Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darkowe1    2

Witam wiecie może jak skasować luz na ataku w MTZ 82 ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

KrzychuMTZ    0

jak masz obudowę łożyska wałka atakującego przykręcaną do skrzyni to pomiędzy tą obudową łożyska a skrzynią są takie blaszki dystansowe i nimi się reguluje ten luz pokładając kolejne zmniejszasz a ujmując zwiększasz luz te podkładki się kupuje to są takie specjalne blaszki ,luz powinien być na tak zwaną kartkę papieru 

darkowe1    2

Dużo roboty z tym jest jak mam dekle już od góry po odkręcane ? 

KrzychuMTZ    0
Napisano (edytowany)

Jak masz poodkręcane dekle to nie trzyma się to na 4 albo 6 śrubach już nie pamiętam chyba 4 luzujesz te śruby i albo dokładasz podkładki albo ujmujesz oczywiście sprawdzając luz pomiędzy atakiem a kołem mechanizmu różnicowego 

Edytowano przez KrzychuMTZ

Lukasz3991    17
Napisano (edytowany)

To co Ci kolega podpowiada to jest raczej mylne. Fakt faktem podkłada się blaszki żeby atak wystawał od obudowy skrzyni na konkretny wymiar. Jeśli mnie pamięć nie myli to jest to 58 +/- 0,15 mm. Sam luz na ataku jeśli dobrze to kiedyś wyczaiłem i to nawet na tym forum ustawia się przestawiając koło talerzowe w kierunku prawego lub lewego koła. Z jednej jak i z drugiej strony również są blaszki i przekłada się z prawej na lewą w zależności od potrzeby, a wyjściowo powinno być po równo. 

Jak się nie mylę jest to pozycja 17 i 18 z tego linku http://agrotrade.home.pl/inkontrahent.php?g=341

A kolega wyżej pisał zapewne o pozycji 23 i 24 z tego linku http://agrotrade.home.pl/inkontrahent.php?g=315

Za to wszystko co napisałem ręki nie dam, a tym bardziej doopy, ale jest bankowo tutaj na forum temat o tej regulacji. Warto jest kupić książkę " instrukcja napraw MTZ"  Koszt 40 zł a jest tam kilka ciekawych rzeczy.

Odnośnie ustawienie na kartkę papieru: spasować atak z kołem talerzowym najciaśniej jak się da, ale jeśli puścisz owy zwój papirusu między trybami ma przejść niepocięty, a jeśli wyjdzie posiekany jak kapusta na surówkę to znaczy, że trzeba odjechać kołem talerzowym.

Może ktoś jeszcze Ci coś doradzi tutaj bo ja to dłubek samouk, a są tu bystrzejsze głowy.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez panmino
      Czołem, chodzi o mtz 1025, rocznik 2011.  Czy da się spowolnić opadanie maszyn na hydraulice zewnętrznej? Jak chcę jednym szybkim ruchem opuścić maszynę na ziemię, to tak opada, jakbym ją rzucał...Mam na myśli i przód i tył, więc wolałbym nie zakładać trzech  tłumików przepływu...Jest jakaś regulacja na rozdzielaczu?
    • Przez janusz89
      Witam. Proszę o mała pomoc bo głupoty dostaje . Mam Belarusa 952.4 . Zaczęło mi cieknac z turbosprężarki więc kupiłem nową 4 miesiące temu . 2 miesiące temu wymieniłem olej z filtrem i zaczęły dziać się cuda mianowicie jak coś go walnie to pokazuje ciśnienie oleju silnika z 7 bar  tak że nowa sprężarka się przepaca . --Wymieniłem czujnik ciśnienia oleju --wyczyściłem zaworek ciśnienia i podstawę filtra -- wymieniłem olej z filtrem . I już nie wiem co jest że go coś pier i wchodzi na tak wysokie ciśnienie. Jak otworze wlew oleju czy miarkę to wychlapuje olej ale to chyba normalne . Jeden machanik mówi uszczelka a drugi że zaworek ciśnienia z podstawą nowy trzeba kupic
    • Przez Leszek788
      Witam, mam problem w MTZ 50podnośnik podnosi bez problemu ale przy opuszczaniu coś się zacina, trzeba powoli opuszczać gdy się zatnie wystarczy lekko unieść, zarówno z obciążeniem jak i bez. 
    • Przez ceston
      Gdzie jest pompa wspomagania w 820 przestaje mi działać wspomaganie dzis przez chwile nawet się wyłączyło kontrolka MiGa coraz częściej.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj