asior14

Obrabianie nie swojej działki .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asior14    11

Witam. Mam mały problem z działkami geodezyjnymi .

A mianowicie okazało się żeprzez 25 lat obrabialiśmy nie swoją działkę tylko działkę agencyjną obecnego kowru .

Dowiedziałem się o tym przez to że Kowr wystawił działkę do przetargu i nowy dzierżawca przez geodete odnalazł granice tej że działki, po wizycie tego geodety wyszło na to że moja działka jest zupełnie gdzie indziej i też ją ktoś inny obrabiał. Co ja teraz mogę z tym zrobić ? Jakieś prawo zasiedzenia czy coś ? czy nie warto wgl. drązyć tematu i odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

Najciekawsze jest to że tej działki przez 25 lat nikt nie szukał.. A dziadek kupując działkę kupił nie to co chciał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopłaty już kupę lat i nikt nie zauważył na mapach wcześniej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

Też mnie ciekawi ten fakt .. Chociaż powiem że jest rząd takich samych działek więc cięzko się dopatrzeć szczerze mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Ja bym pisał do Kowru wniosek o możliwość pierwokupu lub co najmniej dzierżawy własnie z racji wieloletniej uprawy na danej działce wnioskując że ziemia była przez Ciebie utrzymana d dobrej kulturze. Najlepiej jakbyś miał akt notarialny działki którą zakupił Twój dziadek, wówczas miałbyś pewność która działka należy do kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11
6 minut temu, Morion napisał:

Ja bym pisał do Kowru wniosek o możliwość pierwokupu lub co najmniej dzierżawy własnie z racji wieloletniej uprawy na danej działce wnioskując że ziemia była przez Ciebie utrzymana d dobrej kulturze. Najlepiej jakbyś miał akt notarialny działki którą zakupił Twój dziadek, wówczas miałbyś pewność która działka należy do kogo.

Właśnie o tym myślę kolego. Tym bardziej że na starych mapach geodezyjnych żadnej agencyjnej działki nie ma .. A potwierdzam fakt że działka utrzymana w dobrej kulturze i obrabiana w dobrej wierze . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Złóż wniosek do sądu o zasiedzenie w dobrej wierze, jeśli masz ją te 25 lat i to udowodnisz, do kowru to ty nic nie pisz ani o dzierżawę ani o prawo pierwokupu, nie mają możliwości prawnych aby ci ją przekazać bezprzetargowo, jedyne co możesz od nich dostać to nakaz zapłaty za bezumowne użytkowanie do 5 lat wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Dziwne, że Agencja a obecnie Kowr przez 25 lat nie dzierżawiła tej działki nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11
6 minut temu, bergman31 napisał:

Dziwne, że Agencja a obecnie Kowr przez 25 lat nie dzierżawiła tej działki nikomu.

Dokładnie .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Troche późno bo jest juz nowy nabywca tej działki  i zasiedzenie raczej zostało przerwane Ja bym ci radził do prawnika z tym pójść i się popytać dokładnie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co z tą twoją działką którą obrabiał ktoś inny ? Też się zrzekniesz prawa własności na rzecz obecnego użytkownika przez wzgląd na zasiedzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11
3 godziny temu, Partyzant85 napisał:

A co z tą twoją działką którą obrabiał ktoś inny ? Też się zrzekniesz prawa własności na rzecz obecnego użytkownika przez wzgląd na zasiedzenie ?

Zrzekł bym się . I każdy miał by swoją działkę tak jak obrabia bez żadnych komplikacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11
4 minuty temu, przemo89 napisał:

Zasiedzenie nie przysługuje na gruntach skarbu państwa.

No i wszystko się wyjaśniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73
49 minut temu, przemo89 napisał:

Zasiedzenie nie przysługuje na gruntach skarbu państwa.

a na jakich przysługuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

Witam znów. Mam nowe informacje . Znalazłem stare dokumentyz których wynika że dziadek dzierżawił działkę którą rzeczywiście obrabiamy. Dzierżawił to z instytucji PFZ. Z tej o to instytucji wykupił tą że działkę. Ze starego szkicu geodezyjnego wynika że numery działek w porównaniu do stanu na dziś są inne czyli tak jak obrabialiśmy tylko nr działki jest inny. niż mam w akcie notarialnym. Co robić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Kupowalem dzialkie i nr byly zmienione to notariusz chcial pismo ze starostwa z jakiego nr na jaki sie zmienilo i kiedy. Czyli wychodzi ze ta dzialka jest Twoja, ja bym z tym do kowr sie zglosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A ja bym poszedł do starostwa do wydziału geodezji i katastru i tam popytał o to jakie były zmiany i co na co się zmieniło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj