Cloos

Rozbudowa hydrauliki ursus c 385

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cloos    2

Witam! Koledzy liczę na waszą podpowiedź. Wiem że jest kilka tematów na ten temat ale nie mogę z nich nic wywnioskować i chcę się upewnić. Chodzi o to że potrzebuję dorobić w moim ursusie c 385 dodatkowe wyjścia hydrauliki zewnętrznej i nie wiem skąd wziąć zasilanie dodatkowego rozdzielacza tak żebym mógł obsługiwać jednocześnie podnośnik i sterować hydrauliką. Podnośnik mam starego typu (jedna para hydrauliki) jeśli dobrze rozumiem to w jednym złączu podawany jest olej a w  drugim jest spływ. Jeśli tak to gdybym podłączył zasilanie w to gniazdo gdzie jest ciśnienie a powrót z rozdzielacza do spływu i zablokował dźwignię w pozycji w której podaje olej na gniazdo to będzie wszystko działać? Z góry dziękuję za pomoc 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Mam takie rozwiazanie w c-360, jesli rozdzielacz jest podobny to powinno dzialac. Z ta roznica ze powrót z rozdzielacza dodatkowego mam podlaczony pod korek wlewowy skrzyni biegow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

To, że masz 1 pare wyjść nie oznacza, że nie masz wyjścia na dodatkowy rozdzielacz. U mnie w galeri jest zdjecie, gdzie znajduje sie to wyjscie wiec odkrec podłoge i zobacz bo moze masz tam miejsce.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cloos    2
2 godziny temu, bolid20 napisał:

To, że masz 1 pare wyjść nie oznacza, że nie masz wyjścia na dodatkowy rozdzielacz. U mnie w galeri jest zdjecie, gdzie znajduje sie to wyjscie wiec odkrec podłoge i zobacz bo moze masz tam miejsce.

U mnie tego nie ma, ja mam podnośnik taki http://sprzedambyka.pl/czesci-zamienne-do-ciagnikow/podnosnik-regenerowany-ursus-c-385-zetor-801-67819.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup rozdzielacz dwusekcyjny i wepnij  miedzy pompę A tylny plecak. Ja tak mam podłączonego tura i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jeżeli nie masz w korpusie podnośnika wyjścia na dodatkowy rozdzielacz to najprościej jest podłączyć zasilanie z przewodu który idzie od pompy hydraulicznej a powrót podpiąć do złączki zasilającej podnośnik i wszystko będzie działać. Ja mam tak u siebie podłączony rozdzielacz 2 sekcyjny i wszystko działa, możesz zobaczyć sobie zdjęcia u mnie w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cloos    2
6 godzin temu, Grabcio napisał:

Jeżeli nie masz w korpusie podnośnika wyjścia na dodatkowy rozdzielacz to najprościej jest podłączyć zasilanie z przewodu który idzie od pompy hydraulicznej a powrót podpiąć do złączki zasilającej podnośnik i wszystko będzie działać. Ja mam tak u siebie podłączony rozdzielacz 2 sekcyjny i wszystko działa, możesz zobaczyć sobie zdjęcia u mnie w galerii.

A nie rozwali rozdzielacza, bo właśnie czytałem że przy takim podłączeniu rozwali rozdzielacz. Wiem że to bez różnicy ale ja będę zakładał 4 sekcyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Nic nie rozwali, nie ma takiej możliwości bo rozdzielacz ma wbudowany zawór bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj