Gość

Problem z kiprowaniem Zetor 8045

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam, mam problem z Zetorem 8045, a mianowicie, wymieniłem filtr i olej w skrzyni biegów podnisniku na hipol hl46, wolałem 40 litrów tego oleju, jak ruszam wajcha od kiprowania to pompa wyje. Może być oleju za mało czy pompa nie daje rady? Przyczepa była pusta.

Dodam jeszcze że podnośnik mi nie opuszcza, dopiero jak poluzuje ta srube/odpowietrznik co jest w kabinie za siedzeniem to wtedy opuści. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

sprawdz lepiej czy złącze jest ok.mialem przypadek że właśnie przy ciagniku było zrypane działy się cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
2 godziny temu, zając221 napisał:

Witam, mam problem z Zetorem 8045, a mianowicie, wymieniłem filtr i olej w skrzyni biegów podnisniku na hipol hl46, wolałem 40 litrów tego oleju, jak ruszam wajcha od kiprowania to pompa wyje. Może być oleju za mało czy pompa nie daje rady? Przyczepa była pusta.

Dodam jeszcze że podnośnik mi nie opuszcza, dopiero jak poluzuje ta srube/odpowietrznik co jest w kabinie za siedzeniem to wtedy opuści. 

Jak ta śruba jest zakręcona to Ci nigdy nie opuści. To nie jest odpowietrznik tylko zawór do zamykania podnośnika np. na przejazd żeby Ci maszyna nie spadła. Do pracy ma być odkręcona. Jak kolega wyżej- sprawdź podłączenie do przyczepy. Jak podnośnik podnosi to pompa ok. Stan oleju sprawdzisz na bagnecie koło blokady tylnego mostu- śruba na klucz 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem gdzie jest bagnet, tylko ile tego oleju tam wchodzi, bo nie mam przedzialki. Wolałem 40 litrów oleju hydraulicznego hl 46. A pompa czemu wyje? 

31 minut temu, Minkes napisał:

Jak ta śruba jest zakręcona to Ci nigdy nie opuści. To nie jest odpowietrznik tylko zawór do zamykania podnośnika np. na przejazd żeby Ci maszyna nie spadła. Do pracy ma być odkręcona. Jak kolega wyżej- sprawdź podłączenie do przyczepy. Jak podnośnik podnosi to pompa ok. Stan oleju sprawdzisz na bagnecie koło blokady tylnego mostu- śruba na klucz 17.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

 Wchodzi niecałe 50l. 

Co do wyje-nie podnosi, może głupia sugestia, ale czy Ty w ogóle w dobra stronę wajcha ruszasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, daron64 napisał:

 Wchodzi niecałe 50l. 

Co do wyje-nie podnosi, może głupia sugestia, ale czy Ty w ogóle w dobra stronę wajcha ruszasz? 

Czy ruszam ja w górę czy w dół to i tak wyje.. 

4 minuty temu, Bialy8011 napisał:

Olej hydrauliczny do skrzyni? 🤔

W książce serwisowej podane jest niby że hydrauliczny powinien byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
Napisano (edytowany)

A nie hydrauliczno-przekladniowy? Dziwne rzeczy. 

 

Chyba coś nie bardzo.

Według tego ma być hudrauliczno-przekladniowy

Screenshot_20200513-225002_Chrome.jpg

Edytowano przez plati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, plati napisał:

A nie hydrauliczno-przekladniowy? Dziwne rzeczy. 

 

Chyba coś nie bardzo.

Według tego ma być hudrauliczno-przekladniowy

Screenshot_20200513-225002_Chrome.jpg

Hmm.. No to już sam nie wiem, mi mówił że w książce serwisowej tak ma podane, a jak by dolać ok 10 litrów przekladniowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Olej hydrauliczny nie smaruje. A jak rozumiem w tym zetorze odpowiada za smarowanie skrzyni? 

 

Dolewanie nic nie da moim zdaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, zając221 napisał:

Czy ruszam ja w górę czy w dół to i tak wyje.. 

W książce serwisowej podane jest niby że hydrauliczny powinien byc

Zostaw na razie ten olej jak wlałeś 40l. Jeśli nie kipruje a pompę słychać podepnij pod drugie wejście albo inną maszynę. Obstawiam gniazda albo wtyki. Ewentualnie poluzuj gniazdo i zobaczysz czy olej leci jak zadziałasz wajchą.

Edytowano przez Minkes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Qba90
      Witam miesiąc temu zakupiłem John Deere 3350 wracałem na kołach Ok 20 km wszystko było dobrze. Wymieniałem wszystkie płyny na turdus i fusch utto mp wszystkie filtry na oryginalne i po wyjechaniu w pole i dogrzaniu się hydrauliki ucieka mi wspomaganie i tylni tuz. Na obecną chwilę mierzyłem tylko ciśnienie na szybkozłączach i na rozgrzanym pokazuje 200 bar mino wszystko hydraulika zewnętrzna na wolnych obrotach ucieka. Gdzie szukać dalej przyczyny 
    • Przez kamil2021
      Witam ostatniemu czasy nabyłem pokosówke i jest w niej duży problem z hydrostatem jak jedno koło mi skręca to drugie zamiast delikatnie popuszczać olej aby umożliwić skręt temu pierwszemu kołu stoi w miejscu przez co koło które skręca zakopuje się . Jak myślicie od czego zacząć ? 
    • Przez panmino
      Czołem, czy rozdzielacz ze zdjęcia można założyć do Belarusa 1025? Czy port N do łączenia szeregowego ma cały czas ciśnienie, niezależnie od pozycji pozostałych sekcji? Czy można podłączyć tam wąż od rozdzielacze tylnego podnośnika?
      ... zauważyłem po czasie, że to grupa Zetorów, nie potrafię teraz przenieść tematu, sorki...

    • Przez kamil14851
      Może ktoś mi doradzi odnośnie podnośnika. Podnosnik nagle przestał dobrze działać podczas orki. Zaczęło się od wyrzucania oleju zaworem odcinajacym a teraz podnosi tylko na wysokich obrotach ale po odjęciu obrotów od razu opada, po zakreceniu zaworu odcinajacego nic nie opada. Ciśnienie na pompie to 180 barów. 
    • Przez RolnikUrsus123
      Witam
      Mój wujek ma zetora 16245 i gdy zapnie coś np. pługi to podniesie lecz nie chce opuścić
      Podnośnik ma na siłownik
      Proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj