lukaasz111

prasa rolująca claas Rollant 46

Polecane posty

pedro2    7209

koledzy typ co od niego bralem prase powiedzial ze zeby siatka owijac to tylko ten plastikowy trybek trzeba przelozyc... ale wtedy nie pojdzie siatka bo prowadnice od sznurka sie wysuwaja :P co trzeba zrobic?? wyciagnac ta zawleczke od kola pasowego od napedu sznurka??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To kółko trzeba przesunąć, i z boku jak masz ten napęd od sznurka to tam jest taka zawleczka na kole pasowym i ją musisz wyjąć i to koło się będzie ślizgało (najlepiej czymś dodatkowo przesmaruj) i wtedy nie będzie napędu na sznurek i tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

aha no to tak jak myslalem :P tam jest kalamitka do smarowania w tym wałku ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozmo5    0

Witam . Jestem nowy posiadam prase claas rollant 46 która owija na 2 sznurki . Zakupiłem ją w tym roku i zwracam sie z prosba o udzielenie mi rady czy podczas wiązania cały czas musze trzymać ten przycisk na sterowniku? Za rade z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jeśli chodzi o sznurek to cały czas niestety trzeba, bo jak puścisz przycisk to rurki się zatrzymają. Jeśli byś owiał siatka to trzymasz tylko chwilę, żeby wałek podał siatkę, i jak już siatka się załapie to sama się owinie i nie trzeba trzymać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozmo5    0

Zauważyłem że przy aparacie od sznurka jet taki czujnik czy włącznik i niby on powinieb po zaczęciu załączać dalsze owijanie bez trzymania przycisku czy to jest możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja tam nie wiem, nie kombinowałem bo przerzuciłem się na siatkę i sie skończyło. Możesz zawsze automatyczne owijanie ustawić i nie będziesz musiał trzymać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozmo5    0

Ale wtedy w sianokiszace to moga być bele nie dobite bo to sie załancza samo jak tylko cisnienie minie określona wartość jeżeli dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Tak tak, dobrze rozumiesz, jednak przy takim ciśnieniu przy jakim automat się załącza to belka będzie juz pewnie odpowiednio ubita. Ale to najlepiej spróbuj i sobie zobaczysz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozmo5    0

dziśaj zapiołem prace zamątowałem wtyczke i sprubowałem i co sie okazuje na manualu musze trzymać a jak przeżuce na automat to tylko wcisne i gra malinka leci cały cyk i kończy wiecie cos o ty zjawisku?

Edytowano przez kozmo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soko74    39

Przy przekładni od aparatu masz taki czujnik przy krzywce,musiał się rozsypać,albo nie łączy ,zajrzyj do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jak wciśniesz przycisk na automacie to samo Ci to jakby owinie, ale prasując to jest też tak że na automacie samo Ci się załaczy owijanie po przekroczeniu pewnego stopnia zbicia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozmo5    0

Mi się podobnie wydaje jak koledze soko74 że ten czujnik powinien działać zawsze bo to spory kłopot trzymać ten przycisk a czy to różnica że mam claas rollant 46 silage ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja owijałem tylko trochę sznurkiem, i jechałem na manualnym, i u mnie tak było że trzeba było trzymać, ale to też zawsze miało swoje plusy, bo owijaliśmy cienkim sznurkiem to sobie dawałem więcej na środku i na bokach, bo to był rok że słoma była przesuszona bardzo i jak równomiernie owijała to się nie raz rozlatywały. Tyle że ja mam 120*150 to też inna kwestia bo snopek ciężki jak nie wiem. ;) silage to chyba chodzi o to że ma rotor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

ktos wie ile jest kalamitek do smarowania w 46?? :P widzialem ze troche ich tam jest a nie chce zadnej przeoczyc bo moze to sie zle skonczyc :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzialem pare claasow 46 to ci powiem ze w jednej jest smarowniczka a w drugiej w tym samym miejscu nie ma nawet dziury na nia np. na trybie napedowym od strony czola (ten co jest pod ta mala lewa oslona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

bede musial dokladnie ja pzrejrzec :) a u was w podbieraczu tez nie ma centralnego smarowania??

u mnie nie ma nic a lancuch w kurzu oblepiony troche lipa trzeba samemu polewac...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
Napisano (edytowany)

Ja w 66 z tego co wiem to zawsze rano smaruje tylko dwie kalamitki, jedna wiem że jest jak się położy pod prasą to od dołu przy podbieraczu jest, a druga to teraz zapomniałem, bym musiał zobaczyć to by mi się przypomniało. Co do tego podbieracza to tam nikt raczej nie ma centralnego bo pewnie ciężko było tam doprowadzić, ale ja rzadko ten łańcuch smaruje, on lekko chodzi więc nie wymaga aby był cały czas mokry. ;)

A co do tego centralnego smarowania to kupujcie specjalny olej do tego. My wymieniliśmy łańcuch ten jeden i ogólnie do centralnego smarowania laliśmy zwykły, bardzo płynny olej i łancuch po 1500 belach (tylko słomy) jest do wymiany. Ojciec robi teraz we Francji i gadał z gościem który ma 3 rollant 250 i mówi że do tego musi być specjalny olej, taki bardzo gęsty, że aż się ciągnie i wtedy łańcuchy u niego wytrzymują po 10 tys sianokiszonki, bo taki zwykły olej to podobno bardziej niszczy te łańcuchy niż je konserwuje.

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makel    0

Witam

Koledzy mozecie mi podpowiedziec od czego mam zaczac jesli po domknieciu klapy spada mi szybko cisnienie na manometrze, jest to wina zaworu czy tez siłowniki przepuszczaja, choc trzymaja jesli klapa jest u góry, dodam jeszcze ze nie zauwazylem zadnego przecieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

no wiadomo ze gesty lepszy bo sie trzyma ;) ale orgialny to pewnie kosztuje trzeba by bylo cos dobrac ale jak taka roznica to nie ma co lac byle czego ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
Napisano (edytowany)

Ojciec wróci koło 20 to wam dokładniej powiem po ile ten olej, jednak on wygląda jak jakis klej, taki ciągliwy jest. Co do łańcuchów to jak brał claasa to wychodzą troche ponad 2 razy drożej od podróbek.

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj