zdolnyrolnik

Środki ochrony roślin.

Polecane posty

Witam jak wzejdą ziemniaki chce opryskać na chwasty (środek titus) i w drugim terminie plonvit+siarczan magnezu+mocznik. Tylko pytanie najpierw opryskać  od chwastów czy nawozem dolistnym? i jaki trzeba zachować odstęp czasu pomiędzy zabiegami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
Napisano (edytowany)

Ja tam zawsze najpierw od chwastów potem dopiero odżywka , a tak poza tym polecam jak jeszcze nie kupiłeś titusa to dla oszczędnosci lepiej rimel ponad 2 razy taniej na ha .  Odstęp między zabiegami to opytmalnie według mnie 10 dni 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dlaczego 10 dni?  Chyba że chwasty takie duże że zasłaniają ziemniaki. 3 dni wystarczy choć u mnie zdażało się oprysk na kolejny dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Czemu 10 dni ? Bo po takim czasie titus zaczyna konkretnie działać a nie widze sensu dziś osłabić chwasty a jutro je wzmocnić :) Odżywka nie działa tylko na ziemniaki ale też na wszystko co rośnie nam na polu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem środek Rimel tańszy zobaczymy jak zadziała i nie pali mi się aż tak odczekam 2 tygodnie. Dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jeżeli dasz coś na chwasty to nieważne co byś dawał chwast nie odżyje tylko go szybciej odżywka przemieści po roślinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. Pytanie czy można ziemniaki pryskać w fazie kwitnienia od chwastów ? Czy lepiej nie ryzykować? Drugie pytanie czy można łączyć środek chwastobójczy Titus z środkiem na stonkę ? Na etykiecie nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pasio
      Witam!!
       
      Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj