korka i zalałem płyn aż do tej rurki. Po zapaleniu bez kręcącej się pompy rośnie płyn w tej rurce aż wkoncu strzeli bombel.
      Próbowałem znaleźć na ktorym cylindrze jest przedmuch podkładając monetę pod trzonek zaworu wydechowego żeby odprężyć cylinder. Na każdym cylindrze tak samo płyn rośnie.
      No jakby przedmuch ale test co² nie pokazuje. Za co się tu brać teraz może ktos ma jakieś rady?
    • Przez niunieq666
      Witam forumowiczów
       
      Od ok 12 lat jestem posiadaczem Zetorka 4718, gdy w końcu klękneła pompa wtryskowa przyszedł czas na remont. Niestety, naprawa jej nie była taka prosta. Gość któremu to zleciłem stwierdził że do tak starego modelu nie ma już części i stąd moje pytanie. Czy podejdzie do tego pompa od powiedzmy 5211?
    • Przez MaciejSZ
      Witam. Ostatnio zauważyłem w moim zetorze 5011 bardzo duze wibracje na całym ciągniku, na wysokich obrotach. Jest to strasznie uciążliwe i chce się tego pozbyć. Do tego ciągnik dosyć mocno kopci. Poczytałem w necie i podejrzewam ze moze to byc wina wtryskiwaczy.  Moze ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuje za odpowiedź   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj