News
djanuszewicz

Sieczkarnia Claas Jaguar 690SL - awaria gniotownika

Polecane posty

Cześć,
Mam nieoczywistą awarię gniotownika w sieczkarni i nie wiem jaka jest przyczyna. Mianowicie gniotownik napędzany jest poczwórnym pasem klinowym, opasuje koło napędowe, opasuje rowkowe koło pierwszego walca, wchodzi między te koło a koło gładkie drugiego walca i leci do naciągacza i z powrotem do napędu. Mianowicie zerwało mi ten pas, więc zastosowałem cztery zwykłe paski klinowe. Właśnie wtedy, przy zakładaniu, ręcznie kręcąc mechanizmem, zauważyłem że paski przekręca i ściąga na sąsiednie rowki (dlatego zerwało tamten pas). No i nie mam pojęcia co jest, niby te koła pasowe są w jednej płaszczyźnie, równoległe, nie skręcone względem siebie,  jakiegoś strasznego bicia nie mają itp. a i tak przekręca je. Kupiłem tą sieczkarnię w zeszłym roku i przez ten defekt nie dokończyłem nawet jednego sezonu....

Patryk27    0

Nie ma osiowości na kole, przystaw poziomicę do koła i sprawdź czy nie ma odchyłu

Mogło pójść któreś z łożysk i też będzie spadał. Nie polecalbym jakiś zamienników pasów tym bardziej każdego z osobna za daleko na tym nie pojedziesz. Tych maszyn nie oszukasz wszystko jak katalog.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KarolMały
      Witam
      Kupiłem sieczkarnie New holland fx 450 i poszukuję do niej instrukcji obsługi. Może ktoś posiada, to bym prosił o kontakt
      Pozdrawiam 🙂
    • Przez jankris
      W tym wątku proszę pisać ciekawe informacje i spostrzeżenia na temat tej serii. Są to pierwsze egzemplarze z kabiną Vista Cab produkowane w latach 1994-2002 z małym luiftingiem (szare elementy podwozia) od 1998 roku.
    • Przez skalka
      Witam.
      Podpowiecie jak wymienić łożysko w tym elemencie ze zdjęcia?
      Wie ktoś może co to za model sieczkarni?
      pozdrawiam
      Marcin

• Przez Piters182
      Piszcie wszystkie marki nowych sieczkarni samojezdnych. 
    • Przez CiapekTV
      Siemanko wszystkim   Mam prośbę piszę od razu i proszę o opinie posiadaczy lub osoby które się orientują w temacie.
      Pytanie brzmi czy kosiarka bijakowa nada się do słomy , czy da radę ściąć bez zapychania czy innych usterek, owszem myślę nad starym Orkanem 2 ,ale czasu nie mam na naprawy i chciał bym nowy sprzęt bez zbędnych napraw. Ciągnik jaki będzie pracował z sieczkarnią to MF 135 mocowo podobny do (235/2812) 
       Z góry dziękuję za opinie Pozdrawiam 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj