News
Zaloguj się, aby obserwować  
Adeq95

CLAAS Mega 360 kalibracja czujnika strat ziarna

Polecane posty

Adeq95    1

Witam, czy ktoś z posiadaczy lub użytkowników Claasa Mega 360 podpowie czy jest w nim jakaś kalibracja czujnika strat ziarna? W ubiegłym sezonie mam wrażenie że zaczął trochę oszukiwać, ponieważ mimo tego że próbowaliśmy jeździć z dosyć dużą prędkością paliły się tylko dolne, zielone diody. Dosłownie kilkukrotnie udało się dobić do czerwonego pola. Do tej pory musieliśmy kosić ze znacznie niższymi prędkościami aby nie pokazywał strat. Regulacja przestawiania czujnika na inny rodzaj zbóż działa poprawnie, ale mimo tego wydaje mi się, że zaniża trochę wartości. Sytuacja zaczęła się od tego, że przez chwilę po pierwszym wyjeździe kombajnu na pole nic nie pokazywał, a później sytuacja niby wróciła do normy ale nie wiem czy pokazuje prawidłowo. Jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy działa poprawnie? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mikolaj90
      Witam. Koledzy zmieniłem heder z 6,10 na 5,10 i musiałem wykręcić środkowy siłownik aby móc podpiąć heder no i tu ukazał się problem bo przy opuszczaniu  strasznie trzepie. Jest jakaś opcja aby to wyeliminować ?? Może być to wina akumulatora hydraulicznego?
    • Przez BaRtEk7710
      Witam jestem w zamiarze założyć do classa megi 204 rozrzutnik plew i chciałbym zobaczyć opinie innych posiadaczy takiego elementu w swoich kombajnach czy wart jest założenia . Jaki napęd jest szybszy czy tańszy do założenia rozrzutnika w tym modelu kombajnu. Jakiej marki wybrać czy szukać czego używanego lecz oryginalnego. Za odpowiedzi z góry dziękuję. Pozdrawiam
    • Przez Raczo
      Czy ktoś na AF posiada takiego Claas'a? Czekam na wasze opinie . W przeciągu dwóch lat pojawiły się w mojej okolicy dwie takie bestie .
    • Przez Tomasso
      Zmieniłem kombajn na troszkę wiekszy a mianowicie na mege 218  i czy  mógłby ktos wrzucić schemat ustawień bo niestety instrukcji nie posiadam. Ewentualnie jak ktoś by miał w formie elektronicznej katalog i instrukcje to byłbym wdzięczny za wysłanie. 
    • Przez hubertg7
      Witam!
      Nabyłem ostatnio claasa mediona 310, problem polega na tym że raz heder unosi i opuszcza dobrze, raz szarpie mocno przy unoszeniu a opuszcza dobrze, nieraz w ogóle nie chce unieść tak jakby musiał się zastanowić. Miał ktoś taki problem? Lub ma pomysł co sprawdzić?
      Z góry dziękuje
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj