Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
klejnus    0

Witam was wszystkich serdecznie. Czytałem trochę o maseyach i chyba sa to dobre ciągniki jak się dba. Ostatnio rozmawiałem z teściem i zastanawia sie nad mf 3125 z ładowaczem 6,5 metrowym. Szczerze powiem 1 raz widzę taki ładowacz i nie wiem czy mfy dostawał je w standardzie czy ten ładowacz to tylko jakiś egzemplarz testowy. Chciałbym się dowiedzieć co myślicie o tym ładowaczu na tym mfie i co sądzicie o samym mfie warto czy nie warto? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1290936 oto ten ciągnik z ładowaczem. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Myślę ze ten ładowacz zamatowany na MF to super sprawa, gdyż ma pewne spory udźwig i bardzo wysoko podnosi, druga sprawa jest taka iż ciągnik może mieć wyrobiony układ kierowniczy bo na pewno taki ładowacz nie był montowany do typowo rolniczych zadań. W kwestii ciągnika myślę ze MF to dobra marka, gdyż tez posiadam ciągnik z tej stajni, na pewno będzie dobrym rozwiązaniem do prac przy turze :)


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Mf to są dość dobre ciągniczki, tutaj masz silnik 125 km wystarczająco duży, do tego te silniki słynną z stosunko małego spalania, tutaj masz dodatkowy atut 4x4. Ten rodzaj ładowacz jest przydatny czasami w niektórych przypadkach, np jak podgarnujesz zboże na kupę lub układasz bele. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Nie widać na zdjęciach żeby leżał. Tylko wydaje mi sie że ładowacz jest przegięty w dol tak jak by za duży ciężar mial i w dodatku miał wysunięty teleskop. I w każdych mfach odchodzą tak nalepki jak w tym? I czy olej z hydrauliki pochodzi ze skrzyni? Jesli tak to czy tak duzy ubytek oleju nie szkodzi skrzyni? trzeba doliczyć 2 siłowniki podnoszenie 2 siłowniki wysuw 2 siłowniki 2 sekcja i 2 lub 1 siłownik 3 sekcja hmm a w siłowniki trochę pewnie tego oleju wchodzi(chyba ze 3 sekcji nie ma)


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

hmm ten MF stoi już troche na allegro jeśli się nie mylę to może być z rok ale pół to na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

mam tura na U-914 który 4m na max.podniesie i z belą słomy przy układaniu stogu trzeba uważać żeby się nie wywalić a gdzie 6,5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Taki ładowacz  naprawdę fajna sprawa troche wielofunkcyjny ;-) i bele i zboże i nawet na patelnie ładować czy buraki podgarniać . Też mi sie wydaje ,że on długo stoi . co do krzywego ramienia teleskopowego to jakby minimalnie był przy końu krzywy chociaż może to tylko z perspektywy tego zdjęcia się tak wydaje.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

a ciekawe ile razy był "rozjechany"- ile razy im pękł przy skrzyni.

DObrze byś go musiał obejrzeć szczególnie koło mocowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

widac że tur był spawany (widocznie pękał) ciekawi mnie którą przednią oś już ma


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wysuniesz go na max i masz np: jeszcze bele to pewnie o wywrotkę nie trudno szczerze to bał bym się operować takim sprzętem :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik189    0

Moim zdaniem jesli jakas firma robi taki tur to napewno jest obliczone jakie przeciwagi nalezy zastosowac-obciaznik z tylu abyh moc swobodnie operowac.

Teraz z drugiej strony na to spojrzec to jesli zwieksza sie odleglosc od silownika to spada proporcjonalnie udzwig.

Wiec przy wciagnietym wysiegniku moze podniesc np 2100kg a na wysunietym np 1000kg. +obciaznik z tylu i nie ma strachu.

Oczywiscie na bok to nie trudno, ale to juz ryzyko zawodowe i trzeba uwazac. Najlepiej na rownym terenie pracowac.

 

 

Prawdopodonie mogl pracowac na wybetonowanym podworku.

 

Napewno jest to bardzo przydatna sprawa w gospodarstwie.

A po zdjeciach nie ma co oceniac, tylko trzeba jechac i na zywo ogladną, jak kolega wyzej pisze sprawdzic czy nie byl rozpolowinony,

 

 

 

 

 

A przedni naped napewno szybciej sie zuzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

na agroshow była firma co produkuje ładowacze teleskopowe, tutaj filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mam gdzieś fotki tego ładowacza z Agro show, jeden był przy Mf a drugi przy C-360 zastanawia mnie tylko czy taki wysięg to nie za dużo.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Tego, żebyś kolego nie nabijał postów :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Poczekajcie jak ten ładowacz ciągnik połamie, albo sam się połamie :D


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj