michal_19

Kosa spalinowa do 1500zł

Polecane posty

michal_19    175

Ile czasu ją posiadasz jakieś większe zarośla kosisz? Chciałbym żeby to był sprzęt na lata, a te tanie kosy mają bardzo rozbieżne opinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104
22 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Powermat ma siedzibę i serwis 30km obok mnie.  Są to chińskie sprzęty. Jakość adekwatna do ceny. Mam kosę chyba z 10 lat, jakoś dużo nie kosze. Sąsiad jak dużo kosilto po 10 latach kupił nową. Wszystko z nimi ok, nawijanie żyłki jest jedynie wmurzajace. Paliwko też trochę lubią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

https://e-pilarz.com/kosa-spalinowa-stihl-fs-131?gclid=EAIaIQobChMI5PDCzvao6QIVieJ3Ch3WlAq7EAQYASABEgLoqPD_BwE dołóż 3 stówy i masz już wyższą półkę mam model 130 od 5 lat i polecam 0 problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

Stihl za 2000 to już nie opłaca się jeśli nie jest koszone nią ciągle,lepsza ta , i nie będzie problemów z pracą jak w chińczyku gdzie po 15 minutach kosa gaśnie aż nie ostygnie https://allegro.pl/oferta/kosa-spalinowa-stiga-sbc-252-d-prezent-9102143368?offerId=9102143368&inventoryUnitId=w1U2ZKq1FVSgrkk2ybT75w&adGroupId=NzdlMjYzY2MtMTgwYy00ZTYzLTg3NDctMzc2NmRlNTE3ODJhAA&campaignId=NDYxZTgyOTctZjcwMi00NTYxLTgwNjEtMGIwMTcwZWRkYjQxAA&sig=0e8b4e56e95e670300dd4d133a5ad0a1&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=Cj0KCQjwzN71BRCOARIsAF8pjfhDh7ecg_rbP-C_Ab8c1xWbU5Mt44gObdIQVBwVX2baseB098uOAQUaAjn-EALw_wcB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMJot87    31

STIGA SBC 656 DX  ciut droższa niż Twój budżet, ale warta. U mnie ten model pracuje zawodowo. Ok 1 kilometra żyłki już wycieła plus jazda na pile po chaszczach. z czystym sumieniem polecam w celach zarobkowych.


do tegi mega komfortowe szelki. po 6h pracy plecy nie bolą. Ps.w apce edit nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    153

Ja mam NAC-ka BP540-32B-V i już trzy lata śmiga a do obkoszenia trochę ma. Nie powiem bo te oryginalne szelki to badziew. I z tego co zauważyłem po wyłączeniu trzeba zakręcić kranik bo później problem z odpaleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    175

Dzięki wszystkim , wlaśnie zastanawiam nad stiga, mam do koszenia troche wyższych traw pokrzyw i trawa wokół drzewek i teraz czy warto dopłacić do sbc 656 czy nie ma sensu na taką niedużą powierzchnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Napisano (edytowany)

Ja wolał bym al-ko. 

 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firewall88899    283

do wyboru masz kupno 4-5 kos produkcji chińskiej, przy użytkowaniu z głową taka kosa wytrzyma 10 lat, albo coś typu stihl czy huska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104
20 minut temu, hubertb napisał:

Chińskiej kosy nawet wrogowi bym nie polecił. 

Ja np kupuje piły z powermatu za 350zl. 6 lat cięcia i wymieniam na nową. 

Mankamenty to słabe smarowanie łańcucha i waga. 

Jednak wolę tak niż dawać 1500 za markową. 

Kosiarka do trawy też mam z powermatu już z 10 lat. Dwie awarie mechanizmu odpalania w tym czasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMJot87    31

mi w tamtym tygodniu wszedł przetarg na 3ha zieleni miejskiej. bez wahania zamówiłem stige. wziąłem na raty. mam pewność, że pracownikowi nie siądzie a i on nie będzie narzekał na plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    175

Te kosy typu al-ko ,stiga, oleomac to podobna klasa ? Stiga ma fajne to ze sa raty 0% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
12 minut temu, hubertb napisał:

Ja kiedyś się skusiłem i już nigdy w życiu. Wolę kupić używkę: 

Patrzaj :

https://www.olx.pl/oferta/kosa-dolmar-ms4010-CID628-IDAaNMt.html#6cdf288df7

miałem 20 lat temu Makitę,co sezon wymiana tłoka ,pierścieni tłoka,łożysk na korbowodzie,dwie pierwsze naprawy na gwarancji ,trzecia na własny koszt.Skończyła na kupie złomu za garażem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To przecież nieśmiertelny model. Jak ty go zabiłeś? Solo 154 też jest sprzętem nie do zabicia, tak samo jak FS wysokich modeli czy RX od huśki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMJot87    31

stiga ma lepszą amortyzację. pójdziesz za róg się wysilać. To tak będzie. A nie, że Ci ręka sama strzepie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
55 minut temu, hubertb napisał:

To przecież nieśmiertelny model. Jak ty go zabiłeś? Solo 154 też jest sprzętem nie do zabicia, tak samo jak FS wysokich modeli czy RX od huśki. 

może ten tak ale ja miałem inny model i wał korbowy wyglądał w ten deseń https://gtxservice.pl/wal-korbowy-szt-makita-324793-8.html i to mogła być przyczyna awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

ja mam husqvarnę, modelu nie pamiętam ale coś niezbyt mocnego około 1,5km, ma już 14 lat i odpala na jedno pociągnięcie, jeszcze nigdy nie potrzebowała mechanika a rocznie wypala 35 litrów paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj