raszpl

Jaki poplon?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
raszpl    6

Cześć, co byście zrobili na moim miejscu gdybyście dostali kilka ha odłogu tzn dawno temu było w tym miejscu pastwisko, a przez ostatnie 20 lat było wykaszane żeby nie zarosło krzakami.

Myślałem o zasianiu teraz poplonu, przeoraniu go na zimę i wiosną ruszyć w plonie głównym z kukurydzą na ziarno. 

Słucham propozycji 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
Napisano (edytowany)

Kopać czym masz kultywator ,talerzówka, pług , gruber, posiać motylkowe raz prysnąć przedwschodowo później od jednoliściennych i masz na przyszły rok przygotowane pole 

Albo posiać grykę 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

A jakieś nawozy, wapno zastosować przed siewem poplonu ?

zastanawiałem się nad gorczyca albo lubinem i przeorac to na zimę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Każdy z głębokim systemem korzeniowym i dużą masą organiczną. Najlepiej jakąś mieszankę z łubinem również. A w miedzy czasie zrobisz badania gleby i na jesień juz będziesz miał jasną sytuację czego ziemi potrzeba.

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/rzodkiew-oleista-w-miedzyplonie-scierniskowym,65871.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

warto by było jeszcze z lekka polifoska pod korzeń a później może mocznikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6211    1

panowie, stosujecie po żniwach poplon przed zbożami zimowymi ? mało czasu ale chodzi mi że wtedy jakąś biomasa będzie no i nie będą chwasty aż tak rosly. po wiosenne zboża to wiadoma sprawa czy warzywa. ale czy ktoś stosuje przed zimowymi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj