News
kamil310791

ciągnik do uprawy ziemniaka - natępca C360

Polecane posty

kamil310791    0

Witam,

Drodzy koledzy poszukuję ciągnika do uprawy wczesnego ziemniaka na terenach górzystych.

Obecnie posiadam C360 i T25, w planie jest wymiana C360 na ciągnik 4x4 o mocy około 60 km.

Gospodarstwo ma 6 hektarów uprawiamy ziemniaki, zboże i bób. 

Pola są ciężkie do uprawy ze względu na dosyć duże góry, klasa ziemi bardzo różna.

Ciągnik jakiego poszukuję powinien mieć:

-szerokość taka jak C360 

-przełożenie umożliwiające kopanie ziemniaków kombajnem Karlik przy mokrej glebie (uprawa głównie bardzo wczesnego ziemniaka)

-napęd 4x4

-moc ok 60 km - ciągnik pracowałby z większą wydajnością z maszynami od C360 

-Cena do 45 tyś.

Ciągnikiem jaki byłby idealny to Same roller 60 jednak w tym budżecie ciężko jest coś znaleźć.

focusst    13

Zetor 5245, 6245, 7245

Moc pasuje, cena pasuje, za te pieniądze kupisz zadbany egzemplarz.

Mój 7211 właśnie przekręcił licznik dookoła i nadal pracuje.

Polecam.

kamil310791    0

a czy przełożenia będą odpowiednie do kopania ziemniaków?

Kolega ma zetora 5211 i twierdzi że nie da się kopać karlikiem ze względu na złe przełożenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 3gralins1993
      witam serdecznie nie dawno zakupilem sobie jelonka 6420 110km i poraz pierwszy mam taki ciagnik mianowicie poszedl do orki w plugu 4x38 moge przestawic na 4x45 spalanie mi wyszlo na rostawie 4x38 19l na ha przy predkosci orki 7.6 do 8.2 przy obr silnika 1900 jak zmnieszyc choc troche spalanie bo wydaje mi sie ze to dosc sporo
    • Przez barter
      Witam, poszukuje ciągnika w przedziale mocy 75-90 km. Kwota przezaczona na zakup to 45 tys. Proszę o pomoc w wybraniu jakiegoś sensownego modelu. 
    • Przez WojtekKalinowski
      Witajcie.
      Mam ciężki orzech do zgryzienia: który ciągnik wybrać. Został mi przyznany ciągnik do 100KM max. i muszę coś wybrać z tych dwóch. Proszę o wasze opinie na temat tych modeli, co lepsze? co byście z tych dwóch wybrali? i dlaczego.
    • Przez Barteq21
      Siemka wiecie co może być przyczyna wycieku oleju na ciepłym silniku na zimnym nie kapie i te dwie części są mokre 

• Przez Olaf204
      oblicz jakiej mocy ciagnik potrzeba do kultywatora o zębach sztywny jeżeli szerokość to 3m a prędkość robocza to 10km/h

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj