Tomek909

jaki rozsiewacz kupić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aprochota    325

Jak szukasz rozsiewacza 600 l cz yli masz mało ha. I nie masz dużo kasy więc kup polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

rauch mdm polecam dwa talerze z kwasowki jeden lejek dno z kwasowki mieszadlo wolno obrotowe precyzyjny i równy wysięw jedyna wada to dość drogie części ale mało się psują jak kupisz jeszcze na nowszej skrzyni to podobno bez awaryjne. Napisz do kolegi Grzeska tu na forum @grigo (czy jakoś tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

to zależy od ilosci ha do 15 ha brał bym polski potem bym sie zastanowił na zagranicznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325
gosciu506 napisał:

a to na 15ha nie trzeba równo rozsiac nawóz i precyzyjnie?

Trzeba. Ale wątpię żeby ktoś kupował rozsiewacz na 15 ha z navi wagą i innymi bajerami za 50 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

szukaj jakiegos kvernelanda lub racha lub vicona jedne z rowniej siejacych siewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

polecam rauch równo sieją talerze i dno z kwasowku mieszadło wolnoobrotowe a za 3.5 do 5 już można coś znaleźć napisz do @grigo on jest dobry w te klocki


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    247

ja polecił bym Kverneland/Vicon/Kubota 700l. dwa talerze, rozsiewa naprawdę równomiernie. od 9 do 18m, lekki ok 250kg, cena też stosunkowo niska co do jakości, wchodzi spokojnie 500kg mocznika. Mam taki od 8 lat. Bezawaryjnie jak do tej pory. rocznie rozsiewa około 30 ton nawozu. c360 daje radę bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

woprola posiadam od kilku lat, kupiłem nowego, teraz kupiłem nową amazonkę z-am, bez sterownika i różnica niebo a ziemia, jak kupowałem woprola, tez miałem dylemat czy kupić zachodni, drugi raz bym tego błędu nie popełnił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

czyli woprol czy amazone? bo nie kumam

Jeśli amazone to w czym różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
1 godzinę temu, drizzt24 napisał:

czyli woprol czy amazone? bo nie kumam

Jeśli amazone to w czym różnica?

W precyzji  wysiewu na całej szerokości  :)))

 


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105

tylko sulky u mn ie sprawuje sie rewelacyjnie i sie nie  psuje a ma juz chyba 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150
11 godzin temu, drizzt24 napisał:

czyli woprol czy amazone? bo nie kumam

Jeśli amazone to w czym różnica?

amazone to przereklamowane maszyny, nie warto przepłacać tylko za kolor i nalypkę, są porównywalne lub nawet lepiej przemyślane alternatywy w podobnych cenach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128
Napisano (edytowany)

Czym amazone lepszy? Równo sieje, precyzja dawkowanie, sprawdzam dawkę w tabelach i wychodzi do kilograma, i dla mnie najważniejsze nie mieli nawozu. Po woprolu były pasy z zwiększą dawką w miejscu przejazdu.  A co do ceny za odpowiednika rauch wołali 10tys więcej

Edytowano przez yaro_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
    • Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj