5120CASE5120

Case 5120 uszelniacz skrętu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Dzień dobry, proszę o pomoc, już drugi raz wymieniam uszczelniacze siłownika skrętu w case 5120. Tłok jest gładki, zero śladów które wskazywały by zużycie. Problem jest taki że po jakimś czasie wypchana mi cześć uszczelniacza z jednej strony, zaczyna ciec olej. Kupuje zawsze uszczelniacze za 199 zł chyba najtańsze. Powinien kupić za 250? 300? Słyszałem że może tak się dziać gdy jest powietrze w układzie hydraulicznym. (mam też problem z lewym hamulcem, zapowietrzania się, prawdopodobnie pompka hamulcowa lub pompka w zwolnicy) proszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Co do silownika to moze masz uszkodzony kanal w ktorym jest osadzone uszczelnienie, np porysowany srubokretem przy wyjmowaniu uszczelnienia. Lub jest zabrudzony albo zardzewialy. Ewentualnie uszczelnienie jest zle dobrane. Powietrze nie wypchnie uszczelnienia. Sam wymieniasz te uszczalniacze czy w zakladzie? Dobierane po nr katalogowych czy po rozmiarze uszczelnien? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, peewee1984 napisał:

Co do silownika to moze masz uszkodzony kanal w ktorym jest osadzone uszczelnienie, np porysowany srubokretem przy wyjmowaniu uszczelnienia. Lub jest zabrudzony albo zardzewialy. Ewentualnie uszczelnienie jest zle dobrane. Powietrze nie wypchnie uszczelnienia. Sam wymieniasz te uszczalniacze czy w zakladzie? Dobierane po nr katalogowych czy po rozmiarze uszczelnien? 

Sam wymieniam, kupuje zestaw naprawczy po numerze katalogowym. Nie zauważyłem żeby było gdzieś coś zarysowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Zdejmij wymiary i dorób uszczelniacz o innym przekroju, nieraz tak jest że niby wszystko ok, uszczelnienia oryginales i kiszka

  • Thanks 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

A nie prościej zawies silownik do jakiegoś hydro serwisu wiadomo że będzie drożej ale zrobią raz i porządnie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91
Napisano (edytowany)

Jest tyle gotowych rodzajow uszczelnien, ze dorabianie to strata kasy. Jezeli uszczelnienie jest niedopasowane to cieknie od razu. Jeżeli jakis czas jest dobrze to trzeba szukac innej przyczyny. Mozesz tez sprobowac dopasowac inny, nowy silownik. Nieraz wychodzi taniej niz regeneracja starego... 

Podaj nr tego zestawu uszczelnien, zobaczymy co tam siedzi... 

Edytowano przez peewee1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten zestaw dwa razy, może one są za twarde? Może powinienem kupić inne są też za 250 i 300 zł. Z tego co widać na pierwszy rzut oka to droższe mają inne kolory niż te za 199. Proszę o pomoc 

Screenshot_20200509_074330_com.android.chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Oddaj do hydro serwisu, będzie taniej niż ci się wydaje. W domu tego nie zrobisz, możliwe że dławica jest uszkodzona. W tej chwili straciłeś już 400zł a oddanie do serwisu zamknęło by się w stówkach 3. Jeśli naprawdę do wymiany były by tylko uszczelnienia. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj